Brskalniki

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kateri je vaš primarni brskalnik?

Internet Explorer
10
18%
Firefox
35
63%
Safari
1
2%
Opera
5
9%
Netscape
0
Brez glasov
Lynx
0
Brez glasov
Chrome
5
9%
drugo
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 56

me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 10:43

Ojla!

Torej, kateri brskalnik (browser) uporabljate? Kako ste zadovoljne in kaj vas moti? Trenutno uporabljam Opero in IE (samo za strani, ki v Operi ne delajo).

Še novica: Google je izdal lastni brskalnik (browser): Chrome. Ga je katera (kateri) že naložila?
Zaenkrat je samo za Windows Visto/XP, kmalu še za Mac OS X in za Linux.
http://googlesystem.blogspot.com/2006/0 ... owser.html
http://slo-tech.com/forum/t323999#crta
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 04. Sep. 2008 10:45

sicer mislim da ena podobna tema že obstaja ...

jst sm včasih skos IE uporabljala ... zdej pa že dolgo firefox ... in sm se tako navadla, da sm čisto živčna če pridem na kak comp kjer ga nimajo in morem pol IE uporabljat :twisted:
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 04. Sep. 2008 11:27

Vedno Google. Včeraj sem si naložila Chrome - ful mi je všeč, vendar ne vem če sem glupa ali kaj, samo jaz vidim samo puščice za naprej, nazaj, pa osveži stran. Kje pa je stop, pa domov itd??? Sicer ga nisem še v nulo raziskala in sem mogoče spregledala. Hm...
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 04. Sep. 2008 13:06

aha ... zdej mi je fotr povedal da mamo chrome že naložen na compu ... pa sploh nism opazla :D
uglavnem zdej sm ga sprobala ... in je kar vredu ... malo šteka .. ampak to je še beta verzija tako da ... bomo počakali da pride dokončana verzija ven in bomo pol povedali točno mnenje :)
Let's swim to the moon .....
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 14:25

Libido. napisal/-a:sicer mislim da ena podobna tema že obstaja ...

Če misliš tole temo je o iskalnikih - torej orodju za iskanje po internetu, medtem ko je brskalnik program za pregledovanje internetnih strani (itd itd). Druge teme pa nisem našla. Se opravičujem, če na novo odpiram.

Ja ne vem, jst sem tudi totalno živčna, ko uporabljam Internet Explorer in je tako počasen in "usiljiv" - se pravi ko se stran naloada se kar odpre in "skoči v ospredje", čeprav trenutno delam v kakšnem drugem programu.

Sem prebrala eno anketo, ki kaže, da smo v Sloveniji visoko nad svetovnim povprečjem v uporabi Firefoxa (napram IE) pa me je zanimalo, kako je to med Cosmo uporabnicami.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Sep. 2008 15:55

ma ta IE je za obolet :roll: skos šteka, skos skos je kr neki :? najrajš bi ga zbrisala.
pa tud tale Googlov Chrome ni bog vedi kaj.nepregledno, zaznamki skriti, nekaj aplikacin manjka...No, usaj na forum se mi vpiše kar se mi na mozilli ne :?
mozilla je še vedno najboljša, ampak tudi mozilla ga kdaj prav prekleto poserje. :?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 04. Sep. 2008 16:05

me,myself&I napisal/-a:Če misliš tole temo je o iskalnikih - torej orodju za iskanje po internetu, medtem ko je brskalnik program za pregledovanje internetnih strani (itd itd). Druge teme pa nisem našla. Se opravičujem, če na novo odpiram.


ne, nism mislila o iskalnikih ... prav o brskalnikih, ker mam v spominu da sm že enkrat pisala da uporabljam firefox .. okej, sej ni važno :)


*purple*, glede chroma - to da nima vseh aplikacij je pomojem zradi tega ker to še ni dokončna, ampak beta verzija ... pomojem no :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Sep. 2008 16:07

ja sej vem, da še ni dokončan, sam vseen.trenutno mi prej otežuje delo če ga uporabim, kot olajušuje.No še vedno pa je s kakšnim knofom manj, velik boljši od IEja :evil:

in črke mi skriva ko pišem tlele :?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 04. Sep. 2008 16:10

hehe ... sej jst bom počakala na končno verzijo in mogoče ga bom potem uporabljala .. tej gumbi res falijo ja, me kr živčno nardi ker ne najdem tapravega gumba :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 04. Sep. 2008 16:28

Point Chroma je, da je na račun hitrosti, oskubljen do konca. To je vse.
Osebno pa prisegam na Opero... :cool:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 04. Sep. 2008 18:08

Jst sm dons sporobala chrome in mi je kr simpatičen. Fajn mi je ker nima nepotrebne krame, je dobesedno oskubljen... Recimo full mi je fajn zadeva, k naštimaš katere spletne strani se ti prižgejo ob zagonu, ker mam itaq zmer zlo iste strani takoj ko štartam dan s pc-jem.

dvomim sicer, da bom uporabljala samo crome, ker sem zlo navezana na firefox... tko, da nekak ena kombinacija bo ql.

najbolj gadn mi je pa itaq IE... prov kocine mi grejo pokonci ob uporabi, samo ga moram met, ker lahko plačujem račune pri GB samo prek njega... kako majo to butast naštiman. :evil:
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 04. Sep. 2008 18:25

Uporabljam Firefox. Zdaj je brat inštaliral najnovejšo verzijo in je super.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 05. Sep. 2008 15:22

Uporabljam firefox in sem zadovoljna. Včeraj sem sicer še probala crome pa sem bla razočarana. Manjkajo nekatere funkcije. Edini plus mi je edino v tem, da je hitrejši. To je pa tud vse. IE kar nekaj šteka za brezveze. Tak, da ga skoraj nikol ne uporabljam. Ostalih brskalnikov še pa nisem nikol uporabla.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 05. Sep. 2008 23:01

firefox + addonsi. The best. Samo zadnje čase mi grejo malo na živce, ker ne dela avtomatska prijava. grr :) No upam, da se bo to popravilo.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 06. Sep. 2008 12:15

Chrome je tudi men ful luštn. Zdi se mi, da deluje hitreje kot firefox, pa še več delovnega prostora na ekranu ostane, sploh ker so zavihki lepo pospravljeni v title bar (odlična ideja google!).

Ampak kot mnogi drugi, tudi sama še vedno ne morem brez firefoxa, se mi je pregloboko zasidral v izkušnjo brskanja po spletu. :)

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov