Kateri laptop priporočate?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

puppeh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a puppeh » 23. Sep. 2011 15:25

mah jaz laptope kupim kar u angliji so tolko ceneje, da brezveze.


Za sestrin laptop z i3 procesorjem, 4 giga rama, 500 gb diska in lenovota sem dala 349 funtov, kar je okol 400 eur. Tukaj me recimo ist prenosnik košta 550 eur. Edin to je da je angleška tipkovnica, in ima z in y zamenjan, pa šumnikov nima, ampak si itak slovensko tipkovnico nastaviš v windowsih in veš kje je kera tipka (kje naj bi bli šumniki). Aja, pa angleški socket ma, sam to se da sam od napajalnika zadnji del kabla menjat, stroški max 5 eur.

Mojga acerja pa sploh nimajo u sloveniji, stal me je 449 funtov (512 eur), tu bi me koštal dobrih 669 eur, s tem da bi ga mogla naročit in potem nanj čakat.

Mi grejo prav na živce tale bigbang in slovenske trgovine, skos eno in isto sranje od robe, 2 generacije stare laptope še kr z nekimi ornk cenami nabijajo. bvz
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 10. Nov. 2011 15:19

http://www.harveynorman.si/flashkatalog/68/2134

Rabim mnenje/komentar hpja, ki je v katalogu...na strani 6, za 349 e. Rabim ga za net, nardit kaj v officu-začenjam s pisanjem diplomske, za kšn film pogledat..ne igram igric, tko da to mi nekak ni pomembno. Do zdaj sm tud mela hp, star je 6 let pa je še čist uporaben, sam vseen bi nardila malo menjave. Če komu še kaj pomeni, do zdej sm mela hp compaq nx7400. Ne bi po 6 letih rada kupla isto zadevo oziroma še kšno slabšo različico.
Računalniški vedeži, pomagajte :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Jun. 2013 11:06

torej, odločam se za nakup novega prenosnika. rabim ga predvsem za photoshop, autocad in druge gafične programe, pa tudi za kak 3d. bolj za modelling, kot za kake resne renderje.

http://geizhals.at/hp-pavilion-g6-2356s ... 15900.html

nagibam se k ful poceni opcijam, ker se programska oprema spreminja in ne rabimkompa za naslednjih 10let (poleg tega imam v ta namen itak desktopa),pa tudi bolj ko ne broke sem.
zaželjeno je da je hp ker jih lahko bojda dobim po nabavni ceni in brez davka.

če ma kdo kako priporočilo, nasvet ali pozna model z dobrim price/performance ratiom, bom hvaležna za vsako priporočilo.
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 30. Jun. 2013 11:38

Za ta denar je itak vse bolj ali manj isto sranje (do 500eur). Bi pa raje gledal za kaksnimi intel procesorji. Pa ce imas moznost, dokupi SSD disk, ker bo pohitritev res opazna.

Pa pocakaj na prenosnike s intelovimi haswell procesorji. Imajo malo boljso integrirano graficno in so se bolj energijsko varcni.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Jun. 2013 11:44

ful se mi mudi z nakupom, ker ga rabim like now. mava oba z dečkom diplomo za sfiniširat kar pomeni dosti risanja. zato rabimo dva kompa. nujno. in ker si želim del mukotrpnega dela opravit v postli/na vrtu/ pač ne ravno za pisalno mizo.

tako, da ne morem čakat :) ga pa rabim zdej, potem ne bo več take frke in lahko večino dela opravim na dekstopu. vem da v tem cenovnem rangu ni nekih razlik, ampak bi vseeno rada izbrala biser med svinjami :P
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 30. Jun. 2013 12:01

Povprasaj malo na slo-techu, se malo bolj spoznajo kaj je bestbuy trenutno (ker pac sam ne kupujem prenosnika in se mi ne da gledat kaj je trenutno popularno :P), ampak bos verjetno dobila isti odgovor.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 01. Jul. 2013 21:23

Tale ki si ga prilepla mi zgleda ok za ta denar, nisem pa ziher ce je najboljsi... Ceprav pomoje ful ni prijetno risat ali pisat na tako malem ekranu... meni se ponavadi ideje o delu v postli ali kje zunaj sfizijo, je vedno boljse za mizo. Ok, v barih mi je tudi se ok.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 01. Jul. 2013 21:25

Aja sicer pa HPji mi zgleda da se ful pregrevajo... Vsaj ljudem ki jih poznam in ga imajo crkuje.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 06. Avg. 2013 16:43

Mah saj se vsaka stvar pregreva, če je zabita s prahom, zadnjič sem dobil laptop Acer v popravilo in v režah od ventilatorja je bilo 1cm prahu, gospa mi je rekla samo, da se ugaša, ni čudno :lol: Sam imam Hp in se enkrat v 4 letih ni pregrel pa ga uporabljam na pojstelji, pisalni mizi na terenu itd. res pa je, da ga enkrat letno razstavim na kose in počistim, edino kar je crknilo po 2 letih je bila baterija.

Vsem, ki bi imeli radi računalnik za malo denarja priporočam, da pogledate za kakšnimi akcijami v trgovini Hofer, ker imaš 3 leta garancije in računalniški deli so sestavljeni večinoma priznanih blagovnih znamk, če pa ne zaupate Hoferju pa poglejte za laptopi Lenovo
Uporabniški avatar
panthol
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 30. 11. 2010
Kraj: logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a panthol » 07. Avg. 2013 10:27

če te ne moti, da je računalnik rabljen, potem bi se ti mogoče splačal nakup rabljenega maca?

Recimo pri FMC imajo odprodajo različne rabljene opreme, cene so pa kar vabljive glede na to da je to Mac.

povezava do cenika
http://www.fmc.si/Documents/Fmc/PONUDBA ... NAJEM.xlsx


disclaimer: nisem zaposlen v fmc, niti ni moj poslovni partner. Zgolj našel sem ugodno varianto ki bi jo mogoče katera izkoristila
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 08. Avg. 2013 19:45

Čisto brez zamere vendar je nakup Applovih stvari čisto nepotrebno metanje denarja stran, ker za tisti denar, ko kupiš recimo računalnik od Appla lahko dobiš zmogljivejši računalnik od drugih priznanih znamka npr. Lenovo, že recimo če pogledaš na bolho so rabljeni Macbooki še vedno zasoljeni s cenami, ravno tako je z Iphoni, predvajalniki glasbe itd. Pa, da me ne bo kdo narobe razumel, "roba" od Appla je kvalitetna samo s cenami pretiravajo.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Avg. 2013 19:51

se čist strinjam s trustom.

jaz samo odsvetujem HP. pregrevanje, strojna oprema z majhno izbiro gonilnikov (in to nekvalitetnih), in še druge stvari..
hej norci :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 09. Avg. 2013 11:04

js mam Asusa, cenovno je bil dokaj ugoden, kvari se mi nič, pregreva se mi zaenkrat tudi ne - star je okoli 2 leti, tko da je super.
You make me smile, please stay for a while :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Avg. 2013 11:08

slovenc79 napisal/-a:
jaz samo odsvetujem HP. pregrevanje, strojna oprema z majhno izbiro gonilnikov (in to nekvalitetnih), in še druge stvari..


js mam HP pavilion prenosnik že dobrih 8 let. pregreva se samo ko je zabasan s prahom. z gonilniki nimam problemov. mam tudi HP stacionarca, ki tudi odlično služi svojemu namenu.

ne razumem ravno tega z driverji? grafično mam itak nvidio in z driverji ni problemov...

naslednji prenosnik bo lenovo, ker so pač najbolj cenovno ugodni, za to kar ponujajo.
Uporabniški avatar
panthol
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 30. 11. 2010
Kraj: logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a panthol » 09. Avg. 2013 17:27

trust napisal/-a:Čisto brez zamere vendar je nakup Applovih stvari čisto nepotrebno metanje denarja stran, ker za tisti denar, ko kupiš recimo računalnik od Appla lahko dobiš zmogljivejši računalnik od drugih priznanih znamka npr. Lenovo


Ne zamerim.

Mi je pa neumno da si tako ozkogleden in očitno ne razumeš, da nekateri nimajo ob sebi računalničarja, ki jim bo naložil zastonj ali pa po nizki ceni vso programsko opremo in jo vzdrževal. Medtem ko pa je pri applu vse veliko bolj "user friendly" in se uporabniku ni treba zajeb*vati s programi in podobno.

Sam nimam niti enega applovega produkta (razen nekaj let starega ipoda), se pa zavedam koliko pomeni enostavnost računalnika ženskam, ki se na to ne spoznajo.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov