Kateri laptop priporočate?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Avg. 2010 16:40

^^Js tud. In sem šele pol ugotovila, da je sranje... :D
ališa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ališa » 02. Avg. 2010 11:20

jaz mam sony vaio! ...več kot zadovoljna z njim! :razz:
frodo1971
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 5. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a frodo1971 » 05. Avg. 2010 19:33

Poceni prenosnike sem zasledil tukaj:

http://www.odnesi.si/racunalniki-hp-renew-c-560_561_840
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Avg. 2010 10:57

McLarnovc napisal/-a:Karkoli kupiš od HP/Dell/Sony IMO nimaš kaj falit...

Razen če si hočeš z macom povečevat svoj kul faktor...


Na tem mestu morm pokritizirat svojega Della, ki je bil precej drag, pa zdej pol leta po nakupu že piska kabel in ne delata mi kamera in mikrofon. Še dobro, da mam garancijo :evil: Kvaliteta pa taka.
Uporabniški avatar
Srna_924
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 24. 7. 2010
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Srna_924 » 19. Sep. 2010 21:38

NOVO

za diplomo dobim nov laptop. izberem si lahko kar hočem. problem je, da nevem, kaj bi imela. nočem, da imela tehnične težave z njim. ko poslušam prijatelje, ki so pred kratkim cca 1 leto nazaj menjali laptope, jih ima veliko kake težave. pa so kupili različne znamke. a se kvaliteta res tako zelo slabša???
trenutno imam hp-ja, ki mu teče 6. leto. vprašanje časa je, kdaj ga ne bo več mogoče prižgat. ampak razen tega, da ga je bilo potrebno formatirat nekje na 2 leti, nisem z njim rabla na noben servis in nič.
potrebujem ga za internet, office ter gor bom imela še nek povprečn urejevalnik slik ali pa photoshop. nočem, da je velik, ekran okol 15 je ok. in pa velik faktor mi je, da ima mehke tipke :)
kaj priporočate?
ferdy1981
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ferdy1981 » 20. Sep. 2010 20:24

Srna_924 napisal/-a:NOVO

za diplomo dobim nov laptop. izberem si lahko kar hočem. problem je, da nevem, kaj bi imela. nočem, da imela tehnične težave z njim. ko poslušam prijatelje, ki so pred kratkim cca 1 leto nazaj menjali laptope, jih ima veliko kake težave. pa so kupili različne znamke. a se kvaliteta res tako zelo slabša???
trenutno imam hp-ja, ki mu teče 6. leto. vprašanje časa je, kdaj ga ne bo več mogoče prižgat. ampak razen tega, da ga je bilo potrebno formatirat nekje na 2 leti, nisem z njim rabla na noben servis in nič.
potrebujem ga za internet, office ter gor bom imela še nek povprečn urejevalnik slik ali pa photoshop. nočem, da je velik, ekran okol 15 je ok. in pa velik faktor mi je, da ima mehke tipke :)
kaj priporočate?


Če iščeš dober prenosnik po dobri ceni je ta pravi:

http://www.odnesi.si/prenosnik-hp-g62a1 ... ea-p-14473

Mogoče še zraven 3 leta garancije, da si pol res brez skrbi
http://www.odnesi.si/podaljsanje-garanc ... 2e-p-13242

Če pa omejitev ni problem, mislim ceno, pa vzami
http://www.odnesi.si/prenosnik-lenovo-i ... 63-p-13831

Oba sta super. Sama se odloči, če ti je HP držal 6 let, pomeni da je kvaliteta pri njih ok. V lenovo tudi ne dvomim, nekdanji IBM. Jaz bi izbral med tema znamkama.

Pa veliko uspešnih uric ob novem prenosniku ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Sep. 2010 18:01

Lenovo :gut:
(si paševa, sva oba taki lenobi :lach:, on samo po imenu sicer)
Alberobello
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Alberobello » 11. Okt. 2010 12:54

Drage soforumašice!

Med vami sem nova, nekako po naključju sem zašla na ta forum. Kar sem v računalništvu kar domača in imam s tem veliko izkušenj, morda dam kak uporaben nasvet najprej v tem razdelku. Ko kupujete prenosnike (jaz sem jih že kar nekaj), bodite previdne pri izbiri trgovine. Ne dajte pomena samo ceni, ampak preverite tudi, kaj in kako je s servisom, če ga boste potrebovale (upajmo seveda, da ne). Pri blagovnih znamkah je veliko odvisno tudi od cenovnega. Če recimo gledate prenosnik HP nižjega cenovnega razreda, to ni primerljivo s tistim iz višjega, enako pri drugih znamkah. Pri Applu pa se večinoma plača dosti, že zaradi znamke, ampak če vam denarci niso problem, bo to tudi več kot ok izbira. Enako glejte pri drugih znamkah, Dell, Toshiba, Asus, MSI, Lenovo, itd. Nižji cenovni razredi so pač malce bolj švoh. Pri tem pa velja poudariti, da imajo Asusi recimo kar nekaj zanimivih in cenovno dostopnih modelov, prav tako MSI (sicer priznana proizvajalca matočnih plošč in grafik).
V rangu do 500 EUR bi jaz izbirala med MSI in Asus (kjer dobiš največ za ta denar)
V rangu od 600 do 800 Dell, HP, mogoče kaka Toshiba
Naprej pridejo Appli in vsi že našteti z že zelo dobrimi modeli.

Upam, da sem bila kaj v pomoč.
Alberobello
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Alberobello » 11. Okt. 2010 13:00

Še tole sem pozabila povedati... Ena boljših spletnih trgovin za prenosnike in računalnike poleg mimovrste in enaa, ki sta se zadnje čase kar malce pokvarili z dragimi poštninami in celo plačljivim osebnim prevzemom, je http://www.funtech.si/si, kjer sem opravila kar nekaj nakupov in sem do sedaj z njimi zelo zadovoljna. Zato toplo priporočam!
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 13. Okt. 2010 21:45

ališa napisal/-a:jaz mam sony vaio! ...več kot zadovoljna z njim! :razz:


Js tut Vaiota, 17ko :hearts:
Live. Love. Surf.
memory*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 13. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a memory* » 25. Jun. 2011 18:49

spet malce obujam tole temo..
Omislila si bom prenosnika (čisto osnoven, cena nekje do 500 €)
rabim ga za šolo, internet ter predvajanje glasbe (plus občasno ogled kakšnega filma)
torej, tisti ki se na to bolj spoznate, kakšne so novosti, katere firme so sploh dobre?
It’s the same old story but it’s told a different way
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 14. Jul. 2011 22:28

Hmm, jaz bi priporočala da vseeno kupiš kaj malo boljšega, ker nikoli neveš kaj ti bo prišlo čez leto ali dve prav.

Nikar ne kupuj Della, jaz sem mela Vostro-ja in dokler je imel garancijo je delal (kakšo leto pa pol) potem pa je šel touch-pad (če sem se slučajno dotaknila touch-pada je miška začela skakat po ekranu, zapirat in odpirat stvari, nič nisem mogla več naredit dokler se pc ni sam umiril), baterija ni zdržala brez elektrike niti minutke, začel se je pregrevat, ...

No, nato mi je dokurčilo in sem pred kratkim kupla Apple Air 11-tko .. Nebi mogla bit bolj zadovolna. :hearts:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Jul. 2011 12:29

jaz priporčam IMB ali HP
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 20. Jul. 2011 12:42

Baje so zdaj na trgu najboljši ASUSovi prenosniki. Vsaj tako je men rekel prodajalec, ko sem kupovala svojega. Najprej sem hotela HP, pa mi ga je odsvetoval, čes da so včasih res bili najboljši, zdaj pa ne več toliko..
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 20. Jul. 2011 13:12

*ClaUdYka* napisal/-a:Hmm, jaz bi priporočala da vseeno kupiš kaj malo boljšega, ker nikoli neveš kaj ti bo prišlo čez leto ali dve prav.

Nikar ne kupuj Della, jaz sem mela Vostro-ja in dokler je imel garancijo je delal (kakšo leto pa pol) potem pa je šel touch-pad (če sem se slučajno dotaknila touch-pada je miška začela skakat po ekranu, zapirat in odpirat stvari, nič nisem mogla več naredit dokler se pc ni sam umiril), baterija ni zdržala brez elektrike niti minutke, začel se je pregrevat, ...

No, nato mi je dokurčilo in sem pred kratkim kupla Apple Air 11-tko .. Nebi mogla bit bolj zadovolna. :hearts:


No ja, če imaš ti eno slabo izkušnjo, še ne pomeni, da so vsi zanič. Jst imam Della (Inspiron) zdj že 3 leta in nimam čisto nobenih problemov, prav tako ima Della najmanj 5 prijateljev in noben nima težav z njim. Baterija mi še vedno drži cca. 2 uri in tud ostalo šiba tipi topi, tako da jst ga lahko samo pohvalim. Predtem sem imela pa Toshibo, je bil tudi super, sicer po 1,5 leta je baterija zdržala res samo še cca. pol ure. Ga je pa potem imela še sestra in zdj brat, za filme in Office je še zmer kul.

Pomojem je za Office, internet in filme praktično vseeno, kaj kupiš. Glej, da bo imel čim boljši procesor, dovolj RAM-a (npr. 2 ali 3 GB) in dosti spomina. Mogoče še NVIDIA grafično kartico (sploh če misliš kakšne igrice špilat). Aja, pa čimveč USB rež - jst imam 4 pa jih je včasih premalo :D Dell, Toshiba, HP so verjetno malo dražji, za Asus in Lenovo sem že slišala dobre stvari, z Acer-jem je imela pa sestra same težave. Poglej malo ponudbo, primerjaj specifikacije in se odloči za tistega, ki nudi največ za tisto ceno. Pa fino je pogledat, da ima čim daljšo garancijo.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov