snowboarding

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Dec. 2009 21:56

To mene sprašuješ al mojo predhodnico? :)

Če mene, mam drake vezi (ko sm menala dilo, sm tut vezi), k so bistveno slabše od prejšnjih nideckerjevih, k so leta in leta funkcionirale brez problemou.

Po Sloveniji se pa drajsam sam takrat, ko res ni možnosti se zapelat čez mejo al pa dobim kšno zastonj karto. Če že, grem na Vogel, ta hrib mi je biu zmer najbl pr srcu.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Jan. 2010 11:31

kje v ljubljani je kak ugoden servis bordov?
glede na to, da sem zadnja leta bolj lena bi rada čim bolj poceni skozi pršla.

hvala.
Zadnjič spremenil floribunda, dne 05. Jan. 2010 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 05. Jan. 2010 12:16

Šele zdj vidim odgovore, pač redko zaidem v oddelek Šport :D Sem vmes že zrihtala, je šel brat iskat kr v madnessa, sicer ne paše direkt na moje vezi (nidecker so drugač), ampak smo mal luknco "popravl" in voila, ready to go :razz: Drugač se pa šele dobro privajam na bord, tako da če grem, grem na Vogel, ker mi je tam najbolj simpatično pa dost široko, če mi slučajn ne rata s prve zavit. Ampak v nedeljo mi je šlo že super, se nisem nč stresla pa tud zavoji pa ravnine mi ne delajo več problemov.
Uporabniški avatar
passiflora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 18. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a passiflora » 29. Jan. 2011 20:10

Ahuuu, Gerlitzen je tudi kul za bordat (Osojščica po slovensko).

Če kdo hoče bolj poceni karto dobit, gre lahko tja 8.2. in izkoristi Mobitelove smučarske dneve.

Se je pa treba na poti tja ustavit v Skipass Travel prodajnem mestu pred predorom Karavanke na Hrušici, v stavbi bencinskega servisa Petrol v smeri Avstrije.

Kasneje cenejše smučanje tudi na drugih dveh lokacijah:
12. 2. 2011 Turracher Höhe
5. 3. 2011 Katschberg

Enjooooy!
primorc1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 13. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a primorc1 » 13. Apr. 2011 21:31

Pa je konc zime... :-(
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 07. Sep. 2011 15:05

še mal :)
Motiti se je človeško, v napaki vztrajati pa slaboumno.
Uporabniški avatar
OranGina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 26. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a OranGina » 29. Dec. 2011 19:56

da malo obnovim temo.
to zimo se nameravam posvetiti učenju bordanja, kar me že par let vleče, samo nekako ni bilo priložnosti. Naj omenim, da še nikol v življenju nisem stala na smučeh, kaj šele na bordu in mi bo vsaka informacija prišla prav...
najeti nameravam tudi inštruktorja za par ur, da dobim neke osnove (baje da se splača).
zanima me tudi, kam hodite kaj smučat/bordat, kje so poceni, a vredu proge?
Life isn´t about finding yourself....it´s about creating yourself! (George Bernard Shaw)
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 03. Jan. 2012 0:20

živjo...

Sama sem že od malega na smučkah, imela sem pa vedno željo bordat... nekajkrat sem si sposodila bord in se nekaj ''premetavala'' nato sem si pa kupla bord in buce... Bordanje in smučanje sta dve čisto različni tehniki. Sama sem rabila ene 5 borderskih dni, da sem se uspela peljati, tako da je bilo čemu podobno, se pravi vrez premetavanja... Sej ko ti nekdo razloži kako postaviti bord, kako izpeljati ovinek, kako se nagnit, kako zabremzat oz. kak robnik postavit v hrib.. itd je potrebno veliko živcev in pa volje. Sama sem imela momente ko sem misla, da bom bord zakurla al pa pustila v dolino. tudi tako me je razkurlo da sem se sezula pa peš šla v dolino, tok daleč, da se je jeza ohladila, pol pa spet brod gor pa dalje. priporočam ti, da si prvo bord sposodiš in da nekajkrat probaš če ti je toto ali ne. Moraš pa vedit, da je vsak začetek težak. Mene so koleni, rit mišice... vse me je tok bolelo, da je blo joj... Sedaj se že normalno peljem brez kakih extremnih padcev in moram rečit da je blo vredno trpet :)
upam da sem ti kaj pomagala... če te še kaj zanima pa vprašaj :)
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 04. Jan. 2013 9:26

tudi jaz smučam že od majhnih nog, vendar me zanima kako me bi pogledali če bi jim rekla da 19 letnica hoče naučit bordat :D :$
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 04. Jan. 2013 13:27

jaz bi tud rabla nekoga, ki dela v mb :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 05. Jan. 2013 0:37

Aliee napisal/-a:tudi jaz smučam že od majhnih nog, vendar me zanima kako me bi pogledali če bi jim rekla da 19 letnica hoče naučit bordat :D :$


Moja mami se je naučila pri 35ih, nikoli ni prepozno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jan. 2013 1:19

Jaz se bom pa pri 23-tih. In me je sicer sram, ampak jbg, prej ni bilo šanse :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
L'enfant Terrible
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 11. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a L'enfant Terrible » 11. Jan. 2013 19:36

Nikol ni prepozno, sploh pa ne pri 19ih... sam bordam že več kot 10 let in se še zelo dobr spomnem kako 'mučnih' je blo prvih nekaj poskusov... skoz na riti al pa na kolenih. Je pa res da sem mel na začetku alpinca, kar je bla napaka ampak je bil pocen na sejmu. :D Samo obupat ne smeš. Za začetnike priporočam podložene ščitnike za kolena, ki jih imajo npr. odbojkašice, dobijo se pa v Intersportu za okoli 20€. Zelo pomagajo pri padcih na kolena in klečanju. Pa če je možno ojačane rokavice (plastični ščitnik v rokavici). Res, da so malo dražje ampak zelo oblažijo padce na roke, ki jih na začetku ni malo. Gre pa seveda tudi brez tega ampak malo 'udobja' na začetku ne škodi... :wink:
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 22. Jan. 2013 10:07

L'enfant Terrible napisal/-a:Nikol ni prepozno, sploh pa ne pri 19ih... sam bordam že več kot 10 let in se še zelo dobr spomnem kako 'mučnih' je blo prvih nekaj poskusov... skoz na riti al pa na kolenih. Je pa res da sem mel na začetku alpinca, kar je bla napaka ampak je bil pocen na sejmu. :D Samo obupat ne smeš. Za začetnike priporočam podložene ščitnike za kolena, ki jih imajo npr. odbojkašice, dobijo se pa v Intersportu za okoli 20€. Zelo pomagajo pri padcih na kolena in klečanju. Pa če je možno ojačane rokavice (plastični ščitnik v rokavici). Res, da so malo dražje ampak zelo oblažijo padce na roke, ki jih na začetku ni malo. Gre pa seveda tudi brez tega ampak malo 'udobja' na začetku ne škodi... :wink:


hvala se bom pripravila. Upam, da mi uspe :)

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov