digitalni fotoaparati

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Hailey
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 3. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Hailey » 07. Maj. 2010 17:58

no ja, po večini so kr dražji od ohišja samega. js sm sicer mela srečo in sm dobila objektiv zraven z ohišjem, canonovi so pa ponavad že samo ohišja po ene 700, 800€, pa še potem objektivi vsak tolko. kak mal boljši je že tam nekje od 700€ naprej. dolgo bom še šparala. :D
Razlikujejo se, vsaj kolko se men zdi, ne me pa za besedo držat, v izostritvi pa približanju, recimo. piše ponavadi na objektivih 18-55mm, 55-250 mm..

pomoje je kr solidn fotoaparat za svojo ceno. če bi ti citirala prodajalca v bigbangu je reku 'boljš da daš mal več za takega z objektivom, pa lahk še vedno nadgrajuješ, pr tem pa maš kar maš'. zdej če se ne boš neki blazno ukvarjala z njim, pol je praktično vseeno. pri tem približuješ na gumbu, pri objektivu pa obračaš objektiv. men je blazno dober občutek. :D

dobra resolucija je odvisna od števila pik, tale jih ma neki takega kot moj, se prav 10milj, tak da je kr konkretno. js sm z nikonom ful zadovoljna, res ma lepo grafiko pa slike so čudovite. ^^ zamegljeno ozadje je odvisno od izostritve oz macro nastavitev, kar pa ma že vsak fotoaparat. že nekatere nokie majo to funkcijo. :]
Uporabniški avatar
Tynah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 29. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tynah » 24. Maj. 2010 20:56

Prosim glasuj za fotko in mi pomagaj do fotoaparata. http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/718#
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 27. Maj. 2010 19:49

Pa še jz prilagam svoj lonček. Upam, da katera glasuje za mojo fotkico zato ker bi se ji zdela lepa:

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/7022
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
mean_fox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mean_fox » 28. Maj. 2010 8:58

Živjo, še jaz bi priložila fotko mojega prikupnega mačkona in vas prosim za kakšen glas, hvala :hallo:

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/6930/
tadejchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejchy » 16. Jun. 2010 23:25

reklama
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 28. Jun. 2010 16:07

Pred kratkim mi je dobesedno crknil prejšnji digitalc (že kar precejšnjo kilometrino ima za sabo), zdaj pa se odločam za novega, vendar ne vem sploh kakšne gledati in primerjati lastnosti glede na ceno. Rada bi nekaj kvalitetnega za ljubiteljsko rabo, do cca 300 eur največ, z dobro resolucijo in kar je še teh osnovnih zadev. :) Kakšen predlog?
K4T
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 26. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a K4T » 28. Jun. 2010 18:34

Kolikor jaz vem je dovolj če gledaš, da ima dobre specifikacije, recimo 5MPX ali nekaj takega (vir: Digitalni kompaktni fotoaparat)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 28. Jun. 2010 19:20

Aha, hvala... Katere znamke pa so sicer vredu? Do zdaj sem imela navaden Canon PowerShot A420 (približno 5 let star) in je delal bolj slabe slike oz. pač povprečne. :? Sicer sem slišala, da so kvalitetni predvsem Canoni in Nikoni, Olympus mi je kolegica odsvetovala, ker naj bi bil bolj poceni varianta v smislu malo muzike malo denarja.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 28. Jun. 2010 21:01

Olympusi so vredu v višjih rangih, medtem ko imam jaz osebno z njihovimi kompakti slabe izkušnje.

Sicer pa-ne pusti se zavajat s številom pik, ker to sploh ni pomembno, razen, če misliš tiskat plakate. Za monitor in razvito fotografijo ne rabiš 14mio pik, naprimer.
Meni osebno, ko sem se odločala za kompakta, je bilo pomembno, da ima dober optični zoom, vsaj 5x (digitalni zoom je več al manj sranje), da se solidno obnaša v temi, kar bi naj načeloma videl po ISO vrednosti, v resnici pa se to šele v praksi pokaže...pa da ima manual nastavitve, ker jih zelo veliko uporabljam.
Za luksuz bi blo pa še fajn, če bi snemal videoposnetke v HD.

Kaj vem, glede na ceno, ki si si jo zastavla, lahko dobiš že kr ok aparat. Naprimer kaj takega:
Canon sx120

Nikon L110

Kodak z981

Sicer nisem poznavalec fotografije, ampak kot pravim, pred kratkim sem sama bila tik pred nakupom fotoaparata in sem se odločala med zgornjimi.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 29. Jun. 2010 8:08

Za Nikone tudi pravijo, da so kompakti bolj slabi. Jaz sem imela sicer samo enega v rokah in so bile fotke res katastrofalne. Je pa res, da jih je naredil tast, ki ni ravno vešč fotografiranja.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 01. Jul. 2010 7:51

Hvala za priporočila. :) Ne spoznam se dobro na to in me zanima kaj so to kompakti? Drugače kar se tiče videoposnetkov mi sploh ni pomembno, samo da dela kvalitetne slike, a še vedno ni nek aparat za profije. :)
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 01. Jul. 2010 12:46

Vceri sem kupila digitalca Samsung ES70
Ne znam pa nastimat ZOOM-a. Pac tisto za priblizanje slike, ko pritisnem tist gumb se nic ne pribliza. V navodilih nic ne pise. A kdo ve kaj moram narest, mogoce kej v nastavitvah...?
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 04. Jul. 2010 16:09

funny baby napisal/-a:Vceri sem kupila digitalca Samsung ES70
Ne znam pa nastimat ZOOM-a. Pac tisto za priblizanje slike, ko pritisnem tist gumb se nic ne pribliza. V navodilih nic ne pise. A kdo ve kaj moram narest, mogoce kej v nastavitvah...?


A noben ne ve :?:
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Jul. 2010 16:51

par tednov nazaj sem si kupila fotoaparat Olympus FE-47. Zraven sem imela priloženi 2 AA bateriji. Eno popoldne sem pač malo bolj slikala in so se baterije že spraznile. Pa me zdaj zanima kako je možno, da se baterije spraznijo v enem popoldnevu. A v ta fotoaparat lahko dajem polnilne baterije, glede na to, da imajo navadne 1,5V, polnilne pa pr. 1,2V
Ker če bom morala za vsak dan kupovati nove baterije bom bankrotirala :roll:
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov