Vadbe, workouti, trening plani ki se jih poslužujete?

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 10. Feb. 2013 9:38

ok nisem vedela ali dam pod zdravje ali šport, amapk ker gre za telo, smatram da zdravje.

ok vprašanje je sledeče: Ali obstaja kakšna spletna stran, kjer so napisane vaje za določene mišice in piše točno katere mišice vzpodbudi vaja in kakšen je končen rezultat?

Namreč ne more neka nabildana mišica enako izgledati na osebi z postavo peščene ure, ali pa na osebi z hruškasto postavo.

Sama namreč sedaj redno spremljam napredek fitnessa in pregledujem v ogledalu spremembe na telesu. Ful nočem da bi npr. nevede natrenirala napačne mišice in bi potem grdo zgledalo.
Vem da so oznake na fitness napravi, katere mišice delujejo, ampak nevem pa kakšno naj bo sorazmerje z drugimi za ono res perfect postavo.

Torej ali obstajajo priporočene vaje za prav določene tipe postav?

Upam da je vprašanje razumljivo, ker še sama nevem kako vprašati.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 10. Feb. 2013 14:41

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 10. Feb. 2013 18:09

tole je pa prav zakon. :D

sem pa mislila drugače bolj kako opri določeni postayvi izgleda če natrenira določeno mišico. Mislim vem da je pač ta mišica bolj izpostavljena, ampak npr.

na katere vaje bi se morala usmeriti ženska ki ima npr. široke boke, da bi bilo telo kar čimbolj skladno... Torej npr. ali ramena in spodnji del nog, ali npr. zadnjico in trebuh. Joj no nevem kako naj vprašam. :D Se zapletam.


Drgač pa ta stran izgleda prav zakon.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 10. Feb. 2013 20:24

sej, pol pa sama vidiš kaj moreš.. če maš široke boke, noge, delaš vaje za roke, ramena, hrbet
če pa si oblika jabolka pa delaš čimveč za noge in meča :D

lahko pa v google napišeš workout for different types of body pa ti bo napisalo kere dele vse moraš trenirat, na oni zgornji strani pa ti bo pisalo kak :zustimm:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 10. Feb. 2013 20:37

Waw Mishela hvala za ta link! :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
klavdy33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 11. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdy33 » 30. Jul. 2013 8:15

Hodite v fitnes, na vodene vadbe, trenirate kar doma, v naravi?

Jaz doma vadim po programu Jillian Michaels - 30 Day Shred http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8), ko temperature dopučajo (sedaj v teh pasjih dneh) pa še tečem zunaj.
We're young, we're fine... let's do some damage!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 30. Jul. 2013 12:56

za doma je tudi fajn insanity al pa insanity asylum.
slednjega sem delala pol leta in se je res poznala razlika v moči, tak da priporočam :wink:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 30. Jul. 2013 12:59

jaz tud iščem enega domačega. so vsi ti primerni tud za moške?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 30. Jul. 2013 13:04

asylum definitivno
al pa so dečki, ki jih mam na fejsu čist leseni, ker sem nekaj brala statuse in eni sploh niso zmogli do konca :S
baje je p90x še dober, ampak ga nisem sprobala, tak da ne garantiram
Uporabniški avatar
klavdy33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 11. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdy33 » 30. Jul. 2013 13:07

Tud 30 day shred od Jillian ne more škodvat dečkom ;) Se mi je moj ta teden joinal in je rekel da ni tok lahko kokr je mislu :razz: Circuit traning, cardio + strenght pa še več levelov maš.
We're young, we're fine... let's do some damage!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 31. Jul. 2013 20:59

Jaz sem fitnesirala (čeprav zadnji mesenc sm ful špricala, tud po cel tedn :oops: ), zdej avgusta mi pa super ugodna karta poteče in ne bom več podaljšala. Študirala sm da bi delala doma Insanity. Tisti ki ste probali te vadbe, kire so najboljše za mišice? Kardio mi ni ptretirano pomemben, ker tečem/kolesarim zunaj, bi res nekaj da so vaje za mišice pa kombinacija z intervalnim mogoče. Any suggestions kir od teh programov je najboljši?
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 31. Jul. 2013 21:36

za insanity ne vem kak je, pri asylumu pa maš več vaj not: speed and agility, vertical plyo, strength, relax, back to core, athletic performance, gameday, overtime workout.
pri asylum dvojkici pa so x trainer, upper elite, back and six pack, ab shredder, pure contact, championship, power legs pa tud neki relax

vaje pa so bolj al manj mešane, torej kardio + moč, ampak kolko počepov narediš vse skupaj pri vertical pa power legs, pa kolko sklec v vseh, se pozna na moči.
vmes pa je pri vsaki recimo 2-3 minute, ko delaš strečing (beri: da se nadihaš)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 01. Avg. 2013 6:35

ta insanity je za plačat al je na youtubu oz. se ga da piratsko dol potegnit (ne ljubi se mi preverjat :D)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 01. Avg. 2013 6:42

^^da se ga piratsko dol potegnit :)

drugače jaz tut trenutno delam insanity. sem ga že spomladi pa sem pol nehala zaradi operacije in sem tekom okrevanja ful kondicije zgubila, ampak se počasi vračam :)
sem gledala tut asylum, pa mi ni všeč, ker zgleda da rabiš ful pripomočkov (lih tak P90X)...Mishela kak ti to rešuješ? Pozna kdo še kako obliko vadbe kjer ni nobenih pripomočkov?
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 01. Avg. 2013 9:39

poglej si to stran: http://www.beachbody.com/category/fitne ... rograms.do , kjer imaš vse te fitnes programe od BB (insanity, p90x, brazil butt lift, ...), malo pogledaj, kaj bi ti ustrezalo glede na stopnjo pripravljenosti, poiščeš na netu, cukneš dol in že veselo telovadiš :)

je pa dober tud turbo jam ali pa turbo fire. švicanje v potokih zagotovljeno :D
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov