ebay

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 11. Nov. 2008 14:47

Vse ti piše, sam mal je treba prebrat. Vsak prodajalec ma napisano, koliko stane naslednji predmet. Ponavadi tam nekje pod opisom predmeta.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
misswho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misswho » 28. Nov. 2008 13:26

A pa zaupate tem rečem? Meni se zdi, da bi te lahko komot nategnili... Jz nism glih za te variante, grem rajš do trgovine;)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Nov. 2008 0:49

Ja, zaupam. Paypal se mi zdi zelo zanesljiv. Zaenkrat je blo vse fajn, tak da ne vem kaj bi šlo lahko narobe?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 08. Dec. 2008 19:54

A sem jaz to prav razumela, da lahko ali licitiras ali pa za neko visjo ceno stvar kupij TAKOJ?
A je katera kdaj kaj kupila iz ZDA? Kako dolgo je treba cakat?
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 09. Dec. 2008 17:21

Pa se to bi prosila: vceraj sem se prijavila na Paypal, neko "4-digit Paypal code" se nisem dobila po mailu ali kje to pac dobis (ja- in kje to dobis?!). Hkrati sem pa kar kupile eno zadevo na ameriskem ebayu in lahko sem jo tudi placala. Ce prav razumem, mi TRR bremenijo na izbran datum odtegnitev (imam Mastercard). Sicer sem na Paypal accountu se "unverified" stranka, ampak to placilo smatram, da je slo skozi? Pise, da je completed. Od firme (kjer sem kupila) sem tudi dobila "Thank you for your payment" obvestilo, tako da ne vem, zakaj sploh moras bit verified? In seveda kako to postanes.

Upam, da ne cakam zaman na posiljko, ker se mi tud sanja ne, kako dolgo bom morala cakat in kaksen bo sok, ko bom izevedela koliksna je carina. Znesek placila do zdaj je bil majhen nekih 48$, kar je prbl 35€, zato upam, da ne bo prehudo :wink:

Sem pa cisto noter padla in cutim, da me lahko tak nacin kupovanja vodi v resno evforijo :wink: To tazadnje se hecam, bi pa res prosila punce, ce imate kaj vec izkusenj s tem, ce mi lahko malo pomagate s to verifikacijo in izkusnjami iz ZDA.
foals
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 23. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a foals » 09. Dec. 2008 18:53

hmmmmm vem,da do 34$ je brez carine koliko bo pa tebe prišlo pa je odvisno kaj si kupila...glede paypala pa tiste 4 številke dobiš na naslednjem izpisku mastercarda ... "unverified" pomeni,da imaš neki določen limit ko pa vneseš to 4 mestno kodo se ti pa limit dvigne na 500€ plus tega so ti odtrgali 1,50€ ki ti jih pa povrnejo ko vneseš njihovo kodo...upam,da sem ti kaj pomagala :P
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 09. Dec. 2008 19:46

Ja, si mi pomagala, ful ti hvala :) Torej bom se kar unverified:)
Ma kupila sem eno oblekco, pa da vidimo, kako se tak shopping kaj obnese :wink: Zelo v pricakovanju!!!
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 22. Dec. 2008 11:59

foals napisal/-a:ko vneseš njihovo kodo...


Kje pa dobiš to kodo? :oops: Sm čis nova tle na Ebayu/Paypalu, tko da bl mal vem. Pa še to bi vprašala - ko neki kupš.. a poštnino ti plačaš našmu poštarju, ko ti prinese, al tud plačaš prodajalcu? A je poštnina vedno taka, kot jo prodajalec navede?
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
foals
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 23. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a foals » 22. Dec. 2008 12:36

Kodo dobiš na izpisku tiste kreditne kartice katero si pač vnesla v paypal poštnino pa takoj plačaš ob znesku artikla ti avtomatično prištejejo še poštnino,ponavadi je tako,da ima prodajalec že označeno koliko znaša poštnina ...jaz sicer sem enkrat naletela da je bilo označeno da je pošiljajnje v Slo 9,95€ in ko sem želela plačati izdelek ( dobila sem ga za 1€) so mi hoteli zaračunati poštnino 38€ :eek: in seveda sem jim povedala da ne mislim plačati takega zneska in naj ne zavajajo kupcem,če ne jih bom prijavila e-bayu...tako da bodi pozorna na končni znesek predno daš potrditev na paypalu :wink:
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 22. Dec. 2008 13:29

Hvala obema. :)
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
Uporabniški avatar
L|~A|n
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a L|~A|n » 06. Feb. 2009 15:53

Jaz pa redno naročam stvari iz ebaya :D
Uporabniški avatar
*gigita*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 6. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *gigita* » 13. Feb. 2009 9:41

Zanima me glede tega paypala...a je nujno treba imet mastercard al lahko plačaš tud z navadno kartico. Slišala sem da lahko plačaš tud po povzetju z gotovino. Katera ve...je to res?
It's all about dancing...
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 13. Feb. 2009 11:39

js sm si nabala zdej mastercard, sem se prijavila v paypal in nemški ebay...sam uno potrditveno kodo k sem jo dobila po pošti od ebaya...ne morem vnesti noter, piše, da ni prava...mi ni jasno.
Js bi rad naročila Sidekick, sam me mal skrbi koliko je carina, ker četudi je nemški eby, je večina ponudnikov iz amerike. Zdej cene so okoli 100 €...a mogoče kkšna ve koliko bi pol prišla carina?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Feb. 2009 12:29

*gigita* napisal/-a:Zanima me glede tega paypala...a je nujno treba imet mastercard al lahko plačaš tud z navadno kartico. Slišala sem da lahko plačaš tud po povzetju z gotovino. Katera ve...je to res?
Lahko tud Viso in American Express (sam mislm, da mi tega nimamo) .. uglavnem, ja, žal z navadno bančno ne bo šlo.

Tistole po povzetju pa, kokr je men znano, uporabniki ne prakticirajo pretirano, verjetno ne zaupaj dovolj takemu sistemu. Ne vem. Večinoma hočejo takojšne plačilo.
Sicer pa najboljš, da se obrneš na prodajalca produkta, ki te zanima in tam vprašaš.

tanika* Tuki je en Sidekick iz Nemčije, poštnina je malo manj kot 7€.
Res probi rajš koga iz EU najt, ker carina iz ZDA zna bit dost visoka.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov