ebay

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Jul. 2009 9:31

nikaragua- ne sneš kar nekaj klikat no. Zihr kliklna Buy it now.
Piš na ZS, pa mi pošl link od predmeta (al pa tukaj objav), ki ga hočeš kupt, pa ti js povem kolk stane.

Pa takoj pošl prodajalcu mail da si se zmotila, ker drgač boš res morala plačat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 09. Jul. 2009 9:55

ja sej sm pol takoj pisala... no ubistvu sm cist zmedena poklicala tipa pa mu pac povedala kaj sm nardila... LOL LOL... in me je najprej napizdiu da sm neumna hehe pa da nej ne zganjam take pol mi je pa narekvou v anglescini kaj nej napism!!!!

pac jez res nism dobra v anglescini!!!! pa ja kliknla sm buy it now ker me je zanimala postnina :(

upam da mi bo kmal odpisu da je pac coool!!!!

no hvala vsem k mi pomagate :D
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 09. Jul. 2009 10:02

sam a je mozno da tut ce se zajebes kokr sm se jez pa ne uneses nobenih stevilk kreditne kartice pa nc da pol od tebe kr zahtevajo da placas al pa se celo da ti kr poslejo pa te pol terjajo? mislm vsaj men bi blo logicno da zadeva obvela k ti placas? da sele takrat je tvoje narocilo smatrano kot pozitivno??
foals
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 23. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a foals » 09. Jul. 2009 10:25

Ne ne morejo te terjat in tudi plačat ti ni treba ampak lahko te pa prijavi ebay-u da si neresen kupec in dobiš ban tako da iz tistih podatkov,ki si jih vnesla ne moreš več poslovati :wink: če te pa zanima poštnina ponavadi je napisana zraven.če pa ni pa pošlješ prodajalcu mail in vprašaš koliko bi znesla poštnina oz. a sploh pošlje v Slovenijo.
pokapika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pokapika » 21. Jul. 2009 13:09

punce upam da mi boste znale pomagat. Namreč, registrirala sem se na ebayu in paypalu, na paypalu sem že vpisala tisto 4 mestno kodo. In zdaj mi piše da mam stanje 0,00$ (čeprav imam na bančnem računu denar). Zanima me, kako to poteka, lahko jaz vseeno naročim kakšne stvari, čeprav mam 0,00$ kao? Da nebom imela potem problemov s prodajalci.

Aja pa še: prijavljena sem torej na ebay in na paypal, se onadva to sama pokonektata al morm na ebayu kje prijavit svoj paypal račun? Hvala :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Jul. 2009 14:35

^^Ja, na eBayu moraš nekje vpisat še mail/uporabniško ime, ki ga maš za PayPal. Ostale steče samo naprej.
My eBay -> Account -> PayPal account -> .. naprej pa nisem zihr, pač sledi navodilom; jz mam že "izpolnjeno" vse to, tko da domnevam, da je mogoče kakšna stvar rahlo drugačna.

Tisto stanje 0.00€/$ na PP-ju naj te pa ne moti, nima veze s tvojim poslovanjem na eBayu. Nisem čist zihr, sam mislm, da je fora, da lahko sredstva(€) preneseš direkt na PP račun in potem s tistim upravljaš..kar pa ni nujno za spletno nakupovanje, gre tud sicer direktno s kartice (prek PP-ja).

Hyades napisal/-a:Kako ne dela visa electron? Oznacis viso in vpises cifre...
Uh, šele zdej vidla tole tle .. men tud neki časa na določenih slovenskih spletnih rečeh ni delovala (oz. sej ne vem, če že, še nisem sprobala), kar mi je blo reees čudno; s tem da denar mam gor, kartica veljavna.. nč jasn.
Uporabniški avatar
L|~A|n
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a L|~A|n » 26. Avg. 2009 12:23

purple_rain napisal/-a:^^Ja, na eBayu moraš nekje vpisat še mail/uporabniško ime, ki ga maš za PayPal. Ostale steče samo naprej.
My eBay -> Account -> PayPal account -> .. naprej pa nisem zihr, pač sledi navodilom; jz mam že "izpolnjeno" vse to, tko da domnevam, da je mogoče kakšna stvar rahlo drugačna.

Tisto stanje 0.00€/$ na PP-ju naj te pa ne moti, nima veze s tvojim poslovanjem na eBayu. Nisem čist zihr, sam mislm, da je fora, da lahko sredstva(€) preneseš direkt na PP račun in potem s tistim upravljaš..kar pa ni nujno za spletno nakupovanje, gre tud sicer direktno s kartice (prek PP-ja).

Hyades napisal/-a:Kako ne dela visa electron? Oznacis viso in vpises cifre...
Uh, šele zdej vidla tole tle .. men tud neki časa na določenih slovenskih spletnih rečeh ni delovala (oz. sej ne vem, če že, še nisem sprobala), kar mi je blo reees čudno; s tem da denar mam gor, kartica veljavna.. nč jasn.


Kolkor jaz vem Visa Electron na paypalu ne dela ker ni kreditna kartica. Vem da sem se pred nekaj leti sama hotela prijaviti pa nisem mela kreditne z Viso pa ni šlo. Takrat sem jim tudi pisala in so mo rekli da Debetna kartica ni veljavna. Tudi na začetni strani ko se prijavljaš so spodaj logotipi Active, Mastercarda in Amexa, Maestro kartice pa ne.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Avg. 2009 16:30

L|~A|n napisal/-a:Kolkor jaz vem Visa Electron na paypalu ne dela ker ni kreditna kartica.
Men je do zdaj še vedno delala.
Pa sej glih to je fora te kartice, Electron, predvsem za spletno nakupovanje.
Uporabniški avatar
creative PERSON**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 3. 1. 2009
Kraj: Rateče - Planica:vikend ; Lj :med tednom

Neprebrana objavaNapisal/-a creative PERSON** » 30. Avg. 2009 15:26

uf js pa to fulll nimam " jajc " da bi prek neta kupvala
ENJOY our lives ---> That's the only way to make us HAPPY
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 11. Okt. 2009 18:36

eno vprašanje za tiste ki kupujete preko ebaya (ne da se mi gledat vse strani nazaj če kje že piše kej takega :D) - moja teta bi zdej rada nekaj kupla, pa pravi da si ne upa dat št. svoje kartice. brat je rekel, da si je en njegov kolega nardil account na paypal-u in preko tega plačuje, ampak ni znal točno razložit, tako da zaenkrat teta tudi temu ne zaupa. vaše izkušnje, kako plačujete? je ne morem nikakor prepričat da sem slišala same pozitivne izkušnje in da je varno.
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 11. Okt. 2009 18:40

Tudi v PayPal moraš vpisati številko kartice in tisto kodo na zadnji strani. Moraš imeti pa Viso ali Mastercard.
PayPal naj bi jamčil, da ne pride do zlorab. Če kaj nenaročenega ne dobiš, lahko iztržiš denar nazaj preko PayPala (kar pri direkt nakupu ne moreš).

Vprašaj teto, če se pri dvigu z bankomata ali pa nakupu v trgovini pa ne boji zlorabe? Tudi tam se znajo zgodit.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Okt. 2009 17:15

Jz tud rajš s PayPalom; tako si vsaj malo "zavarovan", kot prav tud *mala*.
Uporabniški avatar
messfox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 4. 6. 2008
Kraj: Nebesa

Neprebrana objavaNapisal/-a messfox » 10. Feb. 2010 18:54

Mi lahko katera pomaga in pove kako naj pošljem prodajalcu vprašanje (na ebayu).
Love is for sharing
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Feb. 2010 19:03

Saj si prijavljena, a ne?
Klikneš na ime prodajalca in potem Contact member. Ali pa pri določenem izdelku na desni pod Seller info klikneš Ask a question.

Verjetno je še kakšen način :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
messfox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 4. 6. 2008
Kraj: Nebesa

Neprebrana objavaNapisal/-a messfox » 10. Feb. 2010 19:30

Sem prijavljena, kliknem Ask a question in mi tole napiše..

Attention

To help protect both buyers and sellers, eBay may sometimes place limits on accounts and request additional verification.

To continue using eBay, please choose one of the following options:

Phone verification:
Confirm your account details by receiving an automated call at the phone number registered on your account. It's fast, easy and secure. Request a call

Credit card verification:
Place a credit card on file, or confirm the credit card we already have already on file for you. Your card will not be charged. Add or confirm credit card details

In ne vem kaj naj naredim :roll:
Love is for sharing

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov