Izdelava internetne strani

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 06. Mar. 2006 17:13

se ena spletna stran s tutoriali, ki bi ti znala prit prav
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 06. Mar. 2006 22:17

:idea: ajaaaa, zdej je pa to men mal bl jasen :D seprav morš če hočeš boljšo internetno stran imet obvladat še polno drugih programov, kot so php, flash... in pol ko s temi programi nardiš kar hočeš, šele daš na internetno stran prek programa za izdelavo internetne strani al pa kar s HTML jezikom.. a sem prav razumela??

drugače pa, seveda bom začela z osnovami :razz: :D
upam da mi bo uspelo no :)
hvala za pomoč, če me bo pa še kaj zanimal (se zanašam na to) bom pa še vprašala.

pa pa

Lyla... ok, ni kupila interneta :wink:
Življenju bi morali reči: "da", a večina jih reče: "da, toda..."
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 14. Mar. 2006 0:10

spet jst...
zanima me, kaj morm downloadat, da dobim program PHP. Iz te strani? k je tolk enih stvari. al morm vse, al sam eno stvar, če eno, katero...
ok, hvala :D
Življenju bi morali reči: "da", a večina jih reče: "da, toda..."
hrcEk.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: St. Tropez, Côte d'Azur

Neprebrana objavaNapisal/-a hrcEk. » 14. Mar. 2006 0:27

js nimam lih blaznih pedagoških sposobnosti tko da če bi rada sam tko kej ustvarla ti rečm: why bother.. just use http://storitve.siol.net/spletne-storitve/spletnik/ ;)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 14. Mar. 2006 0:33

Renny napisal/-a:spet jst...
zanima me, kaj morm downloadat, da dobim program PHP. Iz te strani? k je tolk enih stvari. al morm vse, al sam eno stvar, če eno, katero...
ok, hvala :D


php manual, kratek uvod na php-si, pfmb ima tut nek mini uvod v php. ce ti to kar pise na teh linkih ne bo nic jasno, ti svetujem, da upostevas nasvet od Lyle, pa zacnes z osnovami, kako tako knjigo kot jo je predlagala si sposodis v knjiznici in se potem lotis nadaljnega razvoja svoje spletne strani. kje pa bos imela sploh spletno stran?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 15. Mar. 2006 8:47

Beri www.em3r10.com/spletne-strani-za-spletne-oblikovalce ...

LYLA! PHP je skriptni jezik s katerim je mozno delati najrazlicnejse spletne aplikacije (tudi ta forum je narejen v PHP-ju). Uporablja se sam, ali ob pomoci Javascripta, AJAXa, ... drugih skriptnih jezikov, je pa sam zadosti mocen, da dela kot po putru.

Za laufanje PHP-ja (oz. kateregakoli skriptnega jezika rabiš še strežnik: to je lahko Windwos strežnik, Apache, ali pa kakšen drug strežnik (Apache je narejen za Windowse in v osnovi za *nix sisteme). Na koncu rabiš ob PHPju še podatkovno bazo (MySQL, PostgreSQL), kamor bos zapisovala podatke.

Obstajajo pa installerji, ki ti na tvoje Winse nalozijo PHP, Apache, MySQL (via MyPHPAdmin), recimo http://www.easyphp.org/ ...
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com
monicameg
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a monicameg » 18. Mar. 2006 17:40

Renny, jaz ti svetujem, da če že res moraš oz. hočeš delat spletne strani, si preberi knjigo, ki ti jo je svetovala že ena pred mano -Spletne strani za telebane. PHP in ostale programerske scene pa rajši pusti pri miru, ker za te stvari rabiš kaj več kot samo željo po delanju spletnih strani!

Sicer je Dreamweaver najbolj primeren program, vendar ti ga ne priporočam, če ne obvladaš niti osnovnih stvari in ti še ni čisto jasno kako stvari potekajo. Lahko pa si ga res dovnlovdaš iz danega naslova in ne skrbi... ko bo preteklo 30 dni, ti bo program samodejno zablokiral in ga ne boš mogla več uporabljat -razen, če ga kupiš! Ne se bat, da te bodo potem ganjali kakšni Macromediini ali Adobe (Macromedia zdaj spada pod Adobe) policaji.

Kar se pa tiče FrontPage-a in ostalih bistroumnih pogruntavščin Microsofta pa... močno odsvetujem, ker v ozadju ta program naredi tak 'šmorn od kode', da se sam bogec usmili.

In še za konec... za božjo voljo... ne delajte spletnih strani, če nimate razčiščenih osnovnih pojmov, ker s tem onesnažujete 3w!!! Rajši na list papirja napišite kar vam leži na duši in ga potem obesite na drevo ali pred lokalno trgovino!
Uporabniški avatar
leena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a leena » 20. Mar. 2006 10:08

jst ti za zacetek svetujem, da se naucis nekaj o samih osnovah HTML ja
meni osebno je dalec najboljsa stran za tutoriale glede HTMLja http://www.w3.org/

Dreamweaver in Frontpage pri meni povzrocata ospice, ker sta toga in v kodo naserjeta en kup nepotrebnih stvari, ki jih stran sploh ne potrebuje.
jst jih uporabljam le v primeru, da se mi kaksne komplicirane tabele ne da pisat na roke, samo potem spucam kodo, da ostane samo tisto kar je potrebno.

Prisegam pa na Textpad, programcek za urejanje besedila, ki je prilagojen za pisanje HTML kode. najdes ga na netu, je pa zastonj.

Predlagam, da kaksno prijateljico ali prijatelja, ki ima nekaj pojma o osnovah HTMLja nahecas za par uvodnih uric, da se ti razjasnijo pojmi, potem pa raziskujes sama naprej.

veliko srece!!!!

aja php in java itn... pa naj zaenkrat ostanejo v drugem planu. Flash je pa sploh zgodba zase.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 20. Mar. 2006 10:09

monicameg napisal/-a:In še za konec... za božjo voljo... ne delajte spletnih strani, če nimate razčiščenih osnovnih pojmov, ker s tem onesnažujete 3w!!! Rajši na list papirja napišite kar vam leži na duši in ga potem obesite na drevo ali pred lokalno trgovino!


Aleluja, monicameg!

Tale zadnji sestavek iz tvojih ust v božja ušesa ;)

Še rajši na list papirja, pa list poslikajte in uploadajte na kamorkoli samo slikico, bo manj škode :twisted:
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 20. Mar. 2006 18:35

Davorin napisal/-a:
monicameg napisal/-a:In še za konec... za božjo voljo... ne delajte spletnih strani, če nimate razčiščenih osnovnih pojmov, ker s tem onesnažujete 3w!!! Rajši na list papirja napišite kar vam leži na duši in ga potem obesite na drevo ali pred lokalno trgovino!


Aleluja, monicameg!

Tale zadnji sestavek iz tvojih ust v božja ušesa ;)

Še rajši na list papirja, pa list poslikajte in uploadajte na kamorkoli samo slikico, bo manj škode :twisted:


zdej sta pa kao res carja :roll:
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 20. Mar. 2006 19:04

Renny napisal/-a:
Davorin napisal/-a:
monicameg napisal/-a:In še za konec... za božjo voljo... ne delajte spletnih strani, če nimate razčiščenih osnovnih pojmov, ker s tem onesnažujete 3w!!! Rajši na list papirja napišite kar vam leži na duši in ga potem obesite na drevo ali pred lokalno trgovino!


Aleluja, monicameg!

Tale zadnji sestavek iz tvojih ust v božja ušesa ;)

Še rajši na list papirja, pa list poslikajte in uploadajte na kamorkoli samo slikico, bo manj škode :twisted:


zdej sta pa kao res carja :roll:


Po mojem to ni bil njihov namen. Samo Renny hočejo ti povedat da štartaj z osnovami. Najprej preberi teorijo (vzemi kakšno knjigo al pa dve.. tega je miljon) potem pa se loti prakse. Tako kot pri vsaki zadevi morš začet od začetka in z veliko volje.... Potem pa delo in še enkrat delo....
And now something completely different
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 20. Mar. 2006 20:19

ja, to tud je moj namen. vem d morm začet z osnovami preden začnem komplicirat in ja, tud knjige bom brala al pa članke. za kej več me je pa zanimal kako se dela zato, ker tiste osnove brez html jezika znam. je pa moj namen da se tud osnov htmlja naučim (čeprav naj bi bli programi prirejeni tako da ga ni treba znat). ker nisem vedla kako delujejo te strani, ki so narejene bolj profesionalno sem pač vprašala, da sem si bolj na jasnem.
zdej vsaj vem, da je treba veliiiiiik znat :D
sicer pa, kar me je zanimal sem zvedla, tko da, hvala tistim k so se potrudil odgovort...

LP
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 21. Mar. 2006 8:26

Renny napisal/-a:ja, to tud je moj namen. vem d morm začet z osnovami preden začnem komplicirat in ja, tud knjige bom brala al pa članke. za kej več me je pa zanimal kako se dela zato, ker tiste osnove brez html jezika znam. je pa moj namen da se tud osnov htmlja naučim (čeprav naj bi bli programi prirejeni tako da ga ni treba znat). ker nisem vedla kako delujejo te strani, ki so narejene bolj profesionalno sem pač vprašala, da sem si bolj na jasnem.
zdej vsaj vem, da je treba veliiiiiik znat :D
sicer pa, kar me je zanimal sem zvedla, tko da, hvala tistim k so se potrudil odgovort...

LP


No, lepo, lepo ... Upam da ne boš obupala. No, upam da so ti ostale zadeve resnično jasne... poleg čisto tehničnega postavljanja pagea. Programi so zgolj orodje in ne znajo sami narest stvari :). Nažalost al pa na srečo še ni AI-ja :)

No, srečno... pol pa le objavi link ko boš mela zadeve narejene.
And now something completely different
zaljubljena23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 7. 2006
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

Neprebrana objavaNapisal/-a zaljubljena23 » 02. Jul. 2006 19:26

smotkA napisal/-a:Jst ti svetujem program Macromedia Dreamwaver, ker je res najboljši.
Ni tolk profi da se ne bi mogla naučit, deluje na podoben način kot Front Page.

HTML je preveč lame, preveč časa in živcev ti vzame.


Se podpišem
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 03. Jul. 2006 8:04

Tale je pa bosa: HTML je osnova vsake spletne strani, Dreamweaver ali FrontPage pa sta le vizualna urejevalnika HTML strani (drag&drop, enostavno kreiranje tabel, ozadjij, bla bla bla), razlika med urejevalnikoma je pa, da Dreamweaver izpisuje kanček boljšo HTML kodo kot FrontPage.

Svetujem, da si preberete tudi tale moj blog post -> http://www.em3r10.com/blogi/davorin/spl ... blikovalce
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron