počepi

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 27. Avg. 2009 23:08

SWEETprinces napisal/-a:
FemmeFatal napisal/-a:
SWEETprinces napisal/-a:kolena ne smejo pred prste, hrbtenica cimbolj zravnana, noge v sirini ramen, probas cim nizje, ko gres gor napni rito.
men je skos tip teziu da jih delam narobe, tako da sem se tega ful naposlusala...
zdej jih obvladam :mukkies: :P


Dodala bi samo se, da obstajajo tudi siroki pocepi, ki te pa verjetno itak ne zanimajo. Pa pazi na dihanje.

In, ja, ce jih naredis 200, jih gotovo delas narobe. :wink: <-- popravljam post. Se jih da narest. Sem pozabla, da jih ljudje delajo tud brez gihtov. :oops:

Najdes pa na raznih fitnes forumih tudi tutoriale za pravilno izvajanje posameznih vaj.


kok si ti pametna! ti bos mene ucila k hodim 5 let na fitnes tip se je pa neki casa ukvarju na ornk z temi stvarmi...
mislim halo! sirina ramen je osnovni polčozaj ok?! ne bos verjela ampak lahko jih delas tud z utezmi! in na eni nogi :eek: ,...

200 jih pa naredis zeeelo tezko ce delas prave. ti toplo priporocam vsebino ki si jo predlagala. preber si mal :wink:

Hey, hold your horses! Tvoj post sem citirala ravno zato, ker se strinjam s tabo, tisti dodatek o sirokih pocepih je bil pa v primeru, da bi avtorica teme slucajno naletela ravno nanje in se obesila na to.
Popravek posta je bil popravek MOJEGA posta, ne tvojega, ker sem se spomnila, da poznam junake, ki so jih (bili, ne vem, kako je zdaj) sposobni narediti 200 (napacnih seveda in brez utezi - o tem je govoril POPRAVEK mojega prvega komentarja).
Ce sem napisala dvoumno ali nerazumljivo, se pa opravicujem predvsem avtorici teme. :wink:
Sara84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Sara84 » 20. Okt. 2009 14:47

zakaj ne bi probala s pilatesom? pa še ful lepše mišice dobiš, ne zgledaš ko kaka ruska atletinja... ne obremenjuješ ne sklepov ne hrbtenice.
Sara
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 20. Okt. 2009 16:41

no ja....jsst ne zgledam kot ruska atletinja...nabite riti ne dobis iz danes na ju3
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 21. Okt. 2009 12:45

Seyfullah napisal/-a:Neki cajta k sm hodila na fitnes,sm šla pa na uno k si zatakneš uno utež uzad na nogo pa suvaš nogo nazaj,je dost podobn sam da sm mela po nekem cajtu pol ritko k Beyonce haha :D


Lahk podrobneje tole opišeš, k nevem če mislim pravo vajo, al je to neki čist novega, za kar še js nevem?! :D
Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, pač pa v tem, da se po padcu vedno znova pobereš!
Hypnotica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Hypnotica » 18. Mar. 2015 12:03

Ali se je morda katera lotila 30-dnevnega squat izziva -> http://tiptop.si/30-dnevni-izziv-pocepi ?
Sama sem dala skozi ta 30-dnevni izziv, zdaj pa me zanima kako naprej... deliti počepe vsak dan, koliko? ali ponoviti izziv?
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 18. Mar. 2015 12:56

Hypnotica, kakšni pa so kej rezultati po teh 30-ih dnevih? :)
Hypnotica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Hypnotica » 18. Mar. 2015 13:28

Pravzaprav sem ta izziv delala že nekaj mesecev nazaj, vendar takrat so rezultati bili, res je bila majhna sprememba, ampak zadnjica je bila sigurno bolj napeta, tako da je bil celulit dosti manj viden. Ampak potem ko nisem več nič delala je spet šlo nazaj v prvotno obliko :)
Sama bi rada le učvrstila zadnjične mišice, in tudi pridobila nekaj moči v noge... zdaj pa nevem, brala sem nekje da naj bi za čvrsto zadnjico delal vsak dan 100 počepov, nekateri pravijo da mišic ne smeš vsak dan obremenjevat, ker rabijo počitek itd.
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 17. Jun. 2015 11:06

Mislim, da je vsakodnevno delanje 100počepov čisto brez dolgoročnega učinka. Raje delaj kakšne "napredne" vaje, ne izključno samo počepe (imaš še izpadni korak, poskok iz počepa, široki počep, ozki počep,...).
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 17. Jun. 2015 14:29

pomoje se da najboljše rezultate dobit s kombinacijo počepov, lungeov, teka v hrib in deadlifta, 1-2x tedensko.
kar se pa tiče položaja, je čist vseeno kakšne počepe delaš, kje imaš noge, kje imaš kolena, blablabla, če nimaš uteži ali dodano le majhno kilažo in ni prisotnih bolečin v sklepih.
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 19. Jan. 2016 11:15

Velika razlika je v tem, kako izvajate počepe. Paziti je potrebno, da kolena ne gredo čez stopala. Plus, da kolen ne obračate navznoter. Če pravilno delate počepe, se bo število teh hitro zmanjšalo, vseeno pa bo delo bolj učinkovito.
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 20. Jan. 2016 22:42

anjabe ne kvasi bedarij
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 18. Feb. 2016 10:57

:) samo to je res
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 18. Feb. 2016 14:14

Dejansko z nepravilnimi počepi z zgoraj napisano še poskok iz počepa(brez uteži), se lahko dolgo ročno (3-5 mesecev) pojavijo težave verjetno schlatter ali tudi poškodba legimenta. Tako, da to je neumnost, sploh če se nekaj odločiš in potem neumno delanje na pamet, si vzameš tistih 15 min pogledaš kakšen video na internetu in delaš pravilno.
Glede samih vaj in kolikokrat se pa strinjam z Mishelo.

Mishela napisal/-a:pomoje se da najboljše rezultate dobit s kombinacijo počepov, lungeov, teka v hrib in deadlifta, 1-2x tedensko.


Mogoče bi še dodal vaje za stabilizatorje. Da se ne osredotočite samo na quadriceps in zadnjo ložo, ostale pa pozabimo, ker pri večjih obremenitvah z utežmi, bodo začele vsejeno postajati težave na drugih mišicah (čeprav to je že bolj za moške in tiste "nore" deadlifte). Noge rabijo največ časa za počitek, tako da 1-2x tedensko je čez glavo, samo ko pa delaš jih pa ubiješ do konca, pa še kakšna električna stimulacija po vajah bi bila koristna. Ker tudi ko narediš same vaje do konca, da se ti v mali smučarki preži noge zelo tresejo, si ti vsejeno mišico šele na ene 50/60% uničil, ima mišica še pa še placa. Stimulatorji jo ponavadi dajo na dodatnih 80%. Tako, da po takih vajah je na 5-6 dni ponovitev, čisto na mestu in nič prepozno.
Ritaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ritaa » 16. Maj. 2016 12:20

Živjo, pa sem našla rubriko zase, upam da bi lahko kdo svetuje/pomaga...

Namreč redno delam počepe, ker se bliža poletje sedaj še malo bolj pogosto, a so me pričela boleti kolena.. drugače nimam posebnih težav, tako da sem pomislila na preobremenenost ali pa morda na težave s sklepi.. Zadnje čase veliko povsod piše o kolagenu in kako pomaga.. ima kdo izkušnje, ga kdo jemlje in kako ga je najbolje jemati? Hvala.
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 18. Avg. 2016 6:11

capo di banda napisal/-a:Dejansko z nepravilnimi počepi z zgoraj napisano še poskok iz počepa(brez uteži), se lahko dolgo ročno (3-5 mesecev) pojavijo težave verjetno schlatter ali tudi poškodba legimenta. Tako, da to je neumnost, sploh če se nekaj odločiš in potem neumno delanje na pamet, si vzameš tistih 15 min pogledaš kakšen video na internetu in delaš pravilno.
Glede samih vaj in kolikokrat se pa strinjam z Mishelo.

Mishela napisal/-a:pomoje se da najboljše rezultate dobit s kombinacijo počepov, lungeov, teka v hrib in deadlifta, 1-2x tedensko.


Mogoče bi še dodal vaje za stabilizatorje. Da se ne osredotočite samo na quadriceps in zadnjo ložo, ostale pa pozabimo, ker pri večjih obremenitvah z utežmi, bodo začele vsejeno postajati težave na drugih mišicah (čeprav to je že bolj za moške in tiste "nore" deadlifte). Noge rabijo največ časa za počitek, tako da 1-2x tedensko je čez glavo, samo ko pa delaš jih pa ubiješ do konca, pa še kakšna električna stimulacija po vajah bi bila koristna. Ker tudi ko narediš same vaje do konca, da se ti v mali smučarki preži noge zelo tresejo, si ti vsejeno mišico šele na ene 50/60% uničil, ima mišica še pa še placa. Stimulatorji jo ponavadi dajo na dodatnih 80%. Tako, da po takih vajah je na 5-6 dni ponovitev, čisto na mestu in nič prepozno.


Jaz se popolnoma strinjam!

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov