html oblikovanje

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 19. Dec. 2009 20:10

underdogy napisal/-a:Pisda si pametna. No v cem pa je tak velika razlika me c in c++?

http://en.wikipedia.org/wiki/Compatibility_of_C_and_C%2B%2B
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 20. Dec. 2009 20:39

underdogy napisal/-a:Kako razumejo na faksu? Jah ce sklepam po svojih sosolcih tezko.. Iscejo koga ki prevaja ali pa napol razumejo snov.
Glede na to, da sem hodla na racunalnisko solo je 4 ali 5 ur angleščine na teden, ki se začne v 2. letniku barvat strokovno. Polek tega se tam naučiš pol-uporabne osnove programiranja. Za html in php res ne rabiš dost, če misliš delat neke bedne strani za 200e, če se pa misliš zaposlit kot programer pa ti niti približno ni dovol


Na kakšen faks pa ti hodiš, da imaš sošolce, ki tako slabo znajo angleško? Vsi smo imeli na srednjih šolah po 4/5 ur angleščine na teden. Vsi, ki so imeli vsaj malo posluha za jezike, so odnesli vsaj malo več kot čiste osnove, vsi, ki so se vsaj malo učili, se pa znajo po angleško tudi sporazumeti. Ta nivo je pa že povsem dovolj za osnove. Kar jaz že vseskozi trdim. Za naprej pa, kot sem tudi že omenila, sproti pobereš. Saj ne greš takoj nekih zajebanih tekstov brat.

Glede vprašanja o c in c++ pa hja, očitno veš o programiranju ravno toliko kot o angleščini (tj. ne preveč).

Aja, ko smo že pri angleščini, nič nisi komentirala glede nicka, podteliček :D tvoja razlaga me res zanima.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 26. Jan. 2010 10:28

Razlika med c ter c++ je v tem da je c++ objektno orientiran jezik. Prednost c++ je ko imaš po 10k linij kode, ti objekti ZELO prav pridejo. Je pa res da je navaden C veliko lažji za naučit, vendar ni tako praktičen. Razen pri programiranju mikrokontrolerjev ter enostavnih aplikacij. In če smo že na tem; obstaja tudi Visual C++, C#, C#.NET, Visual C# ter Visual C#.NET.

A dam še sample kode v c in c++ gor za primerjavo?
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 26. Jan. 2010 10:32

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov