Joga [ZT]

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali kaj jogirate ali meditirate?

Glasovanje se je zaključilo dne 19. Jul. 2005 20:02

DA!
13
35%
NE
19
51%
Ammmmm....redko gdaj oz. včasih
5
14%
Skupaj glasov : 37

Rebook#3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 16. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebook#3 » 28. Okt. 2006 18:53

Mene tut te zadeve zelo zanimajo in bi fuuul probala, sam nwm kako začet. A po knjigah, al morm jet prav u telovadnico? :lol:
Pa meditacije se mi zdijo že od nekdaj zelo zanimive ... :) A mi lahko priporočite kakšno res dobro knjigo z meditacijami?
Tenkju že naprej ... :D
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 05. Nov. 2006 10:25

za meditacije je boljš imet kaseto, ki si jo predvajaš... pa una ženska vse govori.... začutite čakro v levi dlani itd. :D sam je dobr če se ti ne zdi brezveze.
Uporabniški avatar
Lynn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 7. 9. 2005
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lynn » 23. Nov. 2006 11:55

Jaz hodim na yogo v našem fitnes centru in ni meditacijska, temveč je yoga za moč :wink: ... pri "ogrevanju" znam tako zašvicat, kot na aerobiki po pol ure, dejansko! Nekatere vaje se mi zdijo zaenkrat malo težje izvedljive, ampk sem še bolj začetnik, tako da bo sčasom itak bolje. Pa tudo za ene 2-3 sekunde mi uspe vaja na glavi :D .
Meni je yoga ok, ker ti raztegne vsako mišico, telo naredi izredno prožno... tako da je res super. Če kombinirate recimo aerobiko ali pa fitnes tudi z yoogo, vsaj 1-2* na teden, so rezultati na telesu zelo lepo vidni. Priporočam :wink:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Dec. 2006 22:18

Tud men je joga bla ful všeč, sem lani hodila nekaj mesecev na tečaj, letos sem se pa pozabila vpisat, smotka jz..sem si pa pred kraktim knjigo nabavla, sam men to nekak ne gre, sama se ful težko spravim k zadevi, tko da mi je blo na tečaju res fajn, ker te vaditelj vodi in usmerja in podobno.
Je pa res dobro vplivala name, tko fizično kot psihično.
IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 11. Dec. 2006 21:03

___Združitev____

bi jo lahko uvrstili v šport?
se kateri/a ukvarja z jogo...in kaksno spremembo po vadbi obcuti..
veckrat me zamika da bi probala, a me odbijejo besede prijateljev: sej nimas se 50 let..to je za stare..cepow nekak vem da mogoc ni tako.
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 05. Jan. 2007 2:52

Jaz sem hodila na jogo pol leta in morm rečt, da je super... Predvsem se naučiš pravilno dihat pa zelo te sprosti.
Kar se pa tiče 50letnic, so pa nekatere vaje kar precej zahtevne tko da je marsikatera stara mama na tečaju omagala :lol: Še mlade smo komaj sledile, tko da ni tako enostavno kot ljudje mislijo :D . Sploh zaradi tega ker je naša trenerka včasih mešala še ostale zvrsti telovadbe za krepitev telesa zraven. Se da kr prešvicat.
Drugače je pa super, če si želiš sprostit, pa postat bolj gibčna.
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 05. Jan. 2007 10:28

Jaz sem si med poletnimi počitnicami sposodila iz knjižnice knjigo o jogi in sem jo poskušala sama izvajati doma, ampak mi nekako ni uspevalo. Pomoje je za začetnike bolje, da gredo na tečaj, kjer te vaditelj nauči kako pravilno delat, dihat itd. šele potem doma sprobavat. Sem se pa odločila da se bom vpisala na tečaj naslednje šolsko leto.
In meni se ne zdi da je samo za starejše :? .
vanilka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 1. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a vanilka » 16. Jan. 2007 0:01

HeJ!

Joga je super! Jest si sicer že tri leta govorim da jo bom spet začela izvajat, sam se kr ne spravim na tečaj, doma si pa sploh ne vzamem cajta.
Ampak pred ene 5 leti sem začela, tko da sem si v knjižnici sposodila knjigo, pa sama delala, sam takt sem mela še mal več časa. pol sem šla pa na en tečaj, kjer te vodjo, kar je men osebno bolš, ker ti vsaj povejo, če kej narobe delaš, tko da res izboljšaš tehniko.

Men osebno se joga zdi ubistvu najboljša rekreacija, ker se ubistvu sprostiš, pa raztegneš, izboljšaš dihanje, postaneš gibčna k elastika pa še prešvicaš se, tko da je počutje nakonc res super.

Če maš le voljo in čas, ti res priporočam!!! Jest bom tud februarja začela hodt. Oz. po izpitih...
:roll:
Claude os, aperi oculos.
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 16. Jan. 2007 18:37

Jst sm si tud izposodila knjigo, čist tko sem dobila en navdih - mogoče je pa to zame. :D Sem probala neki ustvarjat, sicer kakšno enostavno zadevo že znam, drugač sem pa čist zakrnela. :D
Pa tud tko sem bolj tip za ven, da se znoriš ob kakih skupinskih športih (ajde, tek recimo tud), tole raztegovanje pa je zame čist preveč dolgčasno in monotono, sploh ne bi mogla sedet na mestu tolk časa. :? :D :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 20. Jan. 2007 23:02

Se ukvarjam z jogo, kadar se spomnim :D . Delala sem pa predvsem po knjigah, ampak zdej delam pa kakor se spomnim in kakor mi paše. Spremembe po vadbi? Lahko so kake bolečine zaradi nepravilne izvedbe kakšnega položaja, ampak drugač so super občutki (saj zame, ker sem pač navdušena nad jogo). In naj te potolažim, da to ni za stare. Js jo izvajam, zato da sem gibčna (ful :P ) in zaradi boljšega počutja. Drugače se pa Madonna že vrsto let ukvarja z jogo. Madonca je bla stara baba, ko je začela in res slabo zgleda :wink:
Sposodi si kakšno knjigo ali pa pejt na kako uro vodene joge (kar bo verjetno najbolje)
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 06. Feb. 2007 22:26

ja no - zdaj ste me pe cisto navdusli :) Torej - katero knjigo priporocate? Al je bolje it na tecaj? Predvsem morm nardit nekaj za svojo hrbtenico, da ne bom cez par let kot noterdamski zvonar :lach:

please :help:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 07. Feb. 2007 4:43

^^Tecaj :lach: *wink wink* in ja, seveda grem s tabo :D
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 08. Feb. 2007 0:00

ju bedr :D :D :lach: ej ne, pa resno bi...:D
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 09. Feb. 2007 18:37

Pojdi na kakšen tečaj, če pa ti nebo odgovarjali pa lahko po 1 mesecu pač doma delaš.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
minika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a minika » 10. Feb. 2007 15:53

meditiram ja,ukvarjam se s tai-ji em in čigongom(oz. chi gongom),z jogo pa ne toliko :)

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov