Programer

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 28. Okt. 2009 23:05

ja jaz tudi nekaj z lj...ja saj se da s faksom, programiranje je res taka stroka da ima pac veliko prihodnosti :D ampak vsaj kolikor jaz vidim in kolikor se pogovarjava, bodoci delodajalci (sploh mlade firme v razvoju ki iscejo mlade, ambiciozne sodelavce) iscejo predvsem znanje...na razgovoru te vprasajo kaj znas, katere programske jezike obvladas, in ne kdaj si diplomiral in kje... toliko iz mojih izkusenj, no ne mojih, druzinskih bolj kot ne :D obstajajo pa tudi mladi diplomanti ki niso skoraj nic odnesli od faksa, in potem pridejo v firmo in nimajo pojma o pojmu, ker jim je faks pac bil zadnja briga.

se enkrat: vazno je kaj znas, z diplomo ali ne =) tako bi moglo bit marsikje, pri programiranju je pac to zelo ocitno :)

(nocem ga vec izpostavljat ker potem padajo razne pripombe, tako da sem zbrisala del prejsnjega posta :D )
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Okt. 2009 23:12

Samo da sploh si povabljen na razgovor pogosto zahtevajo diplomo (vsaj kakor sem jaz videla kar nekaj razpisov za delovna mesta).

Se strinjam s tabo, da je važno znanje in ne toliko izobrazba, ampak tudi izobrazba je precej (vsaj na enih faksih :D). Če nebi diploma nič veljala jo nebi nihče delal.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 28. Okt. 2009 23:15

ja normalno, da diploma veliko steje - ampak ne povsod. recimo pri programiranju sama vidim da ne steje. tudi ce firma napise da isce diplomiranega xxx, ali pa ce firma sploh ne isce, prides tja in poves da znas nek programski jezik ki ga malokdo obvlada (na primer..), poves se svojih ogromno referenc (ki si si jih nabral z delom prek studenta) verjemi da takega raje vzamejo kot nekoga frisnega z diplomo :D
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 29. Okt. 2009 9:02

Delam v podjetju, kjer potrebujemo tudi programerje. Diploma je zadnja stvar, ki jo šefi pogledajo. V bistvu imamo trenutno samo enega programerja z diplomo (pa še ta mislim, da nima nobene veze z računalništvom :D), naš najboljši programer je pa lani končno spacal skupaj srednjo šolo (pri 33-ih). Ne da bi podpirala lenobo, ampak tako pač je. Če to obvladaš, boš tudi brez diplome dobil dobro plačano službo. Podobno je bilo tudi v prejšnji službi.
twister123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 28. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a twister123 » 29. Okt. 2009 9:46

v katere šole pa moraš da prideš do diplome ? če hočem do diplome moram v sredjo nujno v kako gimnazijo ??
ker se okrog tega ne spoznam kaj dost
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2009 9:59

Glede na to, da imaš dobre ocene, zakaj pa nebi šel na gimnazijo? Pomoje je super odskočna deska za večino faksov. Se bo treba mal učit, ampak ni tak težko.

Ja, če hočeš jit na UNI smer rabiš splošno maturo, katero pa imajo večinoma gimnazije (ekonomska gimnazija, tehniška gimnazija, splošna gimnazija, klasična gimnazija, kaj pa jaz vem katere so še). Vam bodo pa zagotovo še v šoli povedali, kak vse to poteka v naslednjih parih mesecih.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
twister123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 28. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a twister123 » 29. Okt. 2009 10:09

Sam mislim ,da nebi bilo logično če bi šel na ekonomsko gimnazijo kasneje pa na rač. šolo al ni to nič takega ???
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Okt. 2009 10:25

*mala* napisal/-a:Samo težko se je konkretno naučiti programiranje brez šole, vsaj pomoje no. Je eno po knjigah, drugo pa ko ti v šoli razložijo.

Pa redko te jemljejo za programerja brez izobrazbe? Razen če si res dober, teh je pa verjetno malo brez diplome.


To je pa eden izmed najvecjih bullshitov, kar sem jih slisala o programiranju :lach: Najboljsi, ki jih jaz poznam, so se naucili sami, se preden so dodobra osvojili deljenje v osnovni soli, pa so dobili dobro placane sluzbe v Sloveniji, v tujini ali pa ustanovili svoje podjetje s katerim so sedaj uspesni bodisi pri nas ali v tujini. Vecina jih FRIja ni nikoli koncala, ali pa sploh niso hodili na FRI in koncali npr. FDV.

Diploma seveda je vazna, ampak ce si dober, ti ne bo nihce rekel, ej ti mas pa diplomo z biotehnicne, tebe pa ne bomo vzel, ker nisi s FRIja. :D

Programirat se v prvi vrsti naucis sam.

twister123; ti se pa obrni na slo-tech. Klele je bore malo ali nic programerjev in pametnih nasvetov ne bos dobil. :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2009 10:38

Seveda se programirat v prvi vrsti naučiš sam, sam faks pa tud ne more škodit.

Me pa zanima koliko vas je dejansko že programiralo? Not that easy. Mogoče pa samo pri nas vključujemo preveč matematike, ki jo po koncu osnovne šole (nekaj tudi po koncu srednje šole) še nisem znala.

Jaz ne poznam programerja, ki nebi imel diplome, ali pa bil pred njo (mogoče se pa zadržujem v drugačnih družbah).

Diploma seveda je vazna, ampak ce si dober, ti ne bo nihce rekel, ej ti mas pa diplomo z biotehnicne, tebe pa ne bomo vzel, ker nisi s FRIja. :D


To se seveda strinjam.

Seveda se da naučiti programirati tudi brez faksa, samo je veliko lažje, če ti nekdo razloži. Pa da delaš v skupinah (kakor boš pogosto tudi v službi).

Najbolje da sedaj nekomu, ki ima željo programirati, rečemo da je brezveze jit na faks?!?! Najbolš da še na srednjo šolo ne gre?!?!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Okt. 2009 10:52

*mala* napisal/-a:Me pa zanima koliko vas je dejansko že programiralo? Not that easy.

Mene pa zanima, ali si ti ze kdaj delala kot programer / si kdaj delala oz. "programirala" kaj drugega kot so seminarske na faksu? :D
*mala* napisal/-a:Mogoče pa samo pri nas vključujemo preveč matematike, ki jo po koncu osnovne šole (nekaj tudi po koncu srednje šole) še nisem znala.

Ne stekam cisto, kaj mislis z vkljucevanjem matematike v programiranje? Mislim, da je to popolnoma odvisno od problema, ki ga resujes.
*mala* napisal/-a:Najbolje da sedaj nekomu, ki ima željo programirati, rečemo da je brezveze jit na faks?!?! Najbolš da še na srednjo šolo ne gre?!?!

Brez zamere, twister123, ampak nekdo, ki na cosmo forumu sprasuje o tem, kako postati programer :help:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
twister123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 28. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a twister123 » 29. Okt. 2009 10:58

hehe nisem našel nobenega dobrega foruma in sem ač šel na tega :) na slo-tech pa se spomnil nisem (sem se zdaj registriral :D )
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Okt. 2009 11:00

kepka napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Me pa zanima koliko vas je dejansko že programiralo? Not that easy.

Mene pa zanima, ali si ti ze kdaj delala kot programer / si kdaj delala oz. "programirala" kaj drugega kot so seminarske na faksu? :D

Ne nisem. Se zavedam da imam zaenkrat še premalo znanja za kako resno programiranje. Maybe one day...

kepka napisal/-a:Ne stekam cisto, kaj mislis z vkljucevanjem matematike v programiranje? Mislim, da je to popolnoma odvisno od problema, ki ga resujes.

Seveda je odvisno od problema, ampak sem na takem faksu, kjer imamo veliko "matematičnih" problemov.

Nekateri so res talenti za programiranje in znajo ogromno po branju knjig, ko sami probavajo. Nekateri pač rabimo, da nam nekdo malce bolj razloži in ne znamo določenega problema rešit s prve.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
jlpktnst
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jlpktnst » 29. Okt. 2009 12:29

Kot so rekle -> slo-tech

Gor imaš forum in še kaj.

Lahko ti malo napišem kako je to izgledalo pri meni.

1.) OŠ vse uber
2.) Gimnazija zelo dobro
3.) FRI (ljubljana), najprej uni, propad
4.) FRI prepis na vsš, trenutno še par izpitov in diploma do konca... delam že 2 leti prek študenta, pa ker mi je to bolj zanimivo kot faks seveda gre tam počasi.

Zakaj vseeno diploma? Nikoli ne veš kje ti diploma koristi, navsezadnje je že to nek dokaz da si sposoben grist leta in leta. To je dokaz da si pač delaven.

Glede programiranja priporočam kak osnoven tečaj za začetek kasneje pa lahko nadgrajuješ sam, oz še tu pa tam kak tečaj. Če seveda to hočeš prej. Ni pa nujno. Recimo UNI faksi predvidevajo da si prišel iz gimnazije in da nimaš pojma o programiranju :) Sam sem bil na poletni šoli 1 teden konec osmega razreda in so me naučili dost programirat da sem potem sam fušal v gimnaziji. Problem na faksu je bil da sem v 1. letniku znal že vse in sem se potem polenil :) Naprej je blo pa treba delat in sem malo prepozno zagrabil resno.

No pa da ne samo strašim bi povedal še alternative:
- katerakoli poklicna 4-letna srednja šola omogoča tudi opravljanje mature
- tudi če imaš 4-predmetni zaključni izpit lahko greš v VSŠ računalniško šolo
- recimo da si v računalniški sredni imaš že tam precej znanja... lahko pa seveda tudi gimnazija in se učiš sam
- tudi če narediš eno čisto drugo šolo tudi ni problem. Pri nas v firmi imamo diplomirane fizike, matematike, vsi so na višjih položajih in znajo programirat. Tudi ekonomisti recimo... ne se sekirat glede šole.

Seveda se pa splača imet čimvišji uspeh da lahko izbiraš. Kar hočem povedat je, da se ne zafrustrirat če slučajno ne uspe.

Je pa programiranje zelo zelo široka zadeva trenutno.
- poslovne aplikacije
- spletne
- mobitel
- pc
- embedded

Najprej gre za to da sploh znaš programirat v principu naprej gre pa pač v iskušnje. Če ti logika in matematika nista tuji mislim da ne bi smel imet problemov.
twister123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 28. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a twister123 » 29. Okt. 2009 12:59

jlpktnst napisal/-a:Kot so rekle -> slo-tech
No pa da ne samo strašim bi povedal še alternative:
- katerakoli poklicna 4-letna srednja šola omogoča tudi opravljanje mature


a s tem misliš splošno maturo ali poklicno maturo ???
IN kaj je razlika med fri in vsš pri končni izobrazbi ??

lp.dejan
twister123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 28. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a twister123 » 29. Okt. 2009 12:59

prosim da moderator zbriše ta post ker sem po pomoti 2x kliknil.....
Zadnjič spremenil twister123, dne 29. Okt. 2009 13:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov