Osebni trener

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Kate Moss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 1. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kate Moss » 01. Jan. 2008 19:55

Torej imam par vprašanj...zanima me če ste že kdaj sodelovale z osebnim trenerjem kako to poteka pa če se splača..Zanima me tudi prebližna cena in vaše izkušnje..Sem pa iz okolice Maribora tako da me zanima bolj v tej smeri..hvala :)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 01. Jan. 2008 21:21

Sem 1x mela samo tko predstavitveno uro.
Če nimaš pojma o določenem športu in bi ga rada vseeno delala se splača. No odvisno koliko ti to pomeni.

Mal bolj natančno povej za kaj ga to misliš?

Fitnes (in hujšanje) mogoče?
Uporabniški avatar
Kate Moss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 1. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kate Moss » 01. Jan. 2008 21:57

Ja v tem smislu ja...pač saj sem že sama shujšala fajn ampak bi mela zdaj še njega tak nekaj ur pa da je bolj disciplina pa merjenje pa vse to.. :) In kak se ti je zdela predstavitvena ura ?
Uporabniški avatar
Amaris
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 26. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaris » 02. Jan. 2008 9:54

Tudi jaz sem mela trenerja na predstavitveni uri v fitnesu. Fajn je, ker razloži, kako se vaje pravilno izvajajo - sploh, če si začetnik. Ko ti vaje izvajaš, je on zraven samo zato, da šteje in te popravi, če ne delaš pravilno. V tem fitnesu, kamor sem hodila sama, pa imaš v ceno vpisnine vštet tudi program, ki ga po tvojih željah napiše trener. Ko pa imaš enkrat spisan program, trenerja po mojem mnenju sploh ne potrebuješ. Za vsak obisk imaš namreč točno določene vaje, ki jih moraš opraviti, koliko ponovitev, koliko min ogrevanja, raztezanja, ... Lahko bi se reklo, da si ''sam svoj trener''. :)
Prijetno miganje ti želim! :wink:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 02. Jan. 2008 10:25

Ja pri meni je blo isto kot pri amaris, čeprov meni ni ful koristilo ker sem vse vaje ze poznala, ampak sem bolj iz radovednosti vzela to predstavitveno uro. Pa sej je blo zanimivo, ampak program, ki mi ga je sestavil mi je bil prelahek.

Drgač ti pa svetujem, da si trenerja najameš za maximalno 8 treningov - več pomoje ne rabiš. Da te v tem času nauči pravilno izvajati vaje in v tem času se mi zdi, da se ravno prav navadiš tudi na samostojno delo. Pa bodi čimbolj radovedna in probaj iz trenerja čim več info dobit.
Ob tem ti bo trener tudi sestavil plan treninga, za dodaten denar pa ti sestavi tudi plan prehrane. In ko maš 1x plan samo slediš temu.
Zelo pomembno je, da najdeš trenerja, ki je kredibilen in se ti posveti strokovno.

Aja še to: prvič ti opravi vse potrebne meritve, pa rešiš anketo o zdravstvene stanju, pač začneta z enim pogovorom, tvjohi željah, ciljih, ...

Velikokrat vidm na fitnesu trenerje in stranke, ki kao trenirajo, obenem pa na velko debatirajo (celo med izvajanjem same vaje). To bi mene npr. motilo. Ker če plačam ful keša, hočem, da trenirava, ne pa debatirava o tej kaj včeri gledu po TV. :D :D :)
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 03. Feb. 2008 15:38

Glede na to, da se dolgo že mučim, da bi shujšala, sem se odločla da bo mi osebni trener napisal jedilnik. Me pa zanima če je kdo že poskusil to možnost in je uspešno shujšal?

Je pa razlika med predstavitveno uro v fitnessu in osebnim trenerjem. Osebni trener je non stop s tabo, pri vsaki vaji, program je napisan samo zate in prilagojen tvojim željam.
Jaz ko sem začela v fitness hodit je bil tud prvih nekaj ur z mano en ko je tam zaposlen, da mi je pokazal vaje in me popravil če jih nisem prav izvajala.
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 03. Feb. 2008 16:06

Men osebno se zdi met osebnega trenerja, tut glede na to, da ni pocen, čist odveč.

Zaželeno je, da ti fitnes trener (oz nekdo, k se na to spozna) na podlagi testiranja, zmožnosti in želja sestau individualni program, da ti nutricionist napiše jedilnik in da predpisano upoštevaš, se na treningih ne šlepaš in znaš izvajat vaje korektno. :wink:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 03. Feb. 2008 16:21

Tut če maš osebnega trenerja še ni nujno, da boš uspešno shujšal. Vse to je odvisn samo in edino od tebe. Uspešno se da shujšat tut brez trenerja.

Je pa res, da če nimaš pojma od fitnesa je bolje, da trenerja najameš, da ti pokaže pravilne izvedbe vaj, že zaradi varnosti.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 05. Feb. 2008 17:00

Men je moj zrihtu enga trenerja (kolega) za en mesec, dvakrat na teden, da me bo mal stestiru, mi svetvau glede fitnesa in prehrane.

Upam, da se premaknem z mrtve točke :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 05. Feb. 2008 20:00

Jaz bi imela takega trenerja, kateri bi hodil vsak dan k meni, z mano delal vaje, z mano bi hodil na tek, naredil bi mi jedilnik in mi vsak obrok tudi pripravil. To je pravi osebni trener! :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Feb. 2008 11:31

Eni ste pa komot ja.
Če sama nimaš dost motivacije, volje in ne znaš vztrajat, se trener zate nau na glavo postavu.

Js komi čakam petek, da vidm, kok bo moj novi trenerčič zgrožen, k bo zvedu, kako funkcioneram :oops: :? .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 06. Feb. 2008 19:39

Joj Aloha pa hecam se... Ne se tak razburjat ;)

Mislim, da bo moj trener kar moj dragi. Fitnes ne bom placevala in osebnega trenerja, saj si je moj doma naredil fitnes in veliko ve v vsem tem. Za placilo se bova pa zmenila kar v naturalijah ;)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Feb. 2008 21:51

To mi je nekak jasno, zaznam pa u tistem stavku kanček resnice :D .

Drgač pa mam tut mi neki fitnes mašin doma, sam men to ni to. Premal vaj, neprimerni gvihti, pa še orbija nimamo :| ... lih tok, da ne zakrniš je, kej bl ornk pa še zmer sam plačljiu :P fitnes da (pa še to ne tok, k bi prčakvala).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 07. Feb. 2008 10:37

Mi mamo tudi fitnes doma, ampak vseeno hodim v javnega. Ker doma jaz preprosto nimam vojle delat. Nobenga zagona, medtem ko v javnem se res potrudim, pa ful bolj sem zagnana ....
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 18. Mar. 2008 19:15

Js mam pa osebnega trenerja doma pa sem živ dokaz, da je kovačeva kobila zmer bosa :lol: v roku enga mesca se mam namen poboljšat :D

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov