antivirusni programi

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 30. Okt. 2008 22:16

Mene pa neki zanima. Ze priblizno dve leti imam nod32 verzijo 2,7 zdaj so mi pa tam pri nod-u rekli, da zelo priporocajo, da downloadam iz njihove strani verzijo 3,0. A je zelo narobe, ce ne nalozim novejse verzije in kaj se lahko zgodi, ce ostanem pri 2,7?
idss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a idss » 08. Okt. 2010 17:13

A lahko rečem katerega ne priporočam? Norton za radi težav pri deinstalaciji. Jaz po navadi uporabljam vse free z izjemo na enem računalniku nod32
<a href="http://www.ids-slo.com/fasaderstvo">Fasaderstvo</a>
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Avg. 2013 10:50

Jaz imam že kakšne pol leta Avira Free Antivirus program in nič ne posodabljam sama, se kar sam posodobi. Vsaj upam, piše mi namreč, da sem zaščitena. Mi je pa čudno, da sem pri ostalih free verzijah (NOD32, Avast in kar sem še mela teh AV zastonj variant) morala vsak mesec zbrisati in naložiti na novo, sicer je zastarelo in si bil naenkrat napaden z vsemi mogočimi virusi. :?

Ima kdo Aviro in mi lahko pove kaj je koristno delat vsak mesec (pogosteje/redkeje)? Jaz namreč pustim, da vse sam posodablja in čisti, ne vem pa, če je to ok.

Zanima me tudi, kako učinkovito doma spucati računalnik nepotrebnih programov in smeti? Ker ko čistim, in za tem še izpraznim koš, se mi zdi, da je to samo "površinsko", računalnik pa ostaja natrpan nekje v ozadju in zaustavlja njegovo hitrost delovanja (tudi interneta). Večino stvari na rač. brišem in dam na trdi disk, kako pa lahko še drugače izboljšam hitrost odzivnosti računalnika? :?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Avg. 2013 11:04

če je fest zabasan, najboljše, da naložiš windowse še enkrat.

če ne pa cccleaner, pa defragmentacija.

drugače pa ja, js mam aviro in je čisto ok.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Avg. 2013 11:17

CCleaner mam in tam 3x na mesec kliknem Zaženi čistilec. Če je to to, spuca bore malo, a bolje išta nego ništa. :?
Ko ga prižigam, traja celo večnost, da se gor postavi, kasneje čez 20min se kar "prebudi" in dela z normalno hitrostjo. Se mi pa zadnje čase večkrat zgodi, da ga prižgem in že vpišem geslo za vstop v OS, pa sde kar naenkrat ugasne. Potem ga resetiram, včasih tudi 2x, 3x, da se spet uspešno zažene. Trenutno res nimam(o) denarja za to, da bi ga peljali na popravilo, bi ga kar doma usposobila toliko za silo, da bi mi še funkcioniral vsaj malo bolje.

Kako pa zbrišem windowse in jih naložim jovo na novo? Sliši se ne tako preprosto in nočem še zraven kaj zaj...., ker potem lahko pričakujem samo še sesutje in še tega več ne bom imela. :? Mam pa OS Windows XP.

Pa še to: kako se lotiti defragmentacije? Sem si nekaj malega prebrala o tem, a mi še vedno ni čisto jasno kaj rabim za to in kaj moram vedeti, da česa ne zaj....?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Avg. 2013 11:21

edinikrat, ko sem mela meka kamor so bili naloženi še windowsi, je bila zadeva tako obupno počasna, da bi najraj kišto skozi okno vrgla.

po mojem bi ti znal kak dečko iz foruma bolje svetovat, kot jaz....wasd pa trust sta malo boljša znalca, pobrskaj med uporabniki...
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Avg. 2013 11:27

No, zdaj sem šla v Startu poiskat Disk Defragmenter in mi defragmentira. Zdaj pa čakam, da datoteke fajn skladišči in bo bojda potem računalnik bolj odziven na odpiranje programov, datotek in upam, da tudi kar se tiče hitrosti interneta.

...

:D
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 14. Avg. 2013 12:46

Avast se ti sam posodablja. Samo tam se registriras, da aktiviras zatonjsko licenco in je (ter jo posodabljas, ko ti pac zajoka).

Pa pocasnost je lahko tudi odraz, da se disk stara (glede na to, da omenjas, da imas se WinXP nalozene) in ima lahko ze kaksne okvare.

In ja, tudi defragmentirat je fino tam na par mesecev, priporcam pa http://www.mydefrag.com/ Ima razlicne tipe defragmentacije glede na tip diska (sistemski, podatki).

Izpraznitev kosa ne naredi nic drugega kot da dokoncno zbrise tiste datoteke, ki so v njem. Ce nalagas vse zivo gor in kar klikas "next", ko instaliras zadeve, se zelo hitro zabase zadeva, ker ponavadi nalozis polno razne (reklamne) krame.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 14. Avg. 2013 14:26

..
Zadnjič spremenil trust, dne 23. Feb. 2014 12:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 19. Avg. 2013 21:37

@*Gaja*:
Kakšen računalnik pa imaš - desktop ali prenosnik?

Microsoft Security Essentials je brezplačen antivirusni program, ki verjetno najmanj od vseh obremeni računalnik. Program je torej idealen za starejše računalnike.
Slaba stran programa pa je 'neizključljivo' avtomatsko posodabljanje, ki skoraj ustavi delovanje računalnika.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 19. Avg. 2013 22:06

..

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov