Izdelava fotografij

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 01. Feb. 2009 12:54

js se tut spravljam u kratkem razvit vecjo kolicino fotografij (okrog 250) pa me res zanima kater fotostudio je dober in poceni.

kako se vam zdi razvijanje fotogafij TUŠ?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Feb. 2009 12:59

Hofer dela ful dobre slike, so na kodakovem papirju in dobre kvalitete. Jz prek njih naročam, pa je vedno ful poceni. Za 250 slik ne boš dala več ko 20€, pa mislim, da oni krijejo poštnino.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 01. Feb. 2009 16:28

A pa so te fotke dejansko kvalitetne?!

Kr pred leti, ko sm si omisnla svojo prvo digitalno mašino, nardila miljaužnt fotk, usa razočarana ugotovila, da jih razn pr men doma, ne morem nobenmu pokazat, sm se spraula izbrane primerke dat razvit. In daleč od tega, da sm bla zadovoljna. Na računalniku je bla fotka lepa in jasna, na papirju use prevečkrat rahlo motna in neizostrena.

Sm pol uzela eno fotko in jo nesla razvit u mislm da tri različne studije, pa vem, da so vn pršle različne. In kar me je še posebi zmotl, nekje so si drznl (brez uprašanj, seveda) popraulat barve :? ... Heeeej, jst sm fotkala, jst obdelala, zato hočm vn dobit take barve, kt se men zdijo primerne, ne takih, kt bi jih un kekc za mašino rad meu.

In tko zadnja štir leta nimam več nobenih novih albumčkou, kar res zlo pogrešam (sm namreč mahnjena na urejanje, zlaganje, okraševanje, pisno dokumentiranje, ...)

Skratka, zanima me predusm to, kje razvijajo res kvalitetno, pa tut če cena ni lih najnižja :?:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 01. Feb. 2009 19:29

positive vibration napisal/-a:Hofer dela ful dobre slike, so na kodakovem papirju in dobre kvalitete. Jz prek njih naročam, pa je vedno ful poceni. Za 250 slik ne boš dala več ko 20€, pa mislim, da oni krijejo poštnino.


jst se pa ne bi čist strinjala...z njimi sem bila namreč do zdej najbolj razočarana ... do zdaj sem še vedno dobila veliko boljše pri fotofirmah kot pa pri "trgovcih" ... je pa res da so ful pocen tle

najboljše izkušnje do zdaj imam s foto asja in foto formatom

prav tako me je že razočarala pošta slo.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 01. Feb. 2009 19:40

Jst sm bla ful zadovolna z http://www.dt-foto.si/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Feb. 2009 19:45

Js pa z Digitalna fotografija (Comshop). Pa splača se pridt ponj, da se slučajno kej ne poškoduje. Dvigne se jih pa npr. v City Parku.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
marakeech
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 8. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a marakeech » 02. Feb. 2009 16:29

Jst priporocam mixi v Zireh ali Ljubljani. Ceprav vcasih kvaliteta super, vcasih pa barve totalno mim. Sem pa zadnjic govorila z nekim tipom, ki dela v fotografski trgovini, pa je predlagal DT studio al nekaj podobnega v Ljubljani, ce katera slucajno pozna, ker si nisem najbol zapomnila?

Gre pa tud men na zivce, da mi popravlajo barve. Al pa idioti rezejo tko da je potem oseba brez glave ali roke ali kaj podobnega, ker se jim pac ne ljubi gledat in popravljat :roll:
ana__
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ana__ » 02. Feb. 2009 17:52

Verjetno ti oni sami ne grejo rezat slike :) Do tega pride če ti naročiš slike dimenzije 10x15, ki imajo drugačno razmerje (2:3), kot pa ga večinoma imajo digitalni aparati (3:4). Zato se z digitalcev največkrat razvija slike 10x14, da ni takšne razlike v razmerju (in tako tudi tega odrezanega dela slike skoraj ni). Sicer pa imajo skoraj vsi na spletu programe, v katerih lahko vidiš in tudi sama urediš, kateri del slike bo obrezalo; lahko prilagodiš velikost...

Nazadnje sem razvijala pri digifot in sem bila zadovoljna. Barve so bile lepe, edino nekaj slik sem razvila večje dimenzije int am se j pojavila kakšna bela črtica na sliki, kar me je zmotilo.
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 02. Feb. 2009 17:59

Zmeraj razvijam slike pri Foto Čebron, ker mi imajo najlepše slike in tud najbolj kvalitetne, poleg tega je pa še v mojem kraju, kar je velik + :D Pošiljajo tudi po pošti, vem pa, da jim slike pošilja veliko ljudi z vseh koncev Slovenije. V programčku se da vse zrihtat, kako velike slike, nastaviš kako jih obreže, bel rob ali brez, itd.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2009 12:44

huh, tudi midva z mojim se bova spravila razvit fotografije.najverjetneje ali dm ali pa en foto studio v mojem kraju.cene se mi zdijo pač podobne.
ali so slike v dmu kaj slabše od tistih v kakih kao normalnih foto studiih?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 11. Feb. 2009 14:03

naj povem da sem potem narocila pri DT foto, slike so SUPER!!! za 337 slik sem dala 34€ s postnino vred....ful zadovoljna :wink:

nic jih niso spreminjali, so tocno take kakrsne sem napravla v programu..dostava pa v dveh dneh!!! pa sem narocila pozno popoldne...pomoje ce bi zjutri narocila bi blo takoj naslednji dan! ful fajn res :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Feb. 2009 14:09

red_rose hvala za odgovor:) pa kaj to si naročila slike preko njihove strani in so ti jih potem poslali na dom ali si šla v dm in dala tja cd in pač čakala?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 11. Feb. 2009 14:20

emanuela napisal/-a:red_rose hvala za odgovor:) pa kaj to si naročila slike preko njihove strani in so ti jih potem poslali na dom ali si šla v dm in dala tja cd in pač čakala?


ne to ni dm, to je dt foto -http://www.dt-foto.si/

tukaj narocis slike po internetu in ti jih naslednji dan dostavijo...

v dm-u pa nevem kako je ampak mislim da je boljsa kvaliteta v kakem foto studiu..tako da js bi bolj priporocala DT foto alpa kej podobnega..tu je cena 0,09€ po komadu (10x14cm)

sem tut js prvo misla narocat v DM al pa v kaki trgovini (spar, tus...) pa sem prebrala nekaj mnenj po internetu in marsikdo ni zadovoljen
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 02. Nov. 2010 14:51

hooj
mene zanima koliko dni so rabili v DM-FOTO da so prišle fotografije?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 02. Nov. 2010 14:56

*mala* napisal/-a:Js pa z Digitalna fotografija (Comshop). Pa splača se pridt ponj, da se slučajno kej ne poškoduje. Dvigne se jih pa npr. v City Parku.


Jaz tudi naročam tukaj slike, moram rečt da so zelo hitri in tudi cenovno ugodni.
(s)mej se

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]