Pace

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali hodite na Pace?

da
2
10%
ne
4
20%
ne poznam
14
70%
Skupaj glasov : 20

Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 27. Dec. 2006 15:26

Včeraj je slučajno odpadel Body Jam in zato sem šla tisti termin na Pace. Vadba kot sama mi sprva ni bila tok všeč, ker je pač drugače od recimo Body Jama. Tuki delajo mišice, celo telo, šibaš ful. Včer sm rekla da ne bom več hodila, dons pa že mal drugač mislim. Mogoče ga bom spet obiskala :D

Hodite na Pace? Kaj vam je najbolj všeč tam in kaj ne? Ste dobile mišice po določenem času?

Kaj sploh je Pace?
Pace je organizirana, progresivna, krožna vadba, ki izvira iz Amerike. Je ena izmed najbolj učikovitih vadb za oblikovanje popolnega telesa, s poudarkom na predelih trebuha, nog in zadnjice ter je idealna za zmanjševanje maščob (pri pace vadbi se porabi 500 - 900 kalorij v samo 30 min). Izvaja se na posebnih hidravličnih napravah, kjer se izmenjujeta klasična aerobna in anaerobna aktivnost. Hidravlični trenažerji omogočajo dvakrat večjo porabo kalorij kot klasični, saj obojestranski upor zahteva delo mišic tako ob krčenju kot iztegovanju. Naprave so razporejene v krogu tako, da so v vadbo vključeni tako elementi aerobike, kot tudi učinkovite vaje iz fitnesa. Vadba poteka pod vodstvom vaditelja, ki kljub skupinskemu značaju, nudi individualen pristop in omogoča udeležencem učinkovitejšo vadbo. Pace s svojo organizacijo omogoča pridobivanje vzdržljivosti, hkrati pa varuje vaše sklepe in mišice pred poškodbami, kajti tovrstna oprema se uporablja tudi v rehabilitacijske namene. Vadbe se lahko udeleži vsak, ne glede na telesno pripravljenost. Pace je primeren tako za ženske kot za moške, vse starostne skupine, krepke in slabotne, športnike in rekreativce, ter za postrehabilitacijsko obdobje in krepitev po nosečnosti.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 27. Dec. 2006 15:59

Prvič slišm za to vadbo. Samo zgleda ful zanimivo.

Predvsem mi je všeč to...

(pri pace vadbi se porabi 500 - 900 kalorij v samo 30 min
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 27. Dec. 2006 16:06

Ja najbrž se res kaj pa vem, sploh pa če delaš prav. Sicer pa je tud več vrst Pace-a, tuki gledam urnik od Mojga fita pa je Pace tnz, Burnning pace, Pace power, Free pace, Pace classic. Jst sm bla včeri na Burnning pace.
A katera ve kakšne so razlike med temi Pace-i in kater je najbolj intenziven?
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 27. Dec. 2006 17:53

V našmu koncu še les mills prgramov nimajo, kaj šele pace... :? pa ful bi probala... drgač pa Angel men se čist po občutku zdi, da je najbolj inteziven pace power? Mislm, ta je verjetno najbolj intenziven za moč. Angel, kaj pa ti hočš, vzdržljivost, moč, oblikovanje telesa, ..?

CLASIC PACE - klasično aerobno ogrevanje brez stepa -kratka hi-lo koreografija, sledijo hidravlične naprave, dodatne vaje za oblikovanje kritičnih delov telesa na tleh, raztezanje in sproščanje.
MEGA PACE - vadba, kjer je ogrevanje na stepu- kratka koreografija, sledijo hidravlične naprave, dodatne vaje za oblikovanje kritičnih delov telesa na tleh,raztezanje in sproščanje.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 28. Dec. 2006 13:51

Jst še dons čutim čist vsako mišico posebej :? haha, no sj je bil že čas da se tud ornk pretegnem, sploh od vse te hrane k smo jo deležni ob praznikih.
Sicer sama nimam nekih ciljev, men je važno da se gibam in da delam neki zase. Sploh mi niso všeč razne mišičaste postave, športne postave itd. To ni zame. Zelo rada hodim na Body Jam kar je čist neki druzga, tko res bl kardio vadba sam poskakuješ in plešeš in tko po filingu čist neki druzga kot Pace. Bom ga pa najbrž še kdaj obiskala, tko za nekaj več :D
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 28. Dec. 2006 14:16

vcas sem sam na pace tnt hodila, pa sem se malo navelicala, zdej mal kombiniram tnt pa pace tnt :D
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 28. Dec. 2006 14:52

Kaj je pa tnt? Misliš mogoče tnz?
Dej povej mal razlike, kaj počneš dejansko tm itd.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 28. Dec. 2006 19:15

Angel girl napisal/-a:Kaj je pa tnt? Misliš mogoče tnz?
Dej povej mal razlike, kaj počneš dejansko tm itd.


ja, isto je.
vcasih je bil pri nas tnt (trebuh, noge, ta zadnja), pol so spremenili v klasicni TNZ.
Razlika:
pri TNZ-ju delas 1 uro samo na aerobni vadbi s pomocjo steperja, na koncu trebusnjaki, in podobno.
Pace TNZ pa je v bistvu isto, samo da vmes ko se ogrejes delas na napravah, vmes je malo vaj za kondicijo, potem spet mal na napravah in na koncu trebusnjaki, noge itd ....

TNZ PACE - klasična obhodna vadba pace-a, le da pri aerobnem delu uporabljamo step, na katerem se izvajajo krepilne vaje za trebuh, noge in zadnjico.

TNZ - vadba, pri kateri je poudarek na "kritičnih" točkah telesa: trebuhu, nogah in zadnjici. Aerobni del vadbe se izvaja na stepu, krepilne vaje za trebuh, noge in zadnjico pa na blazini.

PACE - osnovna lastnost te vadbe je hitra poraba kalorij in raznolikost. Vadba poteka na hidravličnih napravah.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 28. Dec. 2006 22:07

Hvala za razlago ;) Ja mislm da je Pace kr dobra vadba, ker dela celo telo, tko na kondiciji kot tudi na obliki. Sam še kdaj se morm spravt do tja :D
Uporabniški avatar
ginjoy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 31. 12. 2006
Kraj: pod milim nebom

Neprebrana objavaNapisal/-a ginjoy » 02. Jan. 2007 19:27

kje pa lahko najdem kej vec podatkov o pacu..?
life is very fun,only if we wont to!
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 02. Jan. 2007 20:17

ginjoy napisal/-a:kje pa lahko najdem kej vec podatkov o pacu..?


www.mojfit.com
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
ginjoy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 31. 12. 2006
Kraj: pod milim nebom

Neprebrana objavaNapisal/-a ginjoy » 02. Jan. 2007 23:28

sem pogledala thanks....kr drago a ne? :oops:
life is very fun,only if we wont to!
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 03. Jan. 2007 9:30

ginjoy napisal/-a:sem pogledala thanks....kr drago a ne? :oops:


a mislis za cel mesec neomejene vadbe ( s tem da gres lahko 2 vadbi zaporednoma)... meni ni drago... oz ce primerjam, so drugi fitness studii se drazji...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 03. Jan. 2007 10:52

Tud meni se ne zdi to drago. Plačaš si mesečno pa si lahko cel dan tm, hodiš na vse kar majo.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 03. Jan. 2007 20:34

Prej sm si pogledala mau o pace-u na strani fitnes centra, kamor se nameravam vpisat, sam še zmer ne štekam lih najbol. K piše krožna vadba - a to je tko, da ležiš na tleh na blazini pa izvajaš razne vaje, al je to tko, da maš fitnes naprave razporejene v krogu pa se na minuto menjavaš s sosedom (menjavaš fitnes napravo s sosedom)?

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov