Kolesarski dnevnik...mix

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 28. Apr. 2008 21:28

Tukaj objavljajte svoje (skrajšane) opise kolesarskih izletov. :cool: :)
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 28. Apr. 2008 21:32

Tokrat je bila na vrsti relacija Fužine - vrh hriba med Javorjem in Jančami - Fužine. Žal števca na novo (no, sedaj že kak mesec in pol staro) kolo še nisem montiral, zato ne vem, kakšno pot sem opravil. Kar pa vem, je to, da je bil to moj letošnji prvi večji vzpon, kar se je poznalo v nogah po vrnitvi domov. :D Kako uro so me kar orenk bolele, ampak ni pene, zdele je že ok. ;) Sem pa zelo zadovoljen, da sem zamenjal kolo, saj bi s prejšnjim kolesom (GORSKO kolo Merida Kalahari) zaradi manjšega okvira ter debelejših gum najbrž omagal nekje na polovici vzpona, saj bi bil UPOR preprosto prevelik. No, tokrat se je zelo dobro pokazalo, da je bil nakup treking kolesa (pa ne kakega v "super oh in sploh akciji") dobra odločitev, saj sta mi prav manjša debelina gum ter boljše prestavno razmerje omogočila, da sem na vrh prišel brez kakšne posebne zadihanosti. Za nekaj minut sem se ustavil in užival v razgleda (Zalog, Vevče, Polje...), nato pa "pičil" dol. Spust je bil tudi nekaj svojevrstnega, saj je bil ZEEEELOOOOOOOO dolg, pa zaradi peska, ki je bil na poti večino časa (pa ne posut, temveč dobesedno celotna pot iz njega), na trenutke tudi tvegan. Kdor ima za seboj že kak tak spust, ve, o čem govori. Ovinki so pri veliki hitrosti fejst zajebani, nevarnost pa potencirajo če morebitni motoristi in avtomobilisti, ki ti pridejo nasproti. Zato, folk...ne se precenjevat ter si mislt "ah, sej bom že spelu tale ovink". Raje pravočasno pritisn'te na zavore in upočasnite vožnjo...bolje biti "na dnu" pol minute ali pa minuto kasneje, pa cel, kot pa... :tot: :nein: :steinigung:
Anyway, po spustu je sledilo še ene 15-20 minut kolesarjenja na polno po ravnini (nisem gledal na uro :D :D), potlej pa v Polju sladoledni vnos kalorij...p.s.: Ma so fejst bejbe v onem lokalu tm...bo še treba it. :oops: :P [innocent] No, do doma me je potlej ločilo še nekaj minut vožnje, sam sm jo pa odpelu čist "uizi", k se mi ni več dal gont k prtegnen...dost za dons. :respekt:
No, to je blo to. :D :yingyang: :loldev:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 05. Maj. 2008 8:20

Js sm nazadnje kolesarla od Slovenj Gradca na Kope in nazaj dol. Spust je biu super. Pripravljam se pa že na pot od Mb do Ce. Pa Vršič bo še tut vrjetn pršu letos na vrsto.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 05. Maj. 2008 9:17

V soboto sem šla od doma; Radovljica preko Kranjske Gore, Trbiža, čez Predel v Bovec. Cca: 85 kilometrov.

Bilo je ful lepo vreme, sonček, pa kr toplo, razen občasno ko je zapihal vetr. Ful so mi šli na živce motoristi, ki jih je čez Predel na milijone in v sicer ful lepmu gorskem svetu moraš ovohavat izpušne pline, da ne govorim, da jih večina nori čez ovinke, ... Drgač je pa od Mojstrane do Tribža kolesarska pot in tuki je res fajn kolesart.

Hmm, najboljši je bil pa itak spust Predel - Bovec (no če odmislm spet enga motorista, ki je bil preveč previden in bi lahko mal pospešu) :D
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 29. Maj. 2008 23:50

Pred kratkim se je v Ljubljani (24.5) na Linhartovi zgodil Itak rajd pokal, na funsports rajd parku. bojda bodo še štirje ampak tekmovalci so bili fantastični, dogodek je bil dbest. neki fotk.


Slika

Slika
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 30. Maj. 2008 11:19

Vceraj sem malce kolesarila. Peljala sem se od fanta k nam domov in spet nazaj. Vse skupaj mislim, da sem naredila pribl. 22km. Ni dosti, ampak za zacetnico kot sem jaz, je fajn.

Grozno je bilo edino to, da sem se peljala ob glavni cesti od Lendave, magistralki, kjer je mimo mene v minuti peljalo 30 tovoranjakov. Svezi zrak? Kaj je to tam?

Malce me je bolela rit in noge, ampak je bilo za preziveti. Bolj grozno je bilo danes, ko sem se zjutraj peljala v gostilno. Omg, moja rit, moje noge! Upam, da bom se navadila, ker zdaj itak mislim malo vec prekolesariti in manj se prevoziti z avtom.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 02. Jun. 2008 8:04

v soboto sva šla z dragim od doma (okolica Tržiča) "pod gorami" čez Begunje, Žirovnico do Jesenic in nato naprej po kolesarski poti proti Kranjski Gori, skozi Rateče in naprej čez mejo do Belopeških jezer (Lago di Fusine) pa nazaj. Vsega skupaj 145 km, bil je lep izlet, dan je bil ravno pravšnji - ne prevroče, pa tud kakšnih posebnih klancev ni med potjo, tako da se je dalo fino kolesariti. Niti preveč utrujena nisem bila, edino vroče mi je blo, ker je proti koncu od Begunj nazaj domov kar pripekalo :cool:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 03. Jun. 2008 19:00

^^ Kaj to sta se peljala s specialkami?
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 03. Jun. 2008 19:56

z gorcem, jz ne maram specialke k se mi zdijo preozke gume :D
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 15. Jun. 2008 18:30

No pa sva končno dočakala mal sončka, da sva se spet spravla na kolo, tokrat na krajšo turo, da naju neb med potjo ujel dež :)
Iz Tržiča preko Podnarta, Posavca, Zapuž, Lesc do Bleda, od tam pa proti Vintgarju čez Spodnje Gorje in Kočno do Jesenic, nato pa nazaj proti domu preko Žirovnice in Begunj "pod gorami" - vsega skupaj 73 km. Sploh od Žirovnice do Begunj je blo res precej protivetra, tko da me kr mal stegenske mišice bolijo, pa ustnice me pečejo, drugač je bl pa fino, ker ni blo prevroče - ravno pravšnja temperatura za kolesarjenje :wink:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 15. Jun. 2008 19:27

U ja, dans sma tut midva kolesarla (40km). Sproti sma se še ustavla na letalskem mitingu (največjem v Slo).

Zverinica, pa vidva redno kolesarita, al samo ob vikendih?
Midva sma komaj letos začela; sem mela tak dobro plačo neki cajta, da sma si lahko kolese prvošla :) Niti malo mi ni žal. Zaljubila sem se v kolesarjenje. Samo lepo vreme je potrebno in sem že na kolesu.

Sam vidva delata pa ornk ture... Midva mama zlo rada hribe. Dost se vozima na Pohorje. Z gorcem tak ne morš delat nekih bajnih kilometrov (da bi npr. vsak dan delu po 100km). Za to je že bolš specialka. Sploh pa ne gre, če se voziš MTB. No ja, če bi šla iz Mariborskega Pohorja do Kop in nazaj, bi se jih pa nabralo ene 140km. Sam to še eno smer sfuraš komaj v pol dneva. Po hribih je mal drgač ko po cesti :)
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 15. Jun. 2008 21:01

med tednom se mi niti ne da preveč kolesart, ker bi mogla it sama in grem ralš tečt...tko da greva rajš skupaj med vikendom (pa na morje vzameva kolesa s sabo, če se le da)...
sej za 140 km ne rabiš celga dneva :) midva sva zadnjič za uno turo do Belopeških jezer in nazaj rabla 7 ur (pač nimam tem profesionalnih kolesarjev, probam pa držat povprečje okol 20 km/h :cool: )

jz mam gorca z medium gumami, tko da je ravn prav za asfalt in makadam; moj pa kadar gre sam vzame specialko, ko greva skupaj pa gorca, ker specialka preveč leti, pa bi ga še težje dohajala :P delava pa ponavad ture od 60 km naprej, ker za manj se ne splača kolesa iz garaže jemat :D
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 15. Jun. 2008 21:05

Pa to se samo po ravnem vozita?
Kam pa spravita kolese, ko jih mata zraven na morju? Midva sma že tut to razmišlala, sam ne bo znesl, ker grema zmeri kampirat. Kar tak jih pa na kolesarskem prtljažniku ne morma pustit, če se grema npr. kopat ali zvečer v mesto...
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 15. Jun. 2008 21:15

ravnine pr nas ni, kamorkol greš, maš klanc :D midva koles nimava v prtlažniku ravn zarad strahu, da si jih kdo ne "sposod" (nimava ravn navadnih Rogovih gorcev), zmer jim mava v avtu
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 19. Jun. 2008 21:00

Te mata pa velik avto, da lahko dva kolesa notr spravita. Midva mama twingeca, tak da rabima kolesarski prtljažnik. Pa nimama navadnih kolesov :wink:

Tak nikol ne pustima kolesov na avtu, če kam grema. Zmeri jih vzamema dol in se vozima. Če pa grema kam jest, se pa pač zuni vsedema, da imama avto s kolesi na očeh.

Js kolesarim, če je lepo vreme pa če mam čas, vsak dan.

25.6. se boma odpravila po Pohorski transverzali (od Mb) do Rogle in nazaj. Upam, da bo lepo vreme.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov