Izdelava internetne strani

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dado077
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 14. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dado077 » 14. Jul. 2006 13:20

Evo mojo spletno stran. Sej je kr huda, sam bi rabu več prijavlenih uporabnikov...za to mi pa lahko pomagate vi..http://www.slo-byte.com

:lol:

Lep dan
Di3_
knedlish
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 6. 8. 2006
Kraj: Nova Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a knedlish » 06. Avg. 2006 13:40

Problem je v temu, da en program nebo dovolj za izdelovanje spletnih strani, kajti Dreamweaver podpira vecinoma samo codo (HTML,PHP,JAVA,XHTML, itd.) prvo kot prvo je pri strani vazen izgled se pravi "layout" pri katerem je zelo uporaben photoshop, poleg tega ce se ze igras z grafiko je zelo prirocen tudi Flash 8 za izdelovanje raznih animacij in podobno. Drugače povedano za izdelavo spletne strani je priporočlivo naslednje znanje.

Jeziki:

    CSS(Cascade Style Sheet)
    HTML (Hyper Text Markup Language)
    PHP (Hypertext Preprocessor)
    Java

Programi:

    Dreamweaver 8
    Flash 8
    Photoshop CS2
    Adobe ImageReady CS2


LP
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 17. Jan. 2007 22:44

Okii tlele js nism kej velik opazila saam...A ma kdo kako stran z tutoriali o FrontPage-u? Oziroma stran ze naredim,pa use to,sam opazam da cez sliko ne gre pisati?
Pa mal tezavic mam z uploadom le-te strani....Ko jo hocm dat na hosting servis, a morm tut sliko iz backgrounda uploadat,pa tut to index.htm pa use slikce ki sm jih uporabila pri izdelavi? Al je sam dovolj da hostam sam index.htm? Navajam primer :D

Hvala,na odgovoru :)
thebest
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 1. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a thebest » 18. Jan. 2007 15:46

slike ki si jih uporabla na strani morš tut uploadat... ;)
thebest
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 1. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a thebest » 21. Jan. 2007 15:04

amm...ok...možno, da bo to zaj full zmeden post, kr mi ubistvu nič ni jasno...ampak upam, da bo kdo znal pomagat :)

ok...v Dreamweaveru, sm razdelil stran na 3 frame --> levi, zgornji in desni! Levi, naj bi bil stalno isti, zgornji prav tako (torej banner in gumbi), v desnem pa bi se prikazovala vsebina(torej, želim, da bi se samo desni frame spreminjal, ko klikneš na kaki link). Ok...da bo razlaga potekala na primeru kr, naj razložim: Levi frame = levi.html
Zgornji frame = zgornji.html
Desni(ki ni konstanten) = desni.html

Zdaj pa me zanima: kak naj delam linke, da se bo spreminjal samo desni frame...vem, da bi moral neki target naštimat al nekaj...samo mi sploh ne gre v glavo to :? vedno ko naredim kako stran, ki naj bi se prikazala v desnem frame-u, in dam link - se odpre sama za sebe...

če kdo ve, kak bi rešo problem in se mu da malo razpisat...pol prosim ;)

hvala vnaprej :)
thebest
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 1. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a thebest » 21. Jan. 2007 17:53

ej fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul ti hvala :D res si thebest!!! :) :knuddel: :bussi: :respekt:

heh sorry za ta čustveni izliv, sam si mi res fuuul pomagala :)

hvala še enx...;)

ammm...zakaj pa je s tabelami boljše delat? :?
thebest
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 1. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a thebest » 21. Jan. 2007 22:15

LyLa napisal/-a:Pa reč, če ne zgleda tole lepš :)


pa ne weem no...če meni to zgleda ko neki blog...full enolično tak, če me razumeš... :?
Uporabniški avatar
dba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 5. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dba » 09. Feb. 2007 22:36

No naj omeni eno zadevo, ki mislim, da še ni bila omenjena, je pa skrajno uporabna, pa ne rabiš praktično nobenega znanja html,php in podobne navlake :mrgreen:

Ne me narobe zastopit - za izdelavo dobrih spletnih strani moraš bit programer, oblikovalec, pa imet morš precej "smisla", za to kaj je lepo kaj ni, kaj je uporabno kaj ni, pa znat moraš tudi pisat (kot vidite meni to manjka ;) )...

No za začetek predlagam, da se malo poiskusite v izdelavi spletnih strani z že narejenimi brezplačnimi CMS-si (content management system), skupkom vsega kar potrebujete za izdelavo spletne strani - instalirate na strežnik, potem pa je kot bi pisal na forumu ;)

In če vam ustreza - boste kmalu začeli iskati in se učiti vsega kar spada k dobri spletni strani. Predlagam, da "nadaljujete" z osnovami!

Torej eden izmed preprostejših CMS sistemov z dobro podporo (slovenska testna stran, forum ipd...) je recimo e107...


lp
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination. "
JUDY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a JUDY » 12. Maj. 2007 8:47

Heeeej!!! Mene pa zanima kako bi lahko predvajala glasbo na moji spletni strani! Upam d mi lohk kdo kej pove o tem! :D
platoonSLO
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 24. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a platoonSLO » 12. Maj. 2007 10:05

Povej kakšno stran imaš, ali maš CMS sistem al maš na roko narjeno stran, če se lahko po domače izrazim? :lol:
JUDY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a JUDY » 12. Maj. 2007 10:49

Jz mam na roko narejeno stran in sicer delam s programom nvu. A je s tem programom sploh možno predvajati glasbo na strani? Ja pa jz bi rada da bi se predvajal več pesmi zapovrstjo...sam res nimam pojma kako nej to naredim :oops:
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 17. Jun. 2007 16:52

En način je da maš predvajalnik narejen v flashu. Čist u easy ga ustvariš s programom Swish Jukebox http://www.swishzone.com/index.php?area=products&product=jukebox
Pol k ga ustvariš...prekopiraš izvorno kodo predvajalnika v izvorno kodo spletne strani. Žal tle dobiš sam poskusno verzijo al pa jo lahk kupiš, obstaja pa tudi tretja pot...
Sam to je dobro de prej kot delaš spletno stran veš prblićno kje bo kaj stalo...k ne morš pol vsega spreminjat oz. upaš ampak se zna fajn zakomplicirat.
Uporabniški avatar
[alone]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: LJ - KR neki umes :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [alone] » 27. Jun. 2008 12:05

morm rečt da sm se jst tud zanimala za postavljanje spletne strani .... in definitivno mi je nejbl pomagala knjiga od matica kaltenekarja - hitri vodnik oblikovanje spletnih stani HTML, CSS in JavaScript .... priporočam
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3409
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 08. Nov. 2012 12:27

NOVO:

Mene zanima, ce mi lahko kdo priporoci kak dober tecaj za izdelovanje spletnih strani?
Bi se full rada tega naucila, pa me zanima kaksna dobra firma v Ljubljani, kjer se da to opravljat?

Hvala za pomoc
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 10. Nov. 2012 14:19

Ce nimas pojma o HTML/CSS/JS je najbolje, da zacnes na tej strani:

http://www.w3schools.com/

Pa z malo znanja programiranja (ce hoces narest kaksno bolj dinamicno stran) ne bo slo.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov