Tek

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 05. Nov. 2007 18:02

Če sem dobro vidla na vseh štirih straneh, kar jih je tu, vidim, da ta tema še ne obstaja!

A res nobena ne beži? Jaz sem glih prišla nazaj iz teka, danes sem mela pol ure. Zelo fajn se počutim, ko pretečem kot recimo zdaj pol ure, da sem nekaj naredila zase, za svoje zdravje (in maščobe :D ).

Hodite kaj na maratone? Če bo vse po sreči, grem jaz drugo leto na svoj prvi mararaton. Ni sicer 42km in ne 21km, ampak 10km. Za začetek dovolj.

Dajte se malo razpisat. Kje tečete, koliko tečete, kaj vas motivira??
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
Coco.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 28. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Coco. » 05. Nov. 2007 18:53

Jaz tudi rada tečem, samo zadne čase ne najdem veliko časa za tek :?
Na maratone ne hodim, večinoma pa tečem od 5 do 10km. Je potem ko se stuširaš ful fajni filing. Tečem pa ponavadi kje po naravi, ker se mi po mestu ne dopade
• I was standing in the park wondering why frisbees get bigger as they get closer. Then it hit me. •
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 05. Nov. 2007 23:06

Huh, že od septembra nism več nč dirkalna :? .

Drgač sm pa pozim pa spomlad redno tek(a)la, polet sm se trudla, sam zard vročine zmer mnj (ene dvakat me je čis oblil, uf, grozn feeling - kaj sm sploh prčakvala od laufa po betonu Portoroža), zdej bi loh pa spet si probala cajt najdt. Sicr redno fitnesiram in prežvim dost cajta na orbitreku, sam se mi usen zalušta laufa po svežm zraku in gozdnih potkah.

Najlepš mi je po Rožniku dirkat al pa okol Blejskega jezera, drgač pa u glaunm laufam en deu pst tle pr nm (cca 40min).

Letos sm dubla preblisk, da grem na lublanski poumaraton ... Moj se je začeu oglašat in seveda sm rekla, da če gre on, morm tut js :P . Well, na konc ni šou noben, kr je zmankal cajta (pa mogoče vole?) za pripravo. Pa nasledn let.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 06. Nov. 2007 9:12

Jst sm tut učas redno tekla, ker sm zarad treningou rabla kondicijo..zdej sm se pa čist zapustila :?

Kako pa poteka vaš tek?a najprej mal tečete da se ogrejete pa mišice ogrejete..al sam tečete pa pol nakonc to nardite? pa s kuk ste začelekm,min)?
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Nov. 2007 13:33

Heh, js se skor nč ne ogrevam, mal se raztegnem pa parkat poskočm in začnem tečt ...

Drgač sm pa vedno laufala saj pou ure (tle pr nm je okol 6km) in to en tak zmern tempo, od začetka do konca enak. Ne maram prepočasnga teka, rata mi doukčas pa tut žiucera me. Aja, pa tut ne ustaulam se umes, razn če laufam po Rožniku en klančk prehodm (če sm pa u formi mi pa znesejo usi hribčki :) ).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 06. Nov. 2007 13:36

Kako si pa od začetka..k si začela tečt? a si prvi dan k si se odločila da boš tekla, tekla pou ure al si to kej stopnjevala..pa pršla do pou ure?(oz. vpr. za use ;) )
tanja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 8. 3. 2006
Kraj: Kranja

Neprebrana objavaNapisal/-a tanja_ » 06. Nov. 2007 14:11

Damyancika ojla, pa ti jest odgovorim na vprašanje....
Tečem že kar nekej časa, sicer se ne premaknem ne vem kam naprej, ker nimam veliko časa. Ampak 1 uro pretečem brez problema.
Če si začetnica, potem malo teči, malo hodi, po čimbolj ravni poti, tko da bo use skupej nekje pol ure. (odvisno od tega, kolk si se prej ukvarjala s športom) Pa začni počasi, četudi se ti bo zdel prepočas, kar teci s takim tempom. Napaka pri večini je v prehitrem začetku. ( tut pr men je blo tko) Pa teči vsak 2. dan, da se telo lahko regenerira.
Če te še kaj zanima, ti kar vprašej, če ti bom znala odgovort, ti odgovorim...LP
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 06. Nov. 2007 14:15

Z mojo kondicijo ni bohvekaj ;)
Trenirala sm tajski bok, hiphop neki časa use obenem pol pa ni več zneslo..pol počas pa tut tb ni znesu..in pol sm se ulenila..sm pa redno tekla..sm mela kondicijo, sam zdej pa slabo leto nism kej nardila zase..groza-pa se šele zdej zavedam, da sm se "zapustila" preveč...

Mam pa u planu zdej u kratkem začetk tečt, k to še najbl sprošča.. Bi bla pa tut vesela kakih posebnih vaj za učvrstitev trebuha,nog pa rite :) čeprou ne spada tole sm.. ;)
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 06. Nov. 2007 16:30

Damyanchyka malo si poglej na netu, poišči kakšen plan teka. Jaz sem ga našla in se začela ravnati po njem.

Jaz prej nikoli nisem marala teka, zdaj pa mi je tak fajn. Ko pa ne grem par dni, pa ga že pogrešam. Na začetku sem komaj komaj pretekla 2 minuti, zdaj pa lahko že pol ure tečem. Zelo fajn občutek, ko vidim, da napredujem in da bo nekaj iz mene.

Počasi si nabavljam tudi vso opremo. Imam tekaške hlače, copate, majčko, trak za ušesa. Rabim še jakno in iPod, ampak na žalost ni denarja.

Po kakšnem terenu pa tečete?? Jaz imam srečo, ker sem glih na koncu vasi doma. Prvo se malo ogrejem do makedama, tečem do makedama in po asfaltu.

Aloha bo še dosti maratonov letos. Jaz bom šla kar v Radence, ker mi je ta najbližje. Letos 10 km, za drugo leto bom pa se probala natrenirat za polmaraton.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 09. Nov. 2007 18:00

Jaz sem tut kr velik tekla. Poj sem si neki stopalo poškodvala in sem mal opustila. Ampak bom poačs spet začela (kljub mrazu), ker mam cilj LJ maraton 21km 2008. Si res želim enkrat to odtečt.
Uporabniški avatar
_*Jagoda*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 17. 4. 2007
Kraj: Slovenija :D

Neprebrana objavaNapisal/-a _*Jagoda*_ » 11. Nov. 2007 12:52

Jaz treniran atletiko, treninge pa iam 2x tedensko po eno uro+ da vsaj enkrat na teden moram bežati doma včasih po 4-5 km, včasih 8x po 100m... življenja brez atletike si ne moram predstavljati
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 12. Nov. 2007 2:32

Tečem skoraj vsako soboto, odvisno od vremena. Na maratonu se pa ponavadi udeležujem teka na 10km oz. 5,5km, če je to le možno. Pač ni fora v tem, koliko je proga dolga, ampak koliko truda ti vložiš v vsak maraton (krajša proga, večji tempo :wink: ).
Uporabniški avatar
Gossip girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Gossip girl » 12. Nov. 2007 21:06

No, da še jaz pristavim svoj "pisker". :)
Do zdaj je z mojim tekom bilo bore malo (pomanjkanje motivacije pa to :roll:), ampak v kratkem se bo to spremenilo. Moj "motivator" bo mp3, ker si ga grem kupit in ko sem še imela prejšnjega, se je opazil napredek, pa tudi volja je bila, tako da - preverjeno deluje. :wink: Več samodiscipline imam, če poslušam glasbo, medtem ko športam in tako lahko pretečem kar lepo število km, seveda z vmesnimi postanki oz. vmesno hitro hojo, na povodcu pa mi dela družbo še moja psička, tako da imam praktično dve "gonilni sili", da vztrajam. :D Sem pa nekoč v oš hodila na štafeto in druga tekmovanja (na 1km ponavadi). Maratonov pa se ne udeležujem (vsaj ne kot tekmovalka).
You know you love me.
xoxo, GG
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 13. Nov. 2007 10:39

Ja meni tudi zelo pomaga med tekom poslušanje glasbe. Kar pozabiš na to da tečeš in kar naenkrat mine pol ure, pa sploh ne veš kdaj.

Z mano je tudi prejšnjič šla naša kužika, ampak njej se očitno ne da. In potem se za vsak avto, ki se pelje mimo, sem se mogla ustaviti, da je slučajno ne bo avto povozil. In tako mi ni uspelo preteči 40 minut naenkrat, ampak z vmesnimi postanki :evil: grozno. Nikoli več ne bo šla za mano.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
Gossip girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Gossip girl » 14. Nov. 2007 14:08

^^ Ja, tole s psičko zna biti nerodno, ker potem nimaš nič od teka. Tečeš kje po bolj prometni cesti? Jaz grem po stezi za kolesarje, potem pa zavijem proti gozdu, tako da je to prednost, ker sva s psičko potem usklajeni kot team, ona me še vzpodbuja, ker ima hitrejši tempo kot jaz. :D
You know you love me.
xoxo, GG

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov