Mobilnik za 2 SIM kartici

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

alexp
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a alexp » 19. Sep. 2013 10:40

Pozdravljeni,

kot prvo bi vas rad vse skupaj prav lepo pozdravil. Sicer sem na novo prijavljen ampak forum prebiram že dalj časa, sedaj pa bi potreboval nasvet tudi sam.

Imam 2 SIM kartici, eno službeno, drugo privat, in 2 telefona, sedaj pa sem začel razmišljat o nakupu telefona, ki podpira 2 kartici.
Nekako mi je všeč tale model: http://www.bfcshop.si/gigabyte-gsmart-alto-a2-dual-sim-5-0-fwvga-854x480-mediatek-mt6572
Ampak ker to ni malo denarja sem vseeno še malo skeptičen... Ali mogoče kdo pozna omenjeni model, kakšne imate izkušnje z njim?
Ali kdo že uporablja telefon z dvema SIM karticama in kako se obnese?

Za vse informacije se vam v naprej najlepše zahvaljujem.

Lep pozdrav
Potočar
Zadnjič spremenil alexp, dne 20. Apr. 2014 20:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Alex Potočar
Čubibubi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 18. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Čubibubi » 19. Sep. 2013 11:43

Pozdravljen,

sama ga sicer ne uporabljam, ga ima pa prijatelj, ki je z njim zelo zadovoljen. Mislim pa, da ima enega samsunga, če se ne motim. Je pa tako; lahko preklapljaš med številkami, tako da pošiljaš smse in kličeš iz številke, katero si izbereš pred klicem. Zadeva je precej uporabna, sploh če imaš vedno 2 telefona drugače.

Aja, mislm, da sem pri simobilu zasledila reklamo za telefon z dvema sim karticama, mogoče lahko pogledaš tam.

LP
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 19. Sep. 2013 12:48

A 2sim v katerem koli telefonu ne moreš imeti, samo v tem in tistem enem pri Simobilu? :? Če imaš že sklenjeno naročnino, imaš lahko še eno SIM brez vezave z drugo št.? Mene zanima torej varianta dve številki, od tega ena brez vezave, pa če se le da z eno sim, da samo preklapljaš.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 19. Sep. 2013 15:56

Čubibubi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 18. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Čubibubi » 19. Sep. 2013 18:37

Meni se zdi, da moraš met 2 sim kartici, ker je na usaki druga številka prikazana. Ne moraš pa imeti dveh sim kartic v vseh telefonih, saj jih večina nima 2 reži. Da bi pa lahko na eno sim kartico spravu dve številki, za to pa ne vem, ti pa na žalost ne morem pomagat.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 19. Sep. 2013 20:09

trust napisal/-a:tale telefonček je res super

http://trgovina.mercator.si/tehnika/mob ... duo-669064

Ampak tale deluje samo v določenih omrežjih (niti se ne razumem iz besedila v katerih). V Simobil omrežju verjetno ne, ali pač? :? Point je v tem, da bi obdržala zdajšnjo Simobil št., se pravi tole SIM, eno bi pa še kupila z novo št. Pa še to ne vem, a se nova št. brez vezave da kupiti kar tako, brez telefona in vezave? Če ja, kje?
Čubibubi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 18. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Čubibubi » 20. Sep. 2013 8:23

Men se zdi, da se da povsod kupit novo številko brez vezave, brez kakršnega koli telefona zraven. Drugače pa najbolje, da vprašaš na Simobilu/Mobitelu/Tušmobilu in ostalih, oz. kjer si hotla vzet še eno številko.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 22. Sep. 2013 9:21

*Gaja* napisal/-a:
trust napisal/-a:tale telefonček je res super

http://trgovina.mercator.si/tehnika/mob ... duo-669064

Ampak tale deluje samo v določenih omrežjih (niti se ne razumem iz besedila v katerih). V Simobil omrežju verjetno ne, ali pač? :? Point je v tem, da bi obdržala zdajšnjo Simobil št., se pravi tole SIM, eno bi pa še kupila z novo št. Pa še to ne vem, a se nova št. brez vezave da kupiti kar tako, brez telefona in vezave? Če ja, kje?



VSI novi telefoni delujejo na vsa omrežja, to se pravi, če je bil kupljen pri Simobilu in če dam kartico od Tušmobila/Mobitela/Izimobila noter bo normalno deloval, tudi ta na linku bo vse vrste kartic podpiral, to ni več kot včasih, ko so bili telefoni zaklenjeni na določeno omrežje, pa če imate kak star telefon se ga lahko nese do operaterja pa vam ga zastonj odklene.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov