odvisnost od interneta?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Koliko ur na dan povprečno preživite na internetu?

1 uro ali manj
5
5%
med 1 in 2 urama
23
23%
3 ure ali več
72
72%
Skupaj glasov : 100

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 21. Feb. 2007 19:21

Bolj kot vprašanje, je odvisnost od interneta neizpodbitno dejstvo, ki ga je prinesel napredek v tehnologiji in sodoben način življenja. Večini se tega niti ni potrebno vprašati, da bi dobili odgovor, ker je internet že del našega življenja, od nas pa je odvisno ali bomo postali njegovi sužnji in se mu podredili (mogoče celo nevede) ali pa se mu bomo v večji meri odrekli. Čedalje bolj opažam, da je internet na prvem mestu marsikoga. Dandanes že vse lahko počneš preko interneta, še študij bomo lahko opravljali tako. Če pogledamo s ptičje perspektive, nekateri so nad svojim življenjem že tako obupali, da redko kdaj gredo iz hiše zaradi tega, ker si sami želijo, ampak samo še takrat, ko jih v to prisili služba, faks ali šola ipd. Če se le da, sodoben človek gleda na to, da bo kar se da poučen in seznanjen z najnovejšimi modeli dlančnikov, mobilnih telefonov, računalnikov, stvar preide celo tako daleč, da nekateri kupujejo že tudi obleke, živila, gospodinjske aparate in sploh vse potrebno za življenje, preko... ja, uganili ste! Preko interneta. Da bi se seveda izognili gneči v trgovinah, iskanju parkirnega mesta in drugih oh in sploh velikih težavah. Pa se kdaj zamislite, kam nas bo to vodilo? Na koncu se nam več ne bo ljubilo, kaj ljubilo, ne bom nam treba izstopiti iz hiše, ker bomo vse, ampak res vse lahko dobili k hiši in tako privarčevali naš "dragoceni čas" z iskanjem tega in onega zunaj štirih sten. Življenje smo zamenjali z računalniki. Odslej bomo vodeni še skozi postopek enega in drugega, samo da bomo v koraku s časom. Do neke zdrave mere je vse dobro, tudi občasno preverjanje e - pošte, klepetanje z bližnjimi, iskanje nečesa, kar ne najdemo kje drugje itd. Ampak nekaj povsem drugega je, če si ljudje vzamejo več časa za deskanje po internetu, kot zase in svoje bližnje. Življenje je tam zunaj in ne za računalniškim zaslonom! Ste se kdaj vprašali, koliko časa dnevno preživite za računalnikom? Mogoče vas bo tole predramilo iz že prekoračene meje normalnega, zato ne bi bilo slabo, če bi si sami pri sebi odgovorili na nekaj osnovnih vprašanj;
1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 05. Jan. 2008 17:24, skupaj popravljeno 1 krat.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Feb. 2007 19:52

at..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 21. Feb. 2007 20:15

Tamala_mrha napisal/-a:1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?


1 ja
2 to ne
3 lahko neomejeno če sem na dopustu, če sem doma, sem pomoje vsak dan gor
4 približno 50:50
Uporabniški avatar
*etty*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 17. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *etty* » 21. Feb. 2007 20:29

Nisem nek internet freak... včasih se zgodi da po en teden nč ne prečekiram.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 21. Feb. 2007 21:15

Uf, sama sem definitvno med odvisniki že nekaj let ... Pa se zaenkrat niti ne sekiram, čeprav se zavedam, da na netu zapravim preveč časa. :? Zakaj?? Na to pa ne najdem konkretnega odgovora. Pač rada brskam po netu in berem, kaj se kje dogaja. Če sem doma, ima računalnik itak stalno prižgan in težko se zadržim, da ne bi vsaj malo pobrskala. Vsak dan obiskujem točno določene strani in včasih se zgodi, da ne vem več, kaj naj delam na netu, pa vseeno kar klikam in klikam in klikam. :? Imam občutek, da bi morala imeti en mini laptop stalno s sabo, ker me rez živcira, kadar hočem kaj pogledati, pa ne morem (recimo na faksu, ko ni nobenega prostega računalnika). :oops:

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri? Odvisno od dneva, ampak ponavadi ja. Čez teden sem večinoma na faksu oz. delam in se zamotim, tako da na net večinoma kar pozabim in sem online samo zvečer cca. dve uri. Čez vikend sem pa v bistvu on in off na netu.

2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"? Jaaa, ponavadi imam občutek, da sem totalno odrezana od sveta in besno kličem helplines ter vpijem, kaj se dogaja, lol.

3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi? DNI?! :eek: Hahaha. Zelo redko en dan, ampak to je ponavadi takrat, ko sem cel dan na faksu, zvečer pa pri fantu, kjer je računalnik že zaseden in tako da se je že zgodilo, da sem bila skoraj 2 dni brez neta (zaposlena s faksom, fantom in službo). Sem preživela brez kakšne krize, ker sem bila itak zaposlena. :D Ko sem pa doma oz. imam prost dostop do neta, pa ni šans, da ne bi prižgala računalnika!

4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.? Osebno imam občutek, da največ izvem na netu. :D

Zdej pa res DOST. Čist dokaz, da sem odvisna - že nekaj časa bi mogla delat stvari za faks, namesto tega pa visim na telefonu in bluzim po netu. :(

ps: Pridem nazaj, preden grem spat. :lol:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 21. Feb. 2007 21:23

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
ja sem ja
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
panika ravno ne sam če to dolgo traja pa ni prijetno ampak se da preživet :D
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
če ga ne vklopim nimam slabe vesti se pa redko zgodi da ga keri dan ne vklopim
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
ja

ja računalnik mi je pač ko sem doma namesto da čepim na telefonu sem tu na msn..Pa rada sem na tem forumu in kaj če preživim veliko časa.Ne škodim ne sebi ne nikomur drugemu :wink:
Uporabniški avatar
°tanchyka°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 20. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °tanchyka° » 21. Feb. 2007 21:26

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
ne.
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
ne. :)
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
3 i guess.
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
ja, sigurno.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 21. Feb. 2007 21:27

Se mi neda brati prvega posta in bom kr sama lepo odgovorila...

Ja jaz sem odvisna od interneta...imam prenosni računalnik zraven sebe v postelji in ko se zjutraj zbudim grem najprej na cosmo forum pa na šeen forum, ki je avtomobilizem...pa 24ur pregledam seveda pa msn...

Preživela sem tudi celo noč na netu in pa cel dan, ko sva se s frendom menila pa seveda zraven še srfala...nebi mogla več zdržat brez interneta...

Sem Tigi in sem odvisna od interneta :D
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 21. Feb. 2007 22:06

Da ne bote postali ki taki odvisniki :lach:
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 21. Feb. 2007 22:58

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
Na internetu sem vedno, ko sem doma.
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
Panika ne, me pa močno nervira.
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
Vsak dan vklopim. Če sem doma. Če nisem, potem pa pač ne. Ne moti me, da nimam interneta par dni ko sem na dopustu.
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
Tega pa ne razuemem.

Kaj jst vem. Sem ogromno na internetu, imam računalnik v sobi in ga prižgem takoj ko vstanem (če se mi ne mudi kam). Sej ne da bi ga tolko uporabljala, prižganga mam pa vedno. Samo nekateri 5 ur gledajo TV, govorijo po telefonu... Jst vse to pač opravim prek interneta: filmi, poročila, msn, skype... Stvar je v tem, da se ne rabiš prilagajat. Npr. gledat poročila ob 7h. Novice preberem, ko mam čas in kolokor mam časa.
Glavni razlog za moje visenje na internetu sta msn in skype. Ker so člani moje družine v različnih državah, prav tako pa veliko mojih prijateljev, ne gre drugače. Če nekdo živi v časovnem pasu z 8 ur razlike je največja verjetnost, da se ujameta, tako da sta oba istočasno na internetu. In če sem doma, sem pač vedno vklopljena, zato da če je kdo online, da me lahko 'pokliče'. Jebiga, pač govorim po Skypu, ker bi če ne moj telefonski račun bil... jah enak BDPju kake manjše države. :)
Še enkrat: če pa nisem doma mi pa ni bed, ker nimam interneta. Ok, razn da mejl prečekiram na par dni. :)
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 21. Feb. 2007 23:02

Tamala_mrha napisal/-a:1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?


1. Ja.
2. Ne. To pač ne. :)
3. Včasih tudi za kakšen teden, če je kej bolj pomembnega.
4. Največ res izvem na netu.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Feb. 2007 23:09

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?


1.)seveda :D
2.)Panika me ne zagrabi, mi gre pa precej na živce, ker ponavad ravno takrat ven vrže elektriko al pa je nevihta, ko se na netu najbolj dogaja oziroma ko mi je najbolj dolgčas :roll:
3.)Noben dan..Enostavno mi internet predstavlja velik vir podatkov in kratenje dolgčasa, tako datudi ne mine dan da ga nebi prižgala...Sploh zjutraj ko pregledam ob kafetu vse novičke po raznih pejđih..
4.)Sevda največ izvem na internetu...Ponavadi vedno zgrešim poročila in razne oddaje, tako da se informiram preko neta ob posnetkih oddaj, poročil in pač ob novicah...

verjetno ni treba razlagat da sem obsedena z internetom :D
Sicer tudi normalno zdržim brez njega, ampak vseeno ga potrebujem...
Predvsem zato, ker kakršenkoli podatek potrebujem, na netu najdem skorajda vse..Tako bi pa mogla klicarit naokoli, v knjižnice hodit in se vsak mesec pufat zaradi zamudnin :D
Isto pa ko mi je dolgčas, bluzim po forumu, pišem blog, in odkrivam nove in zanimive stvari in podatke...In prišparam pri nakupu dvdjev in cdejev...

Glede mesinđerja pa mi ej vseeno..Vklopljen je samo zato ker se pač avtomatsko vkaplja in se mi po pravici povedano niti en da študirat kako avtomatski izklop izklopim, čeprav vem da ni nič težko...Tudi ne dajem večalimanj pojasnil ali sem zasedena ali odsotna..če sem tam se om oglasila, če me ni se ne bom...To mi je res postranska stvar..Je pa dobro mal početat z ljudmi...Prišparaš pri telefonskem računu :D
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 21. Feb. 2007 23:16

Stvar je taka: Seštej koliko si odvisna od TVja, revij, telefona in druženja s prijatelji. Ene 60% tvojega rezultata je moja odvisnost od interneta. Po moje ni problem če visiš na internetu, dokler to ne vpliva na tvoj odnos do ljudi, na tvoje delo in kreiranje prostega časa. Jst s polovico mojih prijateljev in sorodnikov ne morem it na kavo, ker so predaleč in pač klepetam prek Skypa, msnja.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 21. Feb. 2007 23:58

Tamala_mrha napisal/-a:Pa se kdaj zamislite, kam nas bo to vodilo? Na koncu se nam več ne bo ljubilo, kaj ljubilo, ne bom nam treba izstopiti iz hiše, ker bomo vse, ampak res vse lahko dobili k hiši in tako privarčevali naš "dragoceni čas" z iskanjem tega in onega zunaj štirih sten.

Se huje, hisa sama bo narocila stvari, ki jih bomo rabili. :D

Tamala_mrha napisal/-a:2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?

Izpada elektrike ne bi ravno enacila z izpadom dostopa do interneta, ker od elektrike smo pa dejansko odvisni na materialnem nivoju. (Pa se glede tega nihce ne sekira) :) Izpad internetne povezave pa najbrz najbolj obcutijo podjetja, kjer se to pozna pri poslu.

Tamala_mrha napisal/-a:4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?

Koliko poklicev mi lahko nastejes, kjer ti ni treba uporabljat mobilnega telefona, racunalnika ter povezave v sirni splet?
Vsaka odvisnost je slaba, je pa bolj kot to vprasljivo ogromno drugih stvari, povezanih z t.i. informacijsko dobo. Glede na dana vprasanja sem pa 98,9% internetni odvisnik :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Feb. 2007 0:07

Tamala_mrha napisal/-a:Pozabimo, da nekoč niso imeli vsega tega tehnološkega viška, ki ga imamo danes vsi doma, pa sploh niso ničesar pogrešali. Res je, da se časi spreminjajo, ampak to še ne pomeni, da se moramo spreminjati tudi mi.


:gruebel: Men je pa tale izjava..... :rofl:
Sej bi še na drevesih visel, če se ne bi spreminjal in razvijal - seveda tud računalnikov ne bi blo in ne bi o temle zdej debatiral.

Sicer pa, hja... živjo, sem purple rain in sem odvisna :)
Ne glih.. preživim brez(tud pol leta, če je treba), sem če ga mam..pa ne morm stran.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron