PISARNA BREZ PAPIRJA (mit ali resničnost?)

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ali bo v prihodnosti pisarna brez papirja nekaj čisto samoumevnega?

da
4
31%
ne
2
15%
delno, nekaj birokracije bo še vedno ostalo
7
54%
Skupaj glasov : 13

Uporabniški avatar
watershine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a watershine » 10. Dec. 2007 15:13

mislite da je možno?

da ne bo več use te papirologije, da bodo samo prenoslivi diski ipd...
zakaj bi bilo dobro in zakaj slabo?
kaj podpirate in kaj ne?
in glavno uprašanje ali se bo to zgodilo, da bomo imeli vse na zaslonih in nič več papirja?

:)
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Dec. 2007 15:40

Js mislim, da bo še vedno dost stvari na papirju, ker prenosljivi disk lahk tut crkne :) No sej, papir se pa lahko zažge :D

Js mam še vseen rajš, da ko neki dobim, da primem v roke (papir).

Birokracija bo vedno..čeprav je je včasih več kot preveč :roll:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Dec. 2007 1:21

Prenosljiv disk je cisto neuporaben, ce nimas nobene primerne naprave za prebrat ga. :D

Jaz mislim, da se to ne bo nikoli zgodilo. Tudi radio se vedno poslusamo.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 11. Dec. 2007 8:22

Mislm, da to ni možno. Kk bi pa zgledal, če bi stari ati pa stare mamce hodile recimo na sodišče, pa izpolnjeval obrazce na računalniku al pa še boljš ... izpolnil doma na svojem računalniku izpolnil, pol pa po mejlu poslal :D
Ne vem no, jst si še zmer ne predstavlam pisarne brez papirja ... vedno bo neki obstajal, kar bo na papirju. Lahko da bo to čez kakšnih 100 let, glede na to, da gre tehnologija kar hitr naprej ... bomo vidl. Al pa tud ne bomo :P
Uporabniški avatar
watershine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a watershine » 11. Dec. 2007 13:17

jagodka85 se strinjam da bi blo smešn vidt mamco kako pošilja mail...
ampak! a ne boš ti tut enkrat mamca? ti pa boš kot stara mamca znala mail poslt ane... :schreiben:
lej če gledamo recimo obdobje 50ih let je sokaj možno da bo papirja še manj
lejte, par primerov kako gre birokracija včasih v pozabo:
* zdravstvene kartice (se spomnite kako je bilo prej)
* tut bančne, kreditne in plačilen kartice se čedalje več uporavljajo (torej je manj gotovinskega plačevanja, ampak čekov, menic in podobnega pa skorajda ni več zaslediti)
* plačevanje položnic po internetu
* naročanje obrazcov po internetu
* jz sm večino svojega vpisa na fax opravila preko interneta
* pošiljanje mailov je med poslovnimi partnerji veliko bolj aktivno kot pošiljanje po navadni pošti
* jz naprimer skoraj da nimam knjih in skript za šolo ker je večina na internetu
... ... ...

in res mislite da ne bo možno živeti v svetu kjer ne bo birokracije?

jz kr vrjamm v to, če nič drugega zato ker morda pa bo nekoč papir zelo draga dobrina (poudarjam morda)
:D
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 11. Dec. 2007 13:54

Hehe, tud jst bom enkrat stara mamca, seveda bom. In ja, če se bom še spomnla, bom znala mejl pošiljat ... upam,d as e bom spomnla, kk se to dela :lol:
Res je tud, da je več plačevanja s karticam, zdravstvena kartica je kartica in ne več tista grda oranžna knjižica, k smo jo mel včasih in je razpadala, še preden si pršu do konca s popisom le-te ... ampak ne vem no, papir se mi zdi, da bo vedno prisoten.
Sicer pa mene ne bi motil, če bi blo s papirji konc, ker so mi samo v napoto. ampak (spet primer: sodišče) kk bi pa zgledal, če bi jst recimo priloge k nekem spisu mela na cd-ju, recimo in bi pol na obravnavah hotla sodnica pogledat te priloge, pa slučajno cd ne bi več delu? To bi blo spet tok enga sranja, kokr ga je lahko s papirji ...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Dec. 2007 14:18

Zakaj enacite birokracijo s papirjem? :nixweiss:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
watershine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a watershine » 11. Dec. 2007 14:25

ja mogoče maš prov da se to nebi smelo enačit... ampak vedno ko pomislim na papir se spomnim moje razredničarke v srednji šoli ko je rekla "zarad vaših ukorov, opominov in podobnega je birokracija še obsežnejša, za samo en opomin moram izpisati osem listov"

no ok držmo se papirja in ne birokracije
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 11. Dec. 2007 16:10

watershine napisal/-a:* jz naprimer skoraj da nimam knjih in skript za šolo ker je večina na internetu


Svaka ti čast, če si se zmožna učit dol z ekrana, jaz se npr. ne morem in že zato mi svet brez papirja odpade. Iz enakega razloga ne bi mogla na računalniku brati knjih. Poleg napora za oči ni v tem nobenega užitka.
Mogoče bo v prihodnosti papir zgubljal na veljavi ker bo počasi vse elektronsko, dvomim pa da bo čisto izginil.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 11. Dec. 2007 16:15

tam kjer delam, se ukvarjamo s tem, da uso papirologijo spravimo na diske, cd-je, dvd-je. in za tako obliko se odloči kr precej znanih slovenskih in tujih podjetij, zavarovalnic, trgovskih družb,.... vbistvu use kar sproti dobijo v podjetje, potem to mi obdelamo in že imajo use v elektronski obliki.

se pa strinjam. papir bo vedno prisoten. sej če ni papirja, tud dokumenta ne moreš met v elektronski obliki :wink:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Dec. 2007 19:27

ribicaX napisal/-a: sej če ni papirja, tud dokumenta ne moreš met v elektronski obliki :wink:

Tega pa ne stekam. Ce pa prav razumem, pa to sploh ni res. Sej lahko ze v zacetku ustvaris digitalno obliko zapisa necesa - recmo digitalni fotoaparati in slike - ali pa emaili? :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
watershine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a watershine » 12. Dec. 2007 14:30

urszika napisal/-a:
watershine napisal/-a:* jz naprimer skoraj da nimam knjih in skript za šolo ker je večina na internetu


Svaka ti čast, če si se zmožna učit dol z ekrana, jaz se npr. ne morem in že zato mi svet brez papirja odpade. Iz enakega razloga ne bi mogla na računalniku brati knjih. Poleg napora za oči ni v tem nobenega užitka.
Mogoče bo v prihodnosti papir zgubljal na veljavi ker bo počasi vse elektronsko, dvomim pa da bo čisto izginil.


nisem nikjer napisala da berem dol z ekrana, z tem sm hotla rečt da učas smo mel učbenike dons pa je gradivo na internetu, to je res da večina to pol natisne (kjer spet pristanemo na papirju). to je boljše samo zato ker si potem večina "skrči" te zapiske (pomanšana pisava, odstranitev nepomembnih slik), sprinta pa si tudi samo tisti ki to potrebuje medtem ko so učbenike na veliko natisnili in dvomim da so se prav vsi učbeniki prodali (končnemu uporabniku seveda, ne knjigarnam).

jz sm naprimer določene zapiske skrčila tudi na polovico strani.

:)
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 12. Dec. 2007 14:56

Sam sprintala si si jih pa vseeno na papir :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
watershine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a watershine » 12. Dec. 2007 14:58

hehe :D vem ja zato sm pa poudarla:
printa pa si tudi samo tisti ki to potrebuje medtem ko so učbenike na veliko natisnili in dvomim da so se prav vsi učbeniki prodali (končnemu uporabniku seveda, ne knjigarnam).

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov