(ne)varnost na internetu?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

B3jb1ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a B3jb1ka » 28. Okt. 2009 13:47

Al pa Adaware naložit, ki išče črve...
When Life Gives You Questions, Google has Answers.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 28. Okt. 2009 21:27

McLarnovc napisal/-a:Al pa inštalirat en zastonj antivirus pa z glavo uporabljat komp.

Tako je. Sicer ima vsak svojega, ampak jaz sem z Aviro full zadovoljna. Pač potrpiš s tisto reklamo, ki se ti enkrat na dan gor odpre.

Pa tudi predlog "Linux" mi je všeč, ampak sem bolj konservativna glede tega. Nekak se ne morm odločit za ta korak.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 06. Feb. 2010 12:39

^^
Jaz ti ful ful ful priporocam linux. Oz vsem ga priporocam. :) Morda res malo dlje traja namestitev... Ampak ko je namescen dela res lepo. In lahko si ga prilagodis kakor zelis. Window managerjev imas na tone tako da izgled je fleksibilen, lahko pa potegnes dol npr. kubuntu: http://www.kubuntu.org/ (ta mislim da bi bila najboljsa izbira za une ki niso se nikoli imeli linuxa). Ga dobis skupaj s KDE. Ima ogromno programov. Kot naprimer amarok: http://amarok.kde.org/files/amarok_222.png
Ki ti med predvajanjem glasbe avtomatsko kaze besedilo, stran iz wikipedie o skupini... Pa ktorrent - program pri katerem ne rabis brskalnika odprt za iskat tor*****, . In itd.
Najlepse je ker imas pregled nad vsemi file-i in lahko spreminjas kakor ti pase.

Tisti ki uporabljajo MsOffice lahko uporabljajo za zamenjavo OpenOffice. Lahko pa si tudi v Virtualbox-u nalozis windowse za programe ki jih res zelis obdrzati. V virtualboxu tecejo windowsi kot da bi bili navadni windowsi. V glavnem lahko pocnes kar zelis. :)

Aja in preden namestis linux si lahko dol potegnes Live razlicico linuxa in jo zapeces na CD. To samo vstavis zgoscenko v racunalnik in reces da naj ti boota iz cd-ja. Tako lahko vidis kako linux izgleda, pa ni ti treba nic namescat. To je fajn ce je kdo v dilemi ali presedlat ali ne. :)
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
kajchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kajchyka » 09. Feb. 2010 11:15

Jp, za Linux res obstajajo live cdji... in so fajn... osebno nimam nic proti linux sistemom, samo za nekoga ki je navajen windowsov, in ne vešč računalnika, niso. ni razlike le med MS Office in openOffice, ampak v kopici programov, msnja ni - je pa kopica drugih ala pingui,... no predvsem je odvisno od vrste linux sistema - obstaja jih pa malo morje... ce mislte uporablat photoshop . no ta na linux sistemu ne deluje, obstaja pa dober približek (če ne še celo boljši Gimp) idt.
seveda si lahko za vse te windows programe res namestite virtual mashine - a le ta, ce se ne motim ni zastonj, in za winse spet potrebujete kodo... tko da tega niste reseni - vse kar je, virtual mashine, naredi navidezno okolje, v katerem potem poganjate windowse ali linux ali apple OSX- kar cte, vendar deluje le ce imate racunalnik z dovolj rama.
Poleg tega pri uporabi VM, ni zagotovljeno da lahko iz npr linux sistema dostopane dirketno do folderjev v sistemu ki teče v VM. In pa ko zelite narediti format: morate najprej datoteke iz VM varno shanit drugam (odvisno od tega kako mate particije sicer ampak ponavadi je tako) - sicer gredo papa.
Namesto VM lahko uporabite tudi Wine - s tem se sama se nisem ubadala, tko da nevem kako deluje, pravjo pa da je kul
ampak za enga lenga uporabnika, linux sistem ni :) ce se vm ne da iskati nadomestkov, za tisto kar ste ze navajeni, se znjimi raje ne ubadat.
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 09. Feb. 2010 15:27

kajchyka napisal/-a:Jp, za Linux res obstajajo live cdji... in so fajn... osebno nimam nic proti linux sistemom, samo za nekoga ki je navajen windowsov, in ne vešč računalnika, niso.


Slika
Mislim da to izgleda cisto prijazno uporabniku.
PS: Tako izgleda KUbuntu ko ga istaliras.

kajchyka napisal/-a:ni razlike le med MS Office in openOffice, ampak v kopici programov, msnja ni - je pa kopica drugih ala pingui,...


Pidgin je za msn. Pri njemu je fajn ker imas gor lahko prijatelje tudi iz MSN, gTalk, AIM, Yahoo ... Vse v enem in tudi vsi kontakti se pojavijo.

kajchyka napisal/-a:no predvsem je odvisno od vrste linux sistema - obstaja jih pa malo morje... ce mislte uporablat photoshop . no ta na linux sistemu ne deluje, obstaja pa dober približek (če ne še celo boljši Gimp) idt.


Ja samo ta prehod ni nic groznega in ni hud. Podobno kot prehod iz starega MS Worda v nov MS Word.

kajchyka napisal/-a:seveda si lahko za vse te windows programe res namestite virtual mashine - a le ta, ce se ne motim ni zastonj,


Nisem rekla virtualmashine ampak virtualbox. Ta je popolnoma zastojn pod GPL licenco.

kajchyka napisal/-a: in za winse spet potrebujete kodo... tko da tega niste reseni - vse kar je, virtual mashine, naredi navidezno okolje, v katerem potem poganjate windowse ali linux ali apple OSX- kar cte, vendar deluje le ce imate racunalnik z dovolj rama.


Ja potrebujes kodo ce zelis imet windowse.
Sam prednost je ker so spodaj linuxi. In ti se bodo tezje sesuli ali imeli kaksne cudne izpade. Mislim pa da ti danasnji racunalniki lahko pozenejo to brez problema. In sploh windowsov verjetno niti ni reabis zraven. Bolj v kaksnih ekstremnih primerih. Sem dala samo za primer, ce se nekdo res res ne zeli locit od winsov.

kajchyka napisal/-a:Poleg tega pri uporabi VM, ni zagotovljeno da lahko iz npr linux sistema dostopane dirketno do folderjev v sistemu ki teče v VM. In pa ko zelite narediti format: morate najprej datoteke iz VM varno shanit drugam (odvisno od tega kako mate particije sicer ampak ponavadi je tako) - sicer gredo papa.


Ce na zacetku nardis prav, potem ni nekih problemov.

kajchyka napisal/-a:Namesto VM lahko uporabite tudi Wine - s tem se sama se nisem ubadala, tko da nevem kako deluje, pravjo pa da je kul


Ja wine je ql, sam ne zna pognat vsega... Pozene pa vecino. Tako da verjetno windowsov niti rabis ne nalagat v virtualbox... Odvisno od programov, ki jih zelis uporabljat.

kajchyka napisal/-a:ampak za enga lenga uporabnika, linux sistem ni :) ce se vm ne da iskati nadomestkov, za tisto kar ste ze navajeni, se znjimi raje ne ubadat.


To pa ni res. Kubuntu je prav narejen za lene uporabnike. :) Gentoo je za nelene uporabnike.

Enkrat bom napisala tle gor tutorial kako namestis kubuntu in kateri programi so fajn za prijazno uporabo... Sam zdej ne morem ki imam cez slabe 3 ure izpit.
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 10. Feb. 2010 10:56

kajckyka, ce bos odgovarjala na prejsnji post te vabim v to temo: http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=24661

EDIT: In vse ostale, ki bi se pogovarjali o operacijskih sistemih, ofkors. :razz:
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
Strahovila
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Strahovila » 19. Feb. 2010 14:08

:cry: :cry: :cry: virus sm dobla :cry: :cry: :cry:
kajchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kajchyka » 23. Feb. 2010 19:51

Kaksen pa?

Da se se drugi zascitimo pred njim...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Feb. 2010 0:20

kajchyka napisal/-a:Kaksen pa?

Da se se drugi zascitimo pred njim...

Strahovile jaz ne bi jemala pretirano resno, najbrz gre za virus prehlada.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 19. Mar. 2010 0:29

Mislim, da se prvic strinjam s kajchyko. Ce imate originalne win in kaj ne stima je pomoje najboljse da najprej tezite uradni (tako zelo opevani) win podpori, ker ste jo ze placali.
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov