ebay

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 17. Avg. 2005 12:37

ja, slovenci ponavad dajo nemškega d je manj poštnine :)
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 12:41

funny*girl napisal/-a:Ja, ampak nemščine nimam pojma. Če pa se na angleškega prijavim, mi pa iz tam pošiljajo, al kaj. Pa mam potem ful poštnine, ne? Hmmm


prijaviš se na angleški ali ameriški, pol pa se s temi podatki loh logiraš na kjerkol ebay... in tam kupuješ. in pol ko kej kups in mors napisat kak feedback in ti vse tiste povezave v nemscini nic ne pomenijo, se spet lepo logiras recimo na ameriski ebay.com in to opravis tam kjer so vse povezave v anglescini...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 12:45

Renny napisal/-a:ja, slovenci ponavad dajo nemškega d je manj poštnine :)


dobr pa je da najprej pogledas po avstrijskem ali italianskem, je se manj postnine. in pa ql je zdej tud to da ni vec carine ce iz unije nabavlas.
Uporabniški avatar
funny*girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 15. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a funny*girl » 17. Avg. 2005 12:53

uh, tukaj ste pa hitri. Hvala, vam bom poročala, če se bo kaj premaknilo. A je še kakšna stvar, na katero moram pazit? Drobni tisk, pa to. Poleg poštnine
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 13:13

mislm da ni nc tazga... pac kupuj stvari za katere si ziher da ves kaj kupujes, kupuj pri takih k majo velik pozitivnega feedbacka.

pa ze takoj na zacetku ko kaj kupujes si postavi v glavi najvisjo ceno ki si jo pripravljena placat in se tega tudi drzi, ce kdo ponudi vec si, si pac zgubila. na drazbi pol loh takoj to svojo ceno vneses, loh dvigas postopoma, loh pa par sekund pred iztekom drazbe vpises to svojo najvisjo ceno(ce ni ful zanimanja za doticni izdelek je to mogoce najbols varjanta da najmanj placas).
pri postnini pa pazi da ti ne bo kdo k je jezn k je tok mau iztrzu za svojo stvar, hotu neki dnarja not prnest na postnini... ce bo kdo kej prevec hotu za postnino mu kr povej da ves kok je postnina za tako stvar :)

pa ko kako stvar kupujes poglej kje se izdelek nahaja(nekdo loh recimo na nemskem ebayu prodaja kak izdelek k se nahaja recimo v ameriki-to pol ze ni gut ker mors placat postnino iz amerike, pa se carino).
pozorna bodi tudi na placilne pogoje in na to, kam je clovek pripravljen poslat izdelek... na nemskem ebayju dostkrat vidš, da pošljejo samo v nemčijo ali avstrijo...
Uporabniški avatar
funny*girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 15. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a funny*girl » 17. Avg. 2005 13:48

Sem vidla da pri enih stvareh piše, da je npr. samo še 40 min do izteka dražbe. Takrat je najboljše kupovat, a ne?
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 14:01

ce hoces dobit najbolj ugodno je pomoje najbols kupvat zadnje sekunde... ce seveda cena ze ni visja kot si jo ti sploh pripravljen dat za neko stvar...
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 17. Avg. 2005 15:24

a mi lohk prosm en pove kako je s plačilom? kakšne so možnosti? a to morš se poj po telefonu zment? pa kako je ta paypal k je zdj za slovenijo?
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 17. Avg. 2005 15:36

Jebemkus, ce mi samo se 1 da se vecji maximalgebot bom popizdila! :evil:
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 15:39

Renny napisal/-a:a mi lohk prosm en pove kako je s plačilom? kakšne so možnosti? a to morš se poj po telefonu zment? pa kako je ta paypal k je zdj za slovenijo?


s paypalom se nism delu, sam ce se da, je to najbol varjanta(najcenej), rabis pa kreditno kartico(Visa, MasterCard, American Express,...)
drgac pa se zmenis tko da tist k ti prodaja, potem ko ti zmagas na drazbi, ti on prek maila posreduje svoje podatke in bancni racun in ti po nakazes denar...
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 17. Avg. 2005 15:49

seprav jst morem najprej nakat in ko on dobi moj denar mi šele pošlje na moj naslov?
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 17. Avg. 2005 15:53

Renny napisal/-a:seprav jst morem najprej nakat in ko on dobi moj denar mi šele pošlje na moj naslov?

tocno tako :)

edino če se zmenita da ti prideš z denarjem do njega...
Zadnjič spremenil opium, dne 17. Avg. 2005 15:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
funny*girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 15. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a funny*girl » 17. Avg. 2005 15:55

||MuCkAa napisal/-a:Jebemkus, ce mi samo se 1 da se vecji maximalgebot bom popizdila! :evil:


:D So te razjezil. Jaz bom tudi jutri šla v akcijo, pa da vidim, kako bo. :D
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 17. Avg. 2005 15:58

funny*girl napisal/-a:Ja, ampak nemščine nimam pojma. Če pa se na angleškega prijavim, mi pa iz tam pošiljajo, al kaj. Pa mam potem ful poštnine, ne? Hmmm

Ne na Angleškem (USA, .com domena) ti nič ne pošiljajo...
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
funny*girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 15. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a funny*girl » 17. Avg. 2005 16:20

ja, tam kjer piše samo usa potem ne pošiljajo, ampak kašni pa imajo napisano tudi drugam. Samo je verjetno poštnina ubijalska, al kaj. Jaz bom šla kar na avstrijskega, sem vidla da je tako, kot so drugi rekli, da se lahko z istim logiram na avstrijskega ali pa nemškega. Me prav zanima, kaj bo

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov