odvisnost od interneta?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Koliko ur na dan povprečno preživite na internetu?

1 uro ali manj
5
5%
med 1 in 2 urama
23
23%
3 ure ali več
72
72%
Skupaj glasov : 100

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 22. Feb. 2007 4:28

Jah ja vsi manjši otroci, ki so za nami se lahko že imenujejo računalniški otroci...

Ja drugače pa un filmčk pa uni mulo je pa že too much :eek:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 22. Feb. 2007 7:57

Tigi napisal/-a:Jah ja vsi manjši otroci, ki so za nami se lahko že imenujejo računalniški otroci...

Ja drugače pa un filmčk pa uni mulo je pa že too much :eek:


Tudi jaz sem med tistimi ki ne morejo brez interneta. To mi je pač del vsakdanjika. Pa mislim da če ne bi blo forumov+msnja ne bi bila tak dosti gor. Kar se pa otrok tiče-katastrofa! Moja sestra (14 let) že nekaj let full časa preživi na internetu+ža pred leti je obvladala ne vem kaj vse kar se tiče računalnikov. Poleg vsega se ne družijo več tolko kot smo se mi-vse gre preko interneta :?
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 22. Feb. 2007 8:58

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri? Do poletja sem bila ponavadi vedno vsaj 2 uri gor pa tudi več, v nedeljah tudi po 5h do 8h ampak to obdobje je šlo mimo. Zato me tudi ni več toliko tuki :D
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"? Če kaj nujno rabim pogledat, za šolo, se s kom pogovarjam po msn-ju pa zmanja elektrika postanem jezna :evil: drgač pa ni take panike. Edin če ni kaj delati je groza...ker ne veš kam se dat :/
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi? Kake dva tedna sem zdržala brez, s tem da se bila doma vse te dni, pač hodila v šolo in imela druge obveznosti. Če ne pa, če ni časa med tednom it na internet pač grem čez vikend, si vzamem prosto nedeljo in vse nadoknadim :)
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.? Ja, tako izvem vse trače, hvala cosmo :lol: pa tudi večina ljudi sploh ne vidim, odkar so zaprli en diskoteko tuki v bližini tako, da z njimi ostanem v stiku samo prek interneta al telefona. Sigurno več informacij zvem, ko brskam po internetu.
Uporabniški avatar
*jagodka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *jagodka* » 22. Feb. 2007 9:23

Včasih sem na internetu tudi do dve uri in pol, v glavnem pa bolj malo... Samo da prečekiram maile, mogoče parkrat na teden na msn grem, na tej strani pa se mi ne da vseh tistih člankov brat, ker si itak kupujem Cosmoja. Vsekakor ne berem knjig in revij na netu, ker me oči začnejo hitreje boleti.
V ljubezni in vojni je dovoljeno vse.
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 22. Feb. 2007 9:56

jaz nisem lih odvisna.
sem na internetu največ 2 uri na dan. pa se mi že to zdi preveč...
ne vem, toliko da preberem večer ali pa dnevnik na netu in malo pobrskam okrog pa tu gor kaj napišem...
na srečo ne dobivam veliko e-pošte, tako da ne rabim veliko odpisovat :razz:
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 22. Feb. 2007 14:01

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?

Odvisno, včasih več, včasih manj.

2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?

Če delam kaj za fax, pa pri tem nujno rabim internet, bi kar znorela, če zmanjka elektrike ali se na kak drug način prekine povezava. Še bolj pa je bedno, ko najbolj vneto debatiraš na msn-ju pa pride do tega. :evil: :D Da bi pa norela vedno, ko zmanjka elektrike ali zeza router, to pa niti približno.

3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?

Če sem na morju ali kje, se da tudi brez (pa četudi 2 tedna), ko sem pa doma, pa ga rabim vsak dan, tako za fax, kot za vse ostalo.

4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?

Povsod se kaj novega izve, ne morem reči, da mi je internet glavni vir informacij.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 22. Feb. 2007 18:34

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
Včasih ful več, včasih nič. :)
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
No way... :roll:
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
Ja skor vsak dan ga prižgem, navadno vsak dan. Ampak delam na računalniku za službo + ničesar skor nikol ne zanemarjam zarad tega. Drugač bi pač gledala tv al pa kej, big deal.
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
Ne vem, me sploh ne zanima.
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 22. Feb. 2007 19:04

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
So bli časi, ko sta ble dve uri čist premal, zdej pa več kot dve uri ziher ne... oz sm za računalnikom, če šteje gledanje filmov in podobnega... na internetu pa skor ziher ne (čeprav včasih v spomin na stare čase previsim kako urco več ;) )
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
hja, sm živčna, če rabim kako stvar res nujno - recimo za fax... drgač pa, sej mam telefon pa pokličem unga, ko bi ga drgač kliknla... novice pa tko mal čekiram prek neta, da so poročila dovolj
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
hm... praktično vsak dan sm vsaj kako minuto gor... če druga ne, iz dolgčasa, poleg tega pa s tipom tko najlaži ohranjava stike, brez da bi mela previsoke račune za telefon, kr se pač sam za vikende videvava...
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
kot sm že prej omenla, zlo mal novic prečekiram na netu... razn če mi že kdo da link, pa pol pogledam še ostalo... drugače pa recimo za fax mamo čist use gor, tud ogromn virov za seminarje je, tko da glede tega je internet hudo uporabn... pa recimo meniji za dostavo :D google je sploh fajn zadeva, kr čist vse zbrskaš kaj je/pomeni/predstavlja in to tud največ uporablam (npr. slišiš za kako podjetje, pa te zanima kaj dela, pač mal poguglaš...itd)


js se čist nč ne sekiram, da uporablam internet v vsakdanjem življenju kr vseen ohranjam realne stike s folkom (kolkr se pač da) in poleg tega podpiram napredek takih stvari...
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 22. Feb. 2007 19:10

Tamala_mrha napisal/-a:1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?


1. seveda

2. ni glih panike. Edino mi gre na živce to, če takrat kaj nujnega rabim in ne morem na net

3. moj računalnik je prižgan 24 ur na dan, tako da bi težko zdržala brez njega. Sem odvisna od njega.

4. Več informacij izvem preko interneta. :D
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 24. Feb. 2007 20:15

Od interneta nisem odvisna. Je pa res, da če mam več časa, pa ne vem kam bi se dala, grem ponavad na internet in lahk gor visim tud par urc skupi. Če pa sm zlo zaposlena (učenje, velik dela, al pa da se velik dogaja-družba), na internet še pomislim ne in sm lahk brez njega tud več tednov skupi. Da bi ga pogrešala recimo na počitnicah al pa kej takega... Ma ni šans :cool:
...
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 24. Feb. 2007 20:29

hmm...nope, nisem odvisna. Ko sem dobila net sem bila gor lajk...all the time...sam zdej mi ni več fun, pa niti cajta več ni tolk zarad faksa pa to. Ko sem doma med vikendom prečekiram forum, pošljem kak meil itd... svojga mesinđerja nimam.
Ko sem pa v Lj med tednom, sem bolj malo na netu... Sicer pa lahk dost zdržim brez, lahk sem pa tut dolgo gor, če kaj iščem/se s kom pogovarjam/kaj zanimivega najdem itd

Tist filmček je pa prou skeri :eek: omg...
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Feb. 2007 22:55

Ne bi rekla, da sem odvisna. Kadar sem v službi od jutra do večera, tudi potem zvečer ne grem gor, ker se mi ne da. Kadar pa imam čas, pa lahko tudi več ur visim gor, ampak ponavadi tako v intervalih.
Ne uporabljam msn-ja in podobnih zadev, vsega skupaj ponavadi čekiram tale forum, rtvslo, tenis, pa spletne strani knjižnih založb, da sem na tekočem, kaj je izšlo novega.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 25. Feb. 2007 11:47

Jaz tudi nisem odvisna. Čeprav elektriko al pa internet mi vrže ven lih takrat ko nekaj rabim al pa se najbolj dolgočasim :evil:
Na internetu sem skoraj vsak dan, včasih kak dan tudi ne, pošte ne gledam vsak dan.
I laugh at gilded butterflies.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 25. Feb. 2007 11:50

m
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mala.Neja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mala.Neja » 25. Feb. 2007 12:02

1. Ste na dan na računalniku več kot dve uri?
Načeloma ne, razen če izgubim občutek za čas in se s kom na msn-ju zagreto pogovarjam. :D
2. Vas ob izpadu elektrike ali nedostopu do interneta zagrabi "panika" oz. postanete nervozni, ker ne morete biti v stiku s "svetom"?
Se je že kdaj zgodilo, da je zmanjkalo elektrike, ampak sem pač vse pustila in se nisem sekirala. Če pa bi delala kakšno projektno nalogo ravno takrat, bi se verjetno začela dreti na računalnik (ki ni nič kriv). :rofl:
3. Koliko dni v tednu zdržite brez da bi vklopili računalnik in pri tem nimate slabe vesti oz. ste zaposleni z drugimi rečmi?
To se bolj redko zgodi, npr. če berem ali pa delam kaj drugega in pozabim na računalnik.
4. Se vam zdi, da ste bolj na tekočem, ko brskate na internetu ali več informacij izveste na delovnem mestu idr., kjer niste v stiku z internetom, mobilnim telefonom itd.?
Različno... ponavadi več izvem na tv in internetu, kot pa v vsakdanjem klepetu s prijatelji, sorodniki...
The fashion is my passion.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov