Jahanje konj

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 29. Sep. 2009 16:13

^^to te pa res naj ne skrbi, sploh ce si jahala 7 let! jahanja ne pozabis kar tako, mogoce pozabis neke malenkosti in finese, ampak da bi pa kr naenkrat ravnotezja ne mela pa res ni mogoce :P

js sm samo jahac 1 nardila, in potem nekaj casa dokaj redno hodila jahat, potem pa vmes kako leto ne, pa spet, pa nism nc pozabla. sm si u 15 minutah cist osvezila spomin - pa nism nikol tega prav zares trenirala...

brez skrbi :gut:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Sep. 2009 17:13

fashion.freak napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:Pozna kdo klub na Meljskem hribu v Mariboru?

Za športno vzgojo imamo na izbiro tudi jahanje za začetnike, pa me full mika, da bi poskusila...


Jas sem tam trenirala kaka 2 mesca.. samo mi ni blo vrei, ker prvo kot prvo niso meli konj vrei, pa še trener je bil neki taki čudni. (vsaj takrat ko sem jas hodla--> kake 4 leta nazaj)

Drugače ti pa jas priporočam Kamnico. (:


Ne morem izbirat, ker pač mamo na Meljskem hribu samo. Tak da bom primorana v bistvu tja it.
Aja, kake konje majo? Podivjane?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 29. Sep. 2009 19:45

evo še eno jahačico :lol:

jaham 4 leta, imam jahač 1 in 2, zdej delam licenco za preskakovanje.najljubše preživlja nje časa na konju: preskakovanje zaprej in terenčki :) maneža ni zabavna :lol:

trenutno jaham kobilo angloarabko, isabella barve, pošten stroj za skakanje :D

pač ljubiteljica skakanja - adrenalinska odvisnica, pač potrebujem ogromne doze adrenalina, ki jih dobims skakanjem in divjimi tereni z "mojo" malčk divjo kobilo :lol: :D
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 29. Sep. 2009 19:47

_Dakota_ napisal/-a:evo še eno jahačico :lol:

jaham 4 leta, imam jahač 1 in 2, zdej delam licenco za preskakovanje.najljubše preživlja nje časa na konju: preskakovanje zaprej in terenčki :) maneža ni zabavna :lol:

trenutno jaham kobilo angloarabko, isabella barve, pošten stroj za skakanje :D


hahaha....jahacica...razumela sem samo ksno besedo.
kaj je jahac 1,2? terencki? anagloa...in se neki naprej?
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 29. Sep. 2009 19:52

SWEETprinces napisal/-a:
_Dakota_ napisal/-a:evo še eno jahačico :lol:

jaham 4 leta, imam jahač 1 in 2, zdej delam licenco za preskakovanje.najljubše preživlja nje časa na konju: preskakovanje zaprej in terenčki :) maneža ni zabavna :lol:

trenutno jaham kobilo angloarabko, isabella barve, pošten stroj za skakanje :D


hahaha....jahacica...razumela sem samo ksno besedo.
kaj je jahac 1,2? terencki? anagloa...in se neki naprej?


jahaš 1 in 2 so izpiti, ki jih pridobiš, ko poznaš osnove jahanja. terenčki - terensko jahanje :) pri nas to pomeni divji galop po hribih in ravninah, ritanje in podobne stvari :) angloarabec pa je konj, križanecmed angležem (konji, ki se jih največ uporablja za galopske dirke) in arabcem :)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 29. Sep. 2009 19:53

aha...sem ze za par stvari pametnejsa :P
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 29. Sep. 2009 20:00

SWEETprinces napisal/-a:aha...sem ze za par stvari pametnejsa :P


če te še kej zanima karvprašaj :)

aja, pa otroke učim jahat, ko imamčas, tako, kotrenerka nima časa
Uporabniški avatar
cookie.monster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 15. 12. 2007
Kraj: Stara Nova vas

Neprebrana objavaNapisal/-a cookie.monster » 06. Mar. 2010 23:21

positive vibration napisal/-a:
fashion.freak napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:Pozna kdo klub na Meljskem hribu v Mariboru?

Za športno vzgojo imamo na izbiro tudi jahanje za začetnike, pa me full mika, da bi poskusila...


Jas sem tam trenirala kaka 2 mesca.. samo mi ni blo vrei, ker prvo kot prvo niso meli konj vrei, pa še trener je bil neki taki čudni. (vsaj takrat ko sem jas hodla--> kake 4 leta nazaj)

Drugače ti pa jas priporočam Kamnico. (:


Ne morem izbirat, ker pač mamo na Meljskem hribu samo. Tak da bom primorana v bistvu tja it.
Aja, kake konje majo? Podivjane?


Jas jaham na Meljskem hribu že par let in mi je ful fajn. Imajo super razgled in kakovostne maneže. Trenutno imajo okrog 8 konj na katerih se lahko naučiš jahat. konja ti zberejo glede na izkušnje, ker imajo konji različne osebnosti in eni pač niso primerni za popolne začetnike, niso podivjani in konj pač ni stroj s priročnikom ampak se odziva na tvoja dejanja in če ti ne jahaš pravilno tudi on ne bo šel kot si želiš :) če boš vztrajala boš ugotovila da je jahanje res super šport

fashionfreak res je da so učitelji strogi ampak s tem da te nenehno popravljajo ti želijo samo to da se čim prej naučiš. jahanje ni kar tako, je treba precej dela vložit.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 07. Mar. 2010 11:51

Torej imajo kaj za začetnike? Sicer nimam pojma, kdo nas uči, al ta, ki nas ima športno, ali kak njihov trener. Kakorkoli, jahala sem ene parkrat kot froc, ampak sem že vse pozabla. Sem pa vedno mela neko željo se naučit.
Sicer ena banalna: opremo za jahanje si bom sposodla (hlače, škornje), me pa zanima za vsak slučaj, če je ok, če grem v kavbojkah al lahko kaj ribajo?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 07. Mar. 2010 12:33

Uf, jaz pa nisem jahala že kar... precej let. :) Začela sem tam nekje pri 6 letih, ko smo imeli dva konja (ameriška kasača - kobilo in žrebca), ki pa sta bila bolj za kasaške dirke kot za jahanje, a se je vseeno dalo kdaj it na ježo z njimi. :D
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 07. Mar. 2010 12:34

positive vibration napisal/-a:Sicer ena banalna: opremo za jahanje si bom sposodla (hlače, škornje), me pa zanima za vsak slučaj, če je ok, če grem v kavbojkah al lahko kaj ribajo?

Ne vidim nobenega problema, da greš v kavbojkah. :) :wink:
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 07. Mar. 2010 12:40

Fancy Nancy napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:Sicer ena banalna: opremo za jahanje si bom sposodla (hlače, škornje), me pa zanima za vsak slučaj, če je ok, če grem v kavbojkah al lahko kaj ribajo?

Ne vidim nobenega problema, da greš v kavbojkah. :) :wink:


v bistvu znajo bit kavbojke precej neugodne. šivi na notranji strani nog znajo precej grdo zažulit :? tako da ti jih odsvetujem, razen če imaškakšne brez šivov. pri nas vsi tečajniki jahajo s trenirkami, vsaj od začetka. dobiš pa za cca 50EUR kar ok jahalne hlače, ampak če kupiš hlače, moraš skoraj nujno vsaj še gamaše
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 07. Mar. 2010 12:43

Mene sicer niso nič ogulile, je pa res, da sem bolj malo jahala oz. večkrat po malo časa (ne po eno uro skupaj recimo), tako da mogoče zato nisem čutila, da bi bile neudobne. :) V trenirki je pa itak najbolj komot jahat ja, v naši jahalni šoli so vsi več ali manj bili v trenirkah ali pa jahalnih hlačah.
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 07. Mar. 2010 12:45

znajo grdo zažulit :?

pa tud jahanje v kratkih hlačaš močno odsvetujem :lol:
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 07. Mar. 2010 12:49

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 23:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov