Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2009 12:43

obliterator napisal/-a:Ok. USB ključ ja. Zakaj pa miško???
A nima touchpad? Miška ni potrebna. Če imaš ti laptop na letalu ali pa na kolenih nimaš kam dat miške.


ker določene programe brez miške bolj težko uporabljaš. probaj predmet okoli orbite vrtet na touchapu pa bos vidu da ni tko zlo simpl, predvsem pa je ultra zamudno.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 21. Jan. 2009 14:48

Zakaj ste tako zelo subjektivni? Vsak potrebuje racunalnik po svoji meri - nekateri vrtijo objekte okoli orbite in rabijo boljso misko, eni ne morejo zivet brez razor mambe, drugi so obsedeni s photoshopanjem svojih slik in zelijo dobro grafiko, eni gledajo filme in zelijo velik zaslon, tretji pa zelijo ultra prenosljiv prenosnik, ki ga ne ubije ne Eclipse ne par VMov.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2009 15:45

to je tudi res.
i need a mean machine :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 21. Jan. 2009 19:40

kepka napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:
Oba notebooka sta povsem neprimerna za potrebe ljudi tukaj.

To pa kar zase govori. :D Ceprav z nekaj minusi (ampak noben racunalnik ni popoln, kajne) je X300 idealno racunalno zame. Pa sem tukaj.

Velika vecina ljudi tukaj nima doma enega dobrega desktop racunalnika. Imajo samo notebook in ga uporabljajo za vse. In x300 in macbook air nista primerna za to nalogo.

Za x300 je problem premajhen disk, prepocasen procesor in cena, ki je trikrat visja od navadnega notebooka.
Definitivno ni dober nakup ce bo to edini racunalnik pri hisi.
Da ne omenjam tega, da windowsi XP niso prav nic prilagojeni rabi SSD
Ce bi pa ze imel en dobr desktop racunalnik in bi imel 3000$ za zapravit in bi hotel ultra portable prenosnik, bi pa raje izbral Macbook Air.

Prvo je to, da lahko laufa tako OSX kot WinXP. Drugo je to, da ne rabis vec kot en USB na takem prenosniku. Mogoce ljudje ne vedo, ampak lahko kupis bluetooth misko za maca in imas USB prost za ostale stvari.
Tretje je to da je konkretno cenejsi(jap enkrat je celo mac cenejsi).
Ima tudi hitrejsi procesor.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 21. Jan. 2009 19:46

McLarnovc napisal/-a:Eni mamo laptop tudi namesto hišnega računalnika in.....zakaj bi se mučil na bednemu touch padu?
Ce ga mas namesto hisnega racunalnika je pa, kot sm ravno omenil, kategorija ultra prenosnih laptopov totalno napacna stvar zate in je brezveze po svojih potrebah presojat te laptope, saj niso narejeni za takega uporabnika.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2009 21:01

Mahagonij napisal/-a: Mogoce ljudje ne vedo, ampak lahko kupis bluetooth misko za maca in imas USB prost za ostale stvari.
Tretje je to da je konkretno cenejsi(jap enkrat je celo mac cenejsi).
Ima tudi hitrejsi procesor.


miška brez žice za prenosnika je zame osnebno neprimerna izbira. mi je prevečkrat padla na tla.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 21. Jan. 2009 21:40

Mahagonij napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:Eni mamo laptop tudi namesto hišnega računalnika in.....zakaj bi se mučil na bednemu touch padu?
Ce ga mas namesto hisnega racunalnika je pa, kot sm ravno omenil, kategorija ultra prenosnih laptopov totalno napacna stvar zate in je brezveze po svojih potrebah presojat te laptope, saj niso narejeni za takega uporabnika.


Imam star hišni komp za brskat po netu pa za muziko poslušat.... Za resno delo pa mi laptop nadomešča hišni računalnik, zato sem si pa tudi kupil takšno kravo kot sem si jo.... :)
Se strinjam, da če je laptop nadomestek stacionarca, potem je tale lenovo in mac air totalna napaka....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 21. Jan. 2009 21:46

floribunda napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a: Mogoce ljudje ne vedo, ampak lahko kupis bluetooth misko za maca in imas USB prost za ostale stvari.
Tretje je to da je konkretno cenejsi(jap enkrat je celo mac cenejsi).
Ima tudi hitrejsi procesor.


miška brez žice za prenosnika je zame osnebno neprimerna izbira. mi je prevečkrat padla na tla.
Kako hudica ti pa to rata?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2009 22:18

Mahagonij napisal/-a:
floribunda napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a: Mogoce ljudje ne vedo, ampak lahko kupis bluetooth misko za maca in imas USB prost za ostale stvari.
Tretje je to da je konkretno cenejsi(jap enkrat je celo mac cenejsi).
Ima tudi hitrejsi procesor.


miška brez žice za prenosnika je zame osnebno neprimerna izbira. mi je prevečkrat padla na tla.
Kako hudica ti pa to rata?

to tudi meni ni jasno. če mi tista miš vsaj 100krat v pol leta ni padla na tla.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 21. Jan. 2009 23:41

Sicer mal ze smetimo to temo o Applih, ampak bo ze. Morda pa komu prav pride kaj od zapisanega.
Mahagonij napisal/-a:Za x300 je problem premajhen disk, prepocasen procesor in cena, ki je trikrat visja od navadnega notebooka.
Premajhen disk? ja, ce montiras video ali zvok - in potem si nor, da si si za to kupil tak prenosnik. V kolikor odmislis vse multimedijske datoteke (video in zvok) - koliko diska dejansko uporabljas? Ce je pa to prepocasen procesor, potempa ne vem. Za navadnega smrtnika mislim, da ni neke ocitne razlike. Mogoce ce racunas fibonacija pet dni, se kej pozna, ja.
Mahagonij napisal/-a:Prvo je to, da lahko laufa tako OSX kot WinXP.
Nic od nastetega ne "laufa" moj prenosnik.
Mahagonij napisal/-a:Tretje je to da je konkretno cenejsi(jap enkrat je celo mac cenejsi).
X300 je v tem trenutku cenejsi, je pa res, da clovek zraven vseen mal krvavi. Poleg tega pa je meni recimo pomembna tusi "robustnost" racunalnika, o kateri pri Airu ni govora.

Point: tezko je trdit, kaj je za nekoga bolje, kaj ni. Lahko poves osebno mnenje, lahko svetujes nekomu ki bi zelel kupit Air za gledat filme, da to ni kul, vsekakor pa ni primerno, da se pljuva cez neko firmo samo zato, ker ste tako nekje slisali. V resnici pa nimate pojma. (Ne leti na nikogar konkretno). Vsak racunalnik lahko nekomu odgovarja, nekomu pa ne.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2009 23:59

mene pa čisto resno neki zanima. dilemo mac vs. apple spremljam že lep čas, po različnih forumih. nikoli in nikjer nisem zasledila složnih debat na to temo, vendar gre, kar se uporabe računalnika za različno grafično ukvarjanje stvar še vedno malček bolj v prid macintoshem.
vidim, da ste tu tudi posamezniki, ki se na zadevo renično spoznate.
torej, hipotetična situacija. mam dovolj denarja na razpolago. računalnik rabim predvsem za šibat adobe in cinemo4d.
kaj izberem?
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 22. Jan. 2009 3:22

floribunda napisal/-a:mene pa čisto resno neki zanima. dilemo mac vs. apple spremljam že lep čas, po različnih forumih. nikoli in nikjer nisem zasledila složnih debat na to temo, vendar gre, kar se uporabe računalnika za različno grafično ukvarjanje stvar še vedno malček bolj v prid macintoshem.
vidim, da ste tu tudi posamezniki, ki se na zadevo renično spoznate.
torej, hipotetična situacija. mam dovolj denarja na razpolago. računalnik rabim predvsem za šibat adobe in cinemo4d.
kaj izberem?


dileme mac vs. apple ni ker je to isto. :lol:

Mogoče se to malo posplošiti, čeprav dvomim.
Če si pripravljena za tisto skrupucalo od jabčka plačat več ker je lep pa moden potem kar.
Če te pa cena še kako zanima, kupi kaj drugega. Za ceno apple-a dobiš boljši hardware.
Tako da je navsezadnje popolnoma odvisno od tebe. Delalo ti bo v vsakem primeru.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 24. Jan. 2009 14:25

apple vs pc je pa res še zmeri aktualna debata... povsod. sm šla mal po drugih forumih čekirat pa je zlo podobno :D verjetno res vsak sam zase najbolš ve, kaj mu paše, hvala bogu za različne ponudnike!
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 26. Jan. 2009 11:49

floribunda napisal/-a:mene pa čisto resno neki zanima. dilemo mac vs. apple spremljam že lep čas, po različnih forumih. nikoli in nikjer nisem zasledila složnih debat na to temo, vendar gre, kar se uporabe računalnika za različno grafično ukvarjanje stvar še vedno malček bolj v prid macintoshem.
vidim, da ste tu tudi posamezniki, ki se na zadevo renično spoznate.
torej, hipotetična situacija. mam dovolj denarja na razpolago. računalnik rabim predvsem za šibat adobe in cinemo4d.
kaj izberem?


He he debata bo vedno še kako huda... Glede kaj nabavit je pa tko. Najprej je fajn ko kupuješ zadevo da premisliš. Zakaj zaboba boš uporabljal komp. Potem je lažje tud hardware nametat skup. Pa naj bo to Pc al pa mac. Res je da je Mac dražji. Ima pa tudi svoje kvalitete. In težko bi mu rekel skrupocalo. KEr mac daje zlo kvalitetne zadeve noter in so žvali :).

Pri PC-u je pa tko da se da ponavadi za manj denarja sestavit zelo spodobno zadevo. Tako da.. Premislit. Mac imam tudi rahlo drugačen user interface. Se morš navadit.

Skratka ni enga enostavnega odgovrja. Jst osbno sem lihakr zamenju ladjo. Iz PC sem šel na Maca. In po eni strani sem zadovoljen po drugi strani pa bemtim. Če boš velik na grafičnem področju (predvsem s tem milsm na Cinemo) svetujem desktop mašino PC.. če ne potrebuješ mobilnosti. Če to bi rekel Macbook pro....Choice is yours :)
And now something completely different
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 02. Feb. 2009 11:29

He he debata bo vedno še kako huda... Glede kaj nabavit je pa tko. Najprej je fajn ko kupuješ zadevo da premisliš. Zakaj zaboba boš uporabljal komp. Potem je lažje tud hardware nametat skup. Pa naj bo to Pc al pa mac. Res je da je Mac dražji. Ima pa tudi svoje kvalitete. In težko bi mu rekel skrupocalo. KEr mac daje zlo kvalitetne zadeve noter in so žvali :).

Pri PC-u je pa tko da se da ponavadi za manj denarja sestavit zelo spodobno zadevo. Tako da.. Premislit. Mac imam tudi rahlo drugačen user interface. Se morš navadit.

Skratka ni enga enostavnega odgovrja. Jst osbno sem lihakr zamenju ladjo. Iz PC sem šel na Maca. In po eni strani sem zadovoljen po drugi strani pa bemtim. Če boš velik na grafičnem področju (predvsem s tem milsm na Cinemo) svetujem desktop mašino PC.. če ne potrebuješ mobilnosti. Če to bi rekel Macbook pro....Choice is yours :)


Glede mac kvalitete ja ladja že davno odplula.
Včasih je bilo to res da je poleg svojega software-ja imel apple tudi svoj hardware. In je bil res znan po kvaliteti. Tega ni več. Praktično vsi deli so identični kakšnemu drugemu prenosniku.
LCD matrika je itak samsung (če se seveda ne motim), ki zalaga praktično vse večje proizvajalce.
Ram tudi ne more biti ravno unikaten
Disk je disk. Ko sem nazadnje jabčka odprl je bil not seagate, torej to tudi ni nevem kako unikatno.
Od grafik pa sta itak samo dva večja vendorja.
Isto velja za procesor.
Torej se da vse preprosto kupit in sestavit in sem siguren da ceneje čez prideš kot pa da apple-a kupiš
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov