Tek

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 10. Jan. 2013 13:04

sem šel včeraj prvič po petih mesecih tečt in je blo presenetljivo dosti boljše kot sem predvideval. Odtekel sem 5 kilometrov v zmernem tempu skoraj brez težav in bolečin. Tud danes ni nekih problemov. Malo me boli sicer ampak na isti način kot me je bolelo, ko sem tekel 15 km. torej bol prijetno ščemenje kot bolečina. Bom se zdaj dosti bolj potrudo it vsaj vsaki drugi dan, ker morem do toplejših dni malo razmigat kosti pa utrdit mišice, da ne bo prevlki problem kolesarit. :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 10. Jan. 2013 13:04

double...
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 02. Feb. 2013 17:56

carrie_ napisal/-a:Meni se je parkat po teku zgodilo, da sem dobila tako ostro špikajočo bolečino v glavi, lih za par minutk (in nikoli med tekom, zmeraj potem). Kdo ve, kaj bi to pomenilo? Sem že razmišljala omenit zdravnici...


Si imela kdaj kakšno poškodbo? Lahko, da je to od draženja živca..
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 18. Mar. 2013 15:55

Evo, zadala sem si, da jutri otvorim svojo letošnjo tekaško sezono :) Nikakor se ne morem pripraviti, da bi tekla pozimi... brrr.

Kakšni so vaši letošnji tekaški plani? Si želite izboljšati tempo, povečati razdalje... se boste poskusili udeležiti kakšnega maratona?

Moj letošnji cilj je preteči maraton (nikoli nisem mogla preteči več kot 30km, začeli so me boleti sklepi že kar kmalu po 20km...), izboljšati tempo pri krajših tekih in pa predvsem začeti počasi in postopoma, da se telo počasi krepi in utrjuje - kar mi nikoli ni ravno ratalo, zato pa imam težave pri večji kilometrini :? Vedno že pri npr. tretjem teku "padem not" in pretečem že kakih 15, 20km, kar definitivno ni zdravo...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 18. Mar. 2013 16:31

lahko bi razmišljala o kakih kremah pa vsemogočih raznih pripomočkih, če te sklepi bolijo. se jih da okrepit s kakimi kemikalijami. Sklepi so mene tud vedno boleli pri razdaljah nad 15 km. sploh ni bil problem tolko v mišicah al pa zadihanosti ampak bolečina v sklepih, še posebej pa v bokih, je bla taka, da nisem mogo več. zdaj pomagalo bi verjetno, da bi ful zgubo kile al pa kake kreme pa mazila za sklepe pa krepitev sklepov. ziher more kaj obstajat.

drugače pa je moja želja do poletja po kolesarjenja se tolko natrenirat da ne bo pretežko začet kolesarit, pa tud če bo šlo s planom še lj polmaraton.

čakam zdaj na lepše oz. predvsem toplejše vreme, da začnem spet tečt. prvi trening sem že oddelal.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 18. Mar. 2013 20:44

moj cilj - preteči 32 km, od doma do ptuja :)
predvsem pa izboljąat tempo, da bo bolj podobno teku kot pa joggingu, tak 10 km na uro bi blo super.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 19. Mar. 2013 20:25

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... 925rs55na8

moj danasnji tek. naj se ze zacne lepse vreme, ker to laufanje po obrokih res ne koristi nikomur. Ampak ok, je blo dovol za tretjic letos.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2013 20:49

Jaz tud čakam, da se vse fajn osuši pa grem ven tekat. Prvič po..... prvič pač. V življenju :D Od avgusta lani pa do zdej sm nabirala kondicijo na tekaški stezi, zdaj se bom pa js tud opugmla za it ven, sam nucam še dober tekaški šuh za tale naš teren (mal hoste, mal ne, vzponi itd... druga zgodba kot super čista ravna tekaška steza). Pa letos grem tud v nabavo enga fajn pecikla, pa bomo mal gonli. Jeseni pa upam da na 21km na maraton, res si želim da bi mi ratal.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 19. Mar. 2013 22:05

Dioniz napisal/-a:http://www.sports-tracker.com/#/workout/dionizek/cqdiin925rs55na8

moj danasnji tek. naj se ze zacne lepse vreme, ker to laufanje po obrokih res ne koristi nikomur. Ampak ok, je blo dovol za tretjic letos.


zanimivo. kar blizu moje proge :D
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 19. Mar. 2013 22:53

in ta je kje? zaj sem ugotovil, da se tu vidi direkt kje sem doma :D

ma what the hell! ste vabljeni na kavo :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 19. Mar. 2013 23:09

no js tut nameravam začet tečt, takoj ko mi bo všeč vreme :P sem 2 leti nazaj ful tekla usak dan, lani sem bila prelena, zdej letos pa ma da spet začnem. in moj cilj je mal nižji - 10 km v eni uri :D začela bom pa s 4 km..
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 20. Mar. 2013 9:50

Jaz sem tud želela tečt, a me je po nekaj km začelo koleno bolet, oz. pokostnica...z vsakim dnem je bilo huje, bolečine pa tako grozne, da sem šepala med hojo. Od takrat naprej nisem več poskušala.

OT: Dioniz, sem isto razmišljala, ko sem kliknila na povezavo. Zdaj samo še v zemljiško knjigo pogledam, če si mogoče že lastnik vsega tega :jump:
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 20. Mar. 2013 11:42

Te morem razočarat... smo samo v najemu. :D

btw o pokostnici in kompartment sindromu (z obema sem mel jaz težave):

http://tek.si/pokostnica
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]