Programer

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 29. Okt. 2009 13:00

Dodal bi sam da te na faksu takih uporabnih stvari naučijo bol mal. Če hočeš kaj znat se moraš vse sam priučit. Drgač če hočeš postat programer oz. bolj fancy strokovnjak za informacijsko tehnologijo idi prvo na recimo neko gimnazijo, kjer boste mal že spoznali osnove programiranja pol pa računalniški faks priporočam FERI. Drugač pa je že kolega od zgoraj dobro napisal.
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 13:52

red_rose napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Samo težko se je konkretno naučiti programiranje brez šole, vsaj pomoje no. Je eno po knjigah, drugo pa ko ti v šoli razložijo.

Pa redko te jemljejo za programerja brez izobrazbe? Razen če si res dober, teh je pa verjetno malo brez diplome.


?! v sorodstvu mam ogromno programerjev, fant, fantovi kolegi...vecina na polno dela ze med faksom dalec pred diplomo, marsikdo se kar redno zaposli ker zmanjka casa za faks. fant pravi da mu ni faks NIC dal, vse kar zna se je sam naucil.


Ja, to je res... ampak imaš pa ogromno firm, ki samoukov ne zaposljuje, oz. le v kombinaciji s VII. stopnjo. Vedno bolj je pomembna izobrazba. Pri nas na primer je že tako. Jemljejo tudi začetnike, samo da imaš VII. stopnjo.

Torej, če se učiš sam + narediš rač. faks, imaš veliko več izbire kot če iščeš delo programerja brez izobrazbe.
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 13:53

TechMan napisal/-a:Dodal bi sam da te na faksu takih uporabnih stvari naučijo bol mal. Če hočeš kaj znat se moraš vse sam priučit. Drgač če hočeš postat programer oz. bolj fancy strokovnjak za informacijsko tehnologijo idi prvo na recimo neko gimnazijo, kjer boste mal že spoznali osnove programiranja pol pa računalniški faks priporočam FERI. Drugač pa je že kolega od zgoraj dobro napisal.

Naučijo te nič na faksu, dajo ti samo smernice, ti pa moraš sam poskrbet, da se naučiš dobrega programiranja.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Okt. 2009 13:58

Pyrexia napisal/-a:Torej, če se učiš sam + narediš rač. faks, imaš veliko več izbire kot če iščeš delo programerja brez izobrazbe.


ja odvisno, v enih firmah zaposlujejo pa samo ljudi ki znajo, nima veze z ali brez diplome :) v tujini te pa se manj vprasajo po diplomi! samo po tvojih izdelkih, dosedanjih izkusnjah in znanju.

saj diploma ne more skodit - kar hocem povedat je, da lahko imas tudi diplomo pa bos znal 0,5% nekoga ki nima diplome - splaca se vlagat v dodatna znanja, faks ne da vsega...

+ tega da je programirjanje tak poklic, da znanje ki ti ga dajo na faksu zelo hitro zastara in se je treba non stop ucit in nadgrajevat
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 29. Okt. 2009 14:19

Glede 7. stopnje je tak v kakih privat firmah je bol pomebno kolko znaš. Bolj rabiš 7.stopnjo v kaki državni upravi. V tujini smo mi veliko bolj cenjeni kot tu in ne tam si plačan izključno na izobrazbo in znanje. Pyrexia še smernice so včasih tak tak sploh ne veš kaj bi radi včasih od tebe.
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 14:30

red_rose napisal/-a:
Pyrexia napisal/-a:Torej, če se učiš sam + narediš rač. faks, imaš veliko več izbire kot če iščeš delo programerja brez izobrazbe.


ja odvisno, v enih firmah zaposlujejo pa samo ljudi ki znajo, nima veze z ali brez diplome :) v tujini te pa se manj vprasajo po diplomi! samo po tvojih izdelkih, dosedanjih izkusnjah in znanju.

saj diploma ne more skodit - kar hocem povedat je, da lahko imas tudi diplomo pa bos znal 0,5% nekoga ki nima diplome - splaca se vlagat v dodatna znanja, faks ne da vsega...

+ tega da je programirjanje tak poklic, da znanje ki ti ga dajo na faksu zelo hitro zastara in se je treba non stop ucit in nadgrajevat


Ja, se strinjam... zato pravim, da je najboljše, da imaš pač oboje... znanje in diplomo, pa imaš širok spekter firm, v katerih se lahko zaposliš :P
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 14:32

TechMan napisal/-a:Pyrexia še smernice so včasih tak tak sploh ne veš kaj bi radi včasih od tebe.



:D Oooo, pa še kako vem, kaj misliš :D

Jaz sem šla iz gimnazije na FRI, pa se mi je znanje matematike obrestovalo, ker so imeli ostali, ki so prišli iz srednje računalniške, probleme ravno pri matematiki :D
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 29. Okt. 2009 14:52

:D matematika ja to mi je prve 3 letnike dalo konkretno dela sploh kaka analiza3 al pa linearna. Drgač pa sn jaz prestopo iz tehniške gimnazije na ta fax sn pa mel ene kolege in kolegice iz 2. gimnazije in so recimo od 5-ih sam 1 naredo 1. letnik kar se mi je zdel mal čudno tak kr so ravno na 2. velali za težke matematematike.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 29. Okt. 2009 18:25

*mala* napisal/-a:Je pa v programiranju OGROMNO matematike, tako da se splača biti dober v njej.
Ubistvu to ni res, potrebno znanje matematike je minimalno. En moj kolega, ki je sicer nek blazen programer v treh letih ni prvega letnika naredu ker ni mogel narediti matematike.

Je pa res, da so taki ljudje zanič programerji, ne glede na to koliko jezikov in tehnologij poznajo.

*mala* napisal/-a:Programov za programiranje je ogromno: C++, C Sharp, Java, Python,...
To so programski jeziki, ne programi za programiranje.

*mala* napisal/-a:Samo težko se je konkretno naučiti programiranje brez šole, vsaj pomoje no. Je eno po knjigah, drugo pa ko ti v šoli razložijo.
Jst sm se sam naucil vsega, brez knjig.

Faks je katerikoli tehnični uredu, v kolikor poznas dovolj tehnologij.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2009 18:28

^^ Sej pravim, da sem na takem faksu, ker je vse bolj v povezavi z matematičnimi problemi (očitno :D). Škodit ne more. Se je pa moj bratranec, ki je bil na srednji elektro- računalništvo vedno pritoževal, da je preveč matematike (isto pravi zdej na elektro faksu pri programiranju).

Smem vprašat iz česa oz. kako si se potem naučil programiranja?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Okt. 2009 18:36

vidis *mala* zdej k se jih je se mal javlo, da sm ti resnico govorila :D glede matematike: tudi moj se ni nardil matematike in mu dela mal tezav. pa drugac zna logicno razmisljat in use, sam take matematike k so na UNI zahtevali on pri svojem delu pac ne rabi
iz kod se je naucil: iz knjig - ma eno ogromno knjiznico doma, raznih tutorialov, in pa pac vaja, vaja, vaja...
ucit se je zacel pri 12, 13ih, za podjetja delat je zacel pri 15ih.
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2009 18:49

Js še vedno verjamem v diplomo :D vsaj na tehničnih faksih.
Nekako ne verjamem, da ti 4 leta FRI ne dajo nič.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Okt. 2009 18:57

jaz tudi ne bi, ce ne bi vsak dan o tem poslusala. :D dejansko moj zdaj s profesorji enakovredno debatira ne kot profesor-student ampak kot dva strokovnjaka iz svoje stroke in se vsak od drugega uci. ko prinese kaksno vajo, ga vprasajo s cim je to delal in jim ni nic jasno. kako naj se od takega cloveka kaj nauci, ce se oni od njega?
mislim da je problem da nekateri profesorji pac ne sledijo novostim in ucijo zastarele metode. in pa to da te pac ne morejo vsega naucit...
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
Pyrexia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pyrexia » 29. Okt. 2009 19:02

*mala* napisal/-a:Js še vedno verjamem v diplomo :D vsaj na tehničnih faksih.
Nekako ne verjamem, da ti 4 leta FRI ne dajo nič.

Če se sam ne angažiraš poleg, pa programiraš zase ali delaš poleg kot programer, potem ti dejansko tudi FRI ne da prav veliko. Tiste osnove, ki jih imaš, ti ob prihodu v neko firmo nič ne koristijo. Si popoln začetnik.
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 29. Okt. 2009 19:03

Je pa res, da so taki ljudje zanič programerji, ne glede na to koliko jezikov in tehnologij poznajo.
A to pa nisem vedu. No pa mi razloži zakaj so zanič.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov