Smučanje vs bordanje vs ...

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 10. Jan. 2008 13:18

Smučam že od enega 3. leta, tako da so smučišča pozimi moj drugi dom :) Pred leti, ko je bila evforija glede bordanja, sem tud sama probala, ampak me ni navdušilo, tako da sm kr ostala pr smučkah in se naučila carvat. Na srečo, v vseh teh letih, nisem staknila še nobene poškodbe in upam da bo tako tudi ostalo. Veliko dam na varnost, tako da je čelada moj obvezni del opreme in mogoče mi bo kdaj rešila mojo bučo pred padcem ali trkom (nikoli se ne) :D
Kar se tiče kulture na smučiščih, je res na podnu. Eni res mislijo, da so sami na progi! Sploh kakšni, ki ne znajo smučat in se učijo, si kar celo progo prisvojijo zase in pol ni čudno, da pride do kakšne nesreče. Na živce mi gredo pa tud kakšni mulci na bordih, ki sredi prog sedijo na tleh in čvekajo... vse lepo in prou, ampak dej spravte se h kraj!

Uživam pa tudi v sankanju, ampak ne v tistem po klančkih ampak npr. iz Vršiča, Jezerskega, Ljubelja itd., da se prevoziš kar nekaj kilometrov. Še poseben užitek je nočno sankanje :gut:
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 10. Jan. 2008 13:59

Ko sem prvič stala na smučkah, sem si zlomila gleženj. Tko da sem poj par let smučala samo ene 2x na zimo pa še to sem se vozila ful počas. 3 leta nazaj sem spet začela več smučat, tele karving smučke so zakon, tud navadla sem se hitrej vozit. Lani me je prijelo, da bi probala še bordat. Začel se je vredu, edin zavit nikakor nism mogla. Pol sem pa 3x zapored na trtico ubrisala, me je pa malo minil. Lani sem šla prvič za en teden smučat, letos grem spet v Francijo, pa vmes še na Vogel, da se naučim bordat :D Upam sam, da zapade še kj snega, da se ne bo treba čez kamne vozit. Drugač pa zmer pazim na ljudi pred sabo, nisem se še nikol v nobenga zaletela, niti noben vame. Letos sem si pa za vsak slučaj umislila še čelado, ker en folk je čist nor :roll:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Jan. 2008 14:02

McLarnovc napisal/-a:Z lopatko? Misliš tistim plastičnim sranjem, ko ga daš samo pod rit in gasa?


Ja, s tem plastičnim sranjem sma se spustila dol :D
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 14:06

gregalina napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:Z lopatko? Misliš tistim plastičnim sranjem, ko ga daš samo pod rit in gasa?


Ja, s tem plastičnim sranjem sma se spustila dol :D


Auč....me kar rit boli ko se spomnem... :oops:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Jan. 2008 14:10

Hehe...ja fajn je, če se po novozapadlem snegu spustiš. Takrat ne boli tolk. Nujne pa so smučarske očale, kr drgač tut nč ne vidiš, ko ti sneg leti v obraz.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 14:13

Če izvzamem smučanje pa sankanje je moja najbolj nora dogodivščina se spustit s kako zračnico(šlaufom :P ) od tovornjaka al pa traktorja...sam more bit utrjena "proga". Gre kot sam hudič, je pa res da je kar nevarno... :?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 10. Jan. 2008 14:38

Da še jst pristavim svoj piskarček :D
Jst sm pa kot mala sm pa tja smučala, pol sem pa sredi osnovne šole nehala, ker tud starši niso bli pretirani navdušenci tega športa ... Ampak sem pa mela celo srednjo šolo ful veliko željo po tem, da bi se dobr naučila. No, pol sem si pa začetek faksa kupla smučke in vso opremo, pa me je pol zdejšnji fant (takrat še nisva bla skupej) učil smučat, ker je učitelj smučanja. Zdej pa fuuul rada smučam, čeprav še ne znam prav dober, ampak mam ogromno volje, da se izpopolnim. Pa še zastonj učne ure mam in super učitelja. :oops: :cool: Bordat mi pa nikol ni blo v veselje, tko da se tud še nisem preizkusla (in se tud verjetno ne bom). :)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Jan. 2008 15:40

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 17:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 15:48

^^ smuk?
Ja ampak obvladaš brzino, al brzina obvlada tebe?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Jan. 2008 16:08

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 17:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Jan. 2008 16:15

Bordam, kajpak :D . Sedem, osem let.

Na smuče se od prve sezone bordanja ne bi spraula več. Naučila sm se sama na prostranih smučiščih Dolomitou, takrat je bolel, bla sm plava, zelena, rumena, vijolčna, kolena dve cifre večja, ampak kr sm trmasta in zlo ustrajna, me ni ustavl nič - in dons veselo diujam in uživam.

Najraj mam powder, ampak lih na kšn heli boarding si ne bi (še) upala :P , prakticiram ceuc vedno tm, kjer je varno, se prau ni nobenih razpok in sumlivih luken, kr sm se enkrat zafurala (srečno) čez eno in mi je srce padu čis nekam dol do bootsou :? ... Ampak powderja nism vidla že dve sezoni, buaaaa.

Parka ne prakticiram, kr se mam preveč rada, kolena so že tko mal načeta, pa recmo, da sm še rahlo štorasta in mi je škoda sezone zarad enga raila. Čeprou sm za ene pozerka, kr mi ni do parka, ampak hej, don't care at all, men sede narava, ne pa železje in rasuta trtica :wink: .

Sovražm smučarje, k mi rinejo dile čez bord, pikce dobim pa, kadar mi kdo žoka s palco gor :motz: , a-a, sam tega ne! In pa seveda mi žiuce para folk, k ne spoštuje fis pravil, pol si drzne pa še dret in pametvat ... take sam zavalit po hribu nauzdou.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 10. Jan. 2008 16:25

Js smucam ze tak nekje od 6. leta, pa mi je fuuul fajn. Kaksnih poskodb se nism mela, sm se pa enkrat na enih skakalncah na Rogli afnala neki, pa me je tak zasipal da kr adijo. :D Sicer mi ni nc blo, sam sram me je blo pa ko hudic. :D Aja pa enkrat sm neki cudn stopla ko sm cakala na sedeznico, pa sm padla in me je skor sedeznica v glavo zadela. Se dobr da me je un ko je tam stal takoj stran potegnu, drugac ne vem kaj bi blo. :? Drugac bo pa to sezono verjetn bolj mal smucanja, ko si morm nove pancarje kupt, pa trenutno ni kesa (no sej stari so tud se cist okej, sam morm bit fensi :lol:).
Bordat pa se nism probala.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Karja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 263
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Karja » 10. Jan. 2008 16:35

smučat sm začela pr ene 3eh 4ih letih in sm pol tud trenirala 7 let, zdj pa bordam 5. sezono in ne bi šla več nazaj na smuče, ker odkr ne trpijo več kolena pa rit res uživam na bordu :D najrajš mam pa ceuc :razz: samo žou pr ns ni kj fajnih smučišč, gremo pa vsak let s familijo v avstrijo alpa italijo za kšn tedn tko d se vsaj mal nabordam :)
Uporabniški avatar
*ka!a*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 621
Na forumu od: 16. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *ka!a* » 10. Jan. 2008 16:46

Ne smučam niti nč, si pa želim bordat :D . Drgač se pa še posebj rada sankam + valjam po snegu, kepam...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 17:31

~NIA~ napisal/-a:najprej jst obvladam njo, kasnej pa ona mene :) pol pa ni več šans da se ustavm in sam upam da ni koga na progi
Upam da se zavedaš da tole ni lih preveč odgovorno/varno/kulturno.. :?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov