Hoja

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Prepešačim vsaj pol ure na dan:

skoraj nikoli.
10
10%
1-2x na teden.
25
24%
3-4x na teden.
23
22%
vsak dan.
46
44%
Skupaj glasov : 104

Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 22. Mar. 2006 13:53

Pred kratkim mi je v roko pršla neka nova knjiga o hoji, pa tudi sicer so si strokovnjaki enotni, da je (hitra) hoja najbolj zdrava oblika gibanja (mnogo bolj od teka), saj jo lahko prakticiramo kadarkoli, in če nismo čist zaripli, tudi razmeroma neomejeno. Pri hoji sodeluje kar 660 mišic, za sam tonus pa je baje tudi precej primerljiva raznim neumnostim, katere se poslužujejo predvsem ženske, ki želijo shujšati (enkrat na teden po 3 ure fitnesa :roll:); sodobni lajfstajl od nas kao (!) zahteva čim več sedenja, ponavadi pa tisti, ki najbolj stokajo, kako nimajo časa, se raje gužvajo po celovški z avtom 1h, namest da bi šli pou urce peš. Zdj prihaja poletje (no ja) in meni ni lepše, kot da grem v center peš ali potem iz kake žurke zjutra ko že dani in so vsi tečni in grejo v službo :D

Skratka, zanimajo me vaše prakse, po pravici. Koliko pogosto hodite, koliko od vas hodi vsaj pol urce na dan, kam greste? ...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Mar. 2006 13:57

Ja, grem dvakrat na dan za 30-45 minut na sprehod (sama ali s psičko) in to ne na nek lahkoten sprehod, ampak imamo pač tak teren, da je vsaj v eno smer hrib, nazaj pa dolina, hehe..
tako da je kar intenzivna hoja, poskušam postopoma tudi delati na hitrosti, zdaj sem bolj na začetku šele, odkar je lepo vreme.
Ful mi je fajn, ker prideš pol nazaj čist preluftan, razmigan, z nabitim srčnim pulzom... men je fajn, no. :D
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 22. Mar. 2006 13:58

jst če sm doma pol grem vsak dan 2x po dobre pol ure na sprehod z mojima psoma...gremo pa na ene ogromne travnike pa mal po gozdu...pr nas je itak ogromno narave in mi ful paše... pol grem pa še pr nas peš na kavico k mam kak km v eno smer pa to vsaj 2x na dan tok da se neki nabere... :D

tle v lj pa bolj švoh... :? razn po trgovinah pa po stopnicah do 4.nadstropja... :D
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 22. Mar. 2006 13:59

jst grem itak vsepovsod peš, ker pač moj gre z avtom na šiht :D . tko da vsak dan prepešačim najmanj pol ure, no ponavadi več. če ne druga, že doma se nabere :D , okol štedilnika, sesanje, brisanje praha..... drugač pa ja, poletje se bliža, in takrat smo vsi res več časa zunaj.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Mar. 2006 14:15

hja....kr grem ja...enkrat mesečno rožnik.enkrat natedn recimo po mestu...šestesetkrat po 40 štengah v bajti....iz sobe v kuhno ko hočm neki iskat pol pa pozabm.in k se spomnm vajo ponovim..sej se gibam...kr dost peš.no zdj je bla zimca pa bl mal..ampak zdj pomlad pa kr bomo pešačl mal posvetu..... :D
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 22. Mar. 2006 15:12

Hodim zelo rada,še posebej na sprehode in v hribe. Vendar mi čas zelo malo dopušča sprehajanja. Tako da izkoristim čas da greva z lubijem na sprehod, ali ko pridem domov in vzamem psičko in greva ven. Največkrat greva na sprehod čez vikend, čez teden pa bolj malo. Pri meni ni vremenske ovire za sprehajanje,za v hribe pa rajši vidim da je vreme lepo.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 22. Mar. 2006 15:18

jst vsak dan hodim peš po pol ure najmanj
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 22. Mar. 2006 15:38

jst tud vsak dan hodm vsaj pol ure... na sprehodu s psom... čeprov zadnje čase mi bl paše laufat... hecno glede na to, da mi prej kej tazga ne bi na kraj pameti padl
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 22. Mar. 2006 15:47

jaz zelo rada hodim..pa zadnje čase obveznosti ne dopuščajo več toliko tega...ko pa je šansa....pa zelo rada prehodim kakšnih par km...ponavadi okoli 10....
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 22. Mar. 2006 16:43

včasih sem ful prepešačla, zdej pa malo manj. Tale moj avtoček me je čist razvadu.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 22. Mar. 2006 17:27

Jst se probam čim več šetkat ... po Ljubljani itak najrajš peš hodim, ker me tista počasnost in gužva na avtobusih ubija ... tko da od faksa do centra in potem po centru ... vedno peš! :wink:

Zdej pa že komi čakam, da bo mal bolj toplo oz. predvsem, da bo dalj dan ... da bova z mami lahko začele na sprehodke hodt klele na najino turo. :wink: Ob vikendih pa kkšna Šmarna gora pa Katarinca ... da bom loh mojga mal vn vlekla ... :D
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 22. Mar. 2006 17:41

Bageera napisal/-a:... sam jzt vedno ful divjam, ful mam hitro hojo in sem tam že v 10min ali manj :D


Joj, to navado imam pa tudi jaz in mi gre ornk na jetra,
pa sploh se ne zavedam, da bi se lahko kontrolirala, ampak tud jaz ful hitro hodim in pol se itak še hitreje spotim in sm skratka čist zadihana in vse.. :evil:
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 22. Mar. 2006 17:45

glede na anketo ste ful pesaki usi :) mogoče manjka se kaka opcija, recimo 1x na 2 tedna...
js zdej pozimi sm bil na kr nekaj sprehodih daljsih od pol urce, zdej k bo pa bolj toplo bo pa itak skoz bicikl v igri pa tek tudi... pa še 100 drugih aktivnosti, peš pa bl malo, edino če se bo šlo v hribe al pa kej...
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 22. Mar. 2006 17:55

Ja, hoja je res ful zdrava. :) Jst grem itak vsak dan peš do šole pa nazaj domov, včasih še peš do plesne šole in nazaj, pa v mesto, včasih v naravo, tko da cca eno do dve uri na dan.
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 22. Mar. 2006 18:48

15minut hoje do šole + 15 do doma ....tko, da minimalno pou urce na dan hodim (pol je tu še hoja do trgovine, knjižnice, kafiča :D ...) Zdele pozimi nism lih pešačla nevem kolk...sam zdele, ko se počas sonček kaže pa zihr najmanj 2x na tedn pade kak sprehodek al pa tek.
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov