neplačan račun za mobitel

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 16. Maj. 2008 12:13

Ne ne, knjigo sem vrnila. Ampak je blo to res že...ufff časa nazaj, kakšne tri leta? :? Pač enkrat sem rabla knjigo, ki so jo imeli samo v tej knjižnici, kjer sicer nisem včlanjena, potem ko sem jo vrnila, pa nisem imela denarja pri sebi. Pol sem pa pozabla na to. Precej neodgovorno, ja. :?
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 16. Maj. 2008 13:33

plačala boš toliko, kot si imela na dan vrnitve knjige. lahko te edino čaka članarina (če jo morate plačevati), ampak mislim, da jo lahko zavrneš, če ne nameravaš več hoditi tja, ker se plačuje vnaprej. torej, tukaj ni panike za obresti. :wink:

*zeljka* napisal/-a:najbol si je položnco za telefon naštimat prek trajnika, da ti pač lepo trga avtomatsk in nimaš skrbi (seveda če imaš reden dohodek).


v bistvu je vse položnice najbolje narediti na trajnik, če imaš redne dohodke. je tudi najcenejše; najdražje je itak na banki, kjer je provizija 1,50-1,70 € na položnico (ne vem natančno). in če jih imaš 10, potem je sama provizija vredna toliko kot kakšen račun. druga varianta je klik (oz. kar imajo druge banke), ker je tudi dokaj nizka provizija (0,31€ pri NLB, ena banka ma še ceneje).

glede tistega računa pa me res zanima kakšen znesek je... tudi jaz predlagam, da si sposodiš denar od satršev - oni ti ziher ne bodo zaračunali obresti. :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Maj. 2008 15:53

ela85 napisal/-a:v bistvu je vse položnice najbolje narediti na trajnik, če imaš redne dohodke. je tudi najcenejše; najdražje je itak na banki, kjer je provizija 1,50-1,70 € na položnico (ne vem natančno). in če jih imaš 10, potem je sama provizija vredna toliko kot kakšen račun. druga varianta je klik (oz. kar imajo druge banke), ker je tudi dokaj nizka provizija (0,31€ pri NLB, ena banka ma še ceneje).


zdej nevem al je to od vsake banke posebej odvisno, ampak jst bom tud zdej plačevala račune preko trajnika, četudi nimam rednega dohodka oziroma delam preko študentskega servisa.najboljš je mal povprašat, se pa tkole res izogneš neprijetnostim z računi in hojo na banko.Al pa internetno plačevanje, sam jst ne zaupam kej preveč v to :?

poleg tega pa neplačan račun ne bo prinesel nič dobrega.najprej ti pošljejo dva tri opomine /odvisno kako imajo pošlihtano to oni, potem te dajo v izterjavo/ponavadi v podjetje ki se ukvarja z izterjavami (najbolj znano je Credit express), tukej dobiš en kup stroškov še za dodatno plačat in če izterjava ne pomaga, greš potem v izvršbo na sodišče.In bog nedej, da se en dan na vrata prikažeta dve gorili in ti začneta odnašat vse kar je vrednega in v vsoti računa iz hiše-oni pa itak ne prašajo al je tvoje ali ni, kukr majo v navadi. :roll:
skratka neplačevati računa se niti malo ne splača, ker si s tem nakoplješ še večje stroške+sodišča in rubeže, tega pa verjetno nihče noče.
najboljš je da pač doma poveš da si ga posral/a in če ti lahko pomagajo pri plačilu če sama ne moreš.
in pomni, da dlje boš čakal/a z plačilom, slabše bo.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 16. Maj. 2008 16:17

*purple* napisal/-a:Al pa internetno plačevanje, sam jst ne zaupam kej preveč v to :?


Dons je internetno plačevanje tolk dodelano in varno, da ne rabiš met nobenega nazaupanja. Ravno tko kot ti recimo plačaš prek interneta, tko tud na šalterju konc koncev dela prek računalnika kar je isto sranje. In tud preko interneta si lahko sprintaš potrdilo, da si nekaj plačal.
Problem zna bit samo v primeru, da nisi tolk vešč z računalnikom.
Je pa daleč najcenejše plačevanje, navadna provizija je npr. 27 centov (tolk mam jst na skb)
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 17. Maj. 2008 13:20

Lahko ti povem kako je pri nas na ekonomiji bilo z mojo sošolko,ki ni plačala položnice(za izredni študij),ker se je iz danes na jutri odločila, da bo prekinila študij. Najprej so ji poslali 3 opomine, kasneji so ji pa zgol brez kakšnih terjatev onemogočili delati izpite (prijavljanje na izpite poteka preko intrnete strani faxa). Tako da se ona s tistim dnem ni morala več prijavljati na izpite!

Plačati pa kakor jaz vem ni bilo potrebno nič.
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 17. Maj. 2008 14:14

Foxy-lady napisal/-a:Ne vem, ce lahko glih tu vprasam pa bom vseeno.
Gre se za neplacano poloznico za solnino. Mislim, da je nekje za 500€. Rok placila je minil ze celo vecnost nazaj, pa se zdaj nisem placala. Kaksne moznosti imajo zdaj oni, da dobijo ta kes nazaj? Bodo mi odtrgali iz racuna ko bom imela redne mesecne dohodke? Ali kako to gre?


Jst ti polagam na srce, da plačaš. Ker te bodo izterjali. Moj znanc je tud nek tko zamutil pa je mislu da ne bo plačal... dobu je pa s sodišča tri leta kasnej tak znesek za plačat, da ga še zdej odplačuje in se tepe po glavi.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 10. Jun. 2008 11:31

ja, itak, zna se zgodit. čeprav pravno ti baje nič ne morejo, jaz sem rečmo tko prekinla pri mladinski knjigi ta trapasti knjižni klub (k majo najdražje knjige pa brezvezen izbor, sam neke self help budalaščine) pa ni blo panike. neki grozijo, da te bodo izterjali, samo te ne. davlna se ti pa itak ne more vsesti na račun. se ti pa, če kazni za parking ne plačaš. takoj ko greš v redno službo, ti poberejo dol še vse aktualne kazni :) (pravjo...ampak to je 2nd hand info)
pr mobitelu pa ne vem, kolegici pr simobilu zaračunajo opomine, Mobitel jih pomoje tut, sam odklopi te pa nobeden ne, vsaj 3 opomine prej dobiš, pol ti skenslajo izhodne klice, čez en teden pa odhodne, dokler ne plačaš. (been there, done that too many times :))
Uporabniški avatar
Syringa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 2. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Syringa » 11. Jun. 2008 13:44

Po kolkih dneh od roka plačila pa ti pri simobilu izklopijo?
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 11. Jun. 2008 16:02

od banke do banke se provizije različno gibljejo, ampak najcenejše je vsekakor preko trajnika, za tem pa preko interneta (klik in kar imajo ostale banke).

Smreka napisal/-a:
*purple* napisal/-a:Al pa internetno plačevanje, sam jst ne zaupam kej preveč v to :?


Dons je internetno plačevanje tolk dodelano in varno, da ne rabiš met nobenega nazaupanja. Ravno tko kot ti recimo plačaš prek interneta, tko tud na šalterju konc koncev dela prek računalnika kar je isto sranje. In tud preko interneta si lahko sprintaš potrdilo, da si nekaj plačal.
Problem zna bit samo v primeru, da nisi tolk vešč z računalnikom.
Je pa daleč najcenejše plačevanje, navadna provizija je npr. 27 centov (tolk mam jst na skb)


ja, je varno, je pa treba tudi ful paziti.

drugače pa je baje en tip (ne vem od kod, v glavnem iz slo) vdrl v nlb-jev sistem klik in pridobil vse podatke. podatkov seveda ni uporabil :!: , je pa to storil le zato, da bi banki dokazal, da je mogoče. kljub njegovemu namenu, so ga tožili in se je baje potem ubil. konec je sicer klavrn, ampak gre za to, da so hekerji dandanes tako napredni, da ne vem, če je še kaj varno pred njimi.

jaz si mislim, da se jim na moj račun nima smisla ozirati. :D je itaki bolj ali manj :( . :D :D
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 12. Jun. 2008 9:46

Ela, js sm tut za to zgodbo slišala... tragično, a ni. ja js poznam punco ko so ji s klika ne vem kok tavžent evrov dol potegnil z računa. ful bedno!

drugač pa na simobilu mislm da te saj 2x opozorijo....pa pol dobiš sms do kdaj morš plačat in če ne, ti isti dan odklopjo. ne vem, na mobitelu vem da je tko.
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 12. Jun. 2008 11:32

Zakaj pa recimo raje ne bi plačala računa ? Drgač pa dobiš dost opominov domov, tko da lih pozabt ne morš, ali tiči razlog kje drugje...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Jun. 2008 11:48

Smreka napisal/-a:
*purple* napisal/-a:Al pa internetno plačevanje, sam jst ne zaupam kej preveč v to :?


Dons je internetno plačevanje tolk dodelano in varno, da ne rabiš met nobenega nazaupanja. Ravno tko kot ti recimo plačaš prek interneta, tko tud na šalterju konc koncev dela prek računalnika kar je isto sranje. In tud preko interneta si lahko sprintaš potrdilo, da si nekaj plačal.
Problem zna bit samo v primeru, da nisi tolk vešč z računalnikom.
Je pa daleč najcenejše plačevanje, navadna provizija je npr. 27 centov (tolk mam jst na skb)


ne ne, ni lih stoprocentno varno.spomnimo se na identično stran NLB klika in poskus (al so clo kej odtujil) kraje denarja.
jst temu ne zaupam in grem rajš na pošto plačat kot pa preko interneta.Če shekajo gesla v nevemkakšne banke in vojaške računalnike, ki so strogo varovani, potem ni nobene bojazni da nebi shekal enga nlb klika oziroma podobno.
sem emla tud jst odprt račun pri Skb netu, sam sem potem to zaprla, kalkulatroček pa uničla.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 19. Jun. 2008 10:05

Uf morm vprašat ker me je kar panika zdaj ko sem dobila sms. No situacija je sledeča. Pač za prejšnji mesec še nisem plačala računa pri mobitelu in potem je prišel opomin in sem se zanašala na to da mi ga bo mami plačala,ker je rekla da ga bo, ampak potem je na to položnico nekako pozabila, danes pa sem dobila sms, da so mi odklopli odhodne klice in da pač naj plačam pa pol po faksu pošljem. Problem pa je ker sem sama doma, brez avta in starša prideta komaj zvečer. Zdaj me pa zanima kdaj so vam (pač tistim ko so že) še dohodne klice in sms-e še izklopili? Mislite da če bi jutri dopoldan šla plačat pa poslat po faksu, da bo kaj narobe al naj rajši zdaj nekomu pač (komu le?!) zagnjavim da me naj pelje? Ma to se še mi nikoli ni zgodilo ej, ko drugače redno plačujem, pač včasih dobim opomin in grem takoj plačat, zdaj pa to...ne bi rada potem še prijavnine spet plačevala :?
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 19. Jun. 2008 10:09

Te bo že nekdo peljal. Potrudi se in ga najdi. Ker to je pa res NUJNO opravilo.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 19. Jun. 2008 10:13

Ma ja sej maš prav. Mami bom zagnjavla, ker je ona kriva :evil: . Ker nočem imeti še z mobitelom težave za brezveze v bistvu :? , ker denar ni problem. Pač zanimalo me je kaj bo v primeru, če mi danes ne bi uspelo.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov