poraba

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 23. Okt. 2007 17:03

*Koliko znaša vaša običajna mesečna poraba?
ahjej.. prej v srednji sem redko kdaj imela več kot 10euro. sedaj mam pa vsak mesec vec in vec. tam prb. 30euro. sem pa debitel. placujem sicer samo porabo (druzinski paket). mam pa tud itak - tam tud placujem. groza :?

*Ali pri klicih/smsjih kaj varčujete ali ne?
ma js rajsi poklicem in se zmenim. mi je boljs kot pa smsi. zato pa tud mam tolk tulifona.

*Kakšne se vam zdijo trenutne ponudbe/ugodnosti slovenskih mobilnih operaterjev?
vsi pravjo kak se simobil najbolj splaca. sam tri narocnine je pa vrjetn tud ze en mal too much.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Okt. 2007 17:15

Običajno porabim kakih 12-15 € na mesec, z Orto Smart naročniškim paketom pri Simobilu.

Ful ful se mi pozna, odkar sem menjala operaterja in je isto storil moj fant, vendar midva tudi zelo malo govoriva, ker sva itak skozi skupaj.

Popolnoma sem se tudi odvadila klicarit okrog, da bi čvekala,
s prijateljicami smo na vezi bolj preko mailov ali sms-jev,
dolgih pogovorov res nimam več, kot pred kakim letom ali več.
Ja, odkar sem šla v službo, se mi ne da več, priznam. :wink:

Najbolj mi pa dvigne pritisk, če mi kdo sam pozvoni in pričakuje moj povratni klic, tega tud ne delam. :evil:
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 23. Okt. 2007 17:39

nekje od 30-50e.

ugodnosti se seveda poznajo, predvsem pri sms-ih. akcije so vedno dobrodošle :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Okt. 2007 20:47

jst se ne spomnim, da bi kdaj v zadnjem letu mela večji račun za mobitel, kot 15 €.Še ko sem bla na morju nisem presegla 20, čeprav sm kar dost klicala domov :)
seveda tudi jaz med Ortosmartovci pri simobilu in ne menjam za noben dnar! :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 23. Okt. 2007 21:18

Časi enormnih zneskou (čeprou mi največkrat resnično ni blo jasn od kje :gruebel: ) so k sreč minil.

Sploh zadne mesce sm res šparouna (to pomen, da ne čvekam u tri krasne, brez problema pa (po)kličem, (od)pišem, to vedno), če izvzamemo 130 eurou u dneh, k sm bla na Portugalskem in je meu dečko neke probleme pa sva se mogla pogovarjat. Zdej pa u glaunem on kliče, tko da se mal skompenzira un rahli šok.

Pouprečno mam okol 15, 20 eurou.

Mnja, sm bla pa že od nekdaj (še u časih, k je mela večina na kartico) tista, k je posojala okol telefon, kr ni blo dnarja, k so ji sam zvrcal, kr ni blo dnarja, k niso odpisval, kr ni blo dnarja, ... ma pejte u rit. Zdej je tega mnj, sm pa ke še vedno kšna kolegica sam zvrcne, ampak ok, vedno kličem nazaj.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 23. Okt. 2007 23:32

Zadnje čase mam na mesec nekje 20€. Klici, ki jih povečini opravljam so zastonj (beri: videoklic, pritisni in govoril).

Od mobitela se bom premaknila takoj ko bo kakšna boljša ponudba kar se tiče razmerja med ceno in kvaliteto ponudbe. Itak paket je dosti kul zadeva. Simobilu se pa na daleč ogibam ker so me zelo razočarali, ko sem bila pri njih. Za moje pojme imajo najslabšo podporo uporabnikom na svetu. :evil:
Uporabniški avatar
BIBI21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 8. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BIBI21 » 24. Okt. 2007 9:41

ko berem vaše prispevke se mi zdi, da sm sam jst tista ki full velik zapravi za mobitel :? . drugače sm pri mobitelu in imam itaq paket, sam se mi zdi, da tud če kje hočem kej pršparat s vedno nekje drugje nabere in poj sam položnico gledam in se čudvam od kje jim znesek na njej.

mam večerne in vikend pogovore, tak da pogovore s kolegicam opravim kar takrat ko je zastonj, sms kr dost pišem ( čeprav sm mal omejila ), pa tud kličem mal manj. včasih plačam tud kaj prek monete al pa tamalmu račun napolnim in tud tle se mal pozna.

drgač pa nekje okol 60 € mesečno ( če ne bi mela monete bi blo manj ), največji znesek je pa bil okol 150 € , pa še to čist po npotrebnem...
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 24. Okt. 2007 10:10

Koliko znaša vaša običajna mesečna poraba?
Okoli 15 € + 7 € naročnina.

Ali pri klicih/smsjih kaj varčujete ali ne?
Pri sms-ih nikoli, pri klicih pa odvisno koga kličem. ;)

Kakšne se vam zdijo trenutne ponudbe/ugodnosti slovenskih mobilnih operaterjev?
Simobil - zelo ugodno, za mobitel pa ne vem.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 24. Okt. 2007 14:20

Na mesec porabm povprečno 25evrov, ko sm u tujini pač več, pa tudi pred izpiti več, ker se klicarmo :D . Drugače pa sm ful na telefonu, ma dobim dokaj malo za plačat, ker so hmal usi, ki jih kličem usak dan in imam z njimi dolge pogovore na Simobilu (tip, mama, brat, ate, od tipa sestra, sošolka, obe boljši kolegici...). Drugače mam tudi jez Orto paket in mi je supeer!!! Aja sms-ov tudi kar dosti napišm ja. Odkar je večina na Simobilu sploh ne gledam več kolko časa se pogovarjam, se pa probam z ˝mobitelci˝ pogovarjat čim krajši čas ali pa raje pišm sms.
Aja, pa na Simobilu sem od vedno in sm ful zadovoljna! Tudi ponudba telefonov je dobra poleg vseh akcij, ki jih imajo. Aja, pa če omenim še, da mam opcijo Mobilni.
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 24. Okt. 2007 15:22

Koliko znaša vaša običajna mesečna poraba?

Nekje od 15 do 25 € pri Mobitelu.

Ali pri klicih/smsjih kaj varčujete ali ne?

Pa niti ne. Mi ni potrebno, ker kličem in pišem pač toliko kolikor je nujno, ostalo se zmenimo prek msn-ja :D

Kakšne se vam zdijo trenutne ponudbe/ugodnosti slovenskih mobilnih operaterjev?

Nikoli se nisem ravno poglabljala v to kdo ma kaj in po kakšni ceni, vmes sem mela obdobje, ko sem hotela presedlati na SiMobil, pa sem potem vseeno ostala pri Mobitelu. Konec koncev ni nekih bajnih razlik.
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 24. Okt. 2007 16:16

Koliko znaša vaša običajna mesečna poraba?

Nekje okol 15eurov (plus narocnina)

Ali pri klicih/smsjih kaj varčujete ali ne?

Samo pri klicih v druga omrežja, glede sms-jev pa no se probam zment kar po msnju. kadar se pac da.

Kakšne se vam zdijo trenutne ponudbe/ugodnosti slovenskih mobilnih operaterjev?

V redu, tako od Mobitela kot od Simobila.. Sam zaenkrat je vecina mojih stikov pr Mobitelu, tko da v kratkem ne nameravam menjat. Sicr pa itak najvec klicem med vikendom, tko da mi je ITAK paket cist super
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 24. Okt. 2007 17:45

Koliko znaša vaša običajna mesečna poraba?

Okrog 20-30€.

Ali pri klicih/smsjih kaj varčujete ali ne?

Pri klicih vcasih, ker se npr. s tisto osebo takoj vidim in nocem klepetati v nedogled za brezveze :D

Kakšne se vam zdijo trenutne ponudbe/ugodnosti slovenskih mobilnih operaterjev?

Trenutne ponudbe ne poznam, poznam samo moj Itak paket :D

Pa se kot opozorilo:
Ce se vam zdi, da je vas racun mogoce previsok, pa vam ni jasno zakaj (cuje se kot reklama :lol: ), dajte prosite izpisek. Jaz sem en cas imela nenormalen racun, vedno okrog 50€, ne glede na to koliko sem telefonirala. Pa sem prosila za izpisek in od takrat naprej ni vec NIKOLI prislo do podobne cifre. Pa sem npr. vcasih telefonirala ful vec, tak da predvidevam da so bili kaksi sismisi :evil:
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 24. Okt. 2007 19:52

Ko sem mela pred leti naročnino sem imela okoli 30 bivših tisočakov mesečno računa. Kot že najbrž predvidevate tako več ni laufalo, zato mam kartice zdaj. Okoli 10 evrov zapravim, skromna sem :)
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 30. Okt. 2007 18:02

Jz mam pa porabe tam okrog 15€, razen ko sem bla na morju sem nabasala 29€. šparam pa pri telefonu res ne, mam OrtoSmart in mam ful ugodno smse in klice, šparam edin če kličem koga na mobitel da ne čvekam glih tja v tri krasne :D
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 31. Okt. 2007 16:14

Simobil, okoli 20€ na mesec.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov