Hoja

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Prepešačim vsaj pol ure na dan:

skoraj nikoli.
10
10%
1-2x na teden.
25
24%
3-4x na teden.
23
22%
vsak dan.
46
44%
Skupaj glasov : 104

Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 01. Jun. 2006 14:09

Velik hodim. Tudi odkar mam izpit. :P To pravm zato, ker vem da se ful folka poleni, ko enkrat vozijo avto.

In kar se tiče zdravja... Ja, hoja je definitvno fajn stvar, poznam velik starejših ljudi, ki so imel težave s srcem in so si potem s hojo pridobival moč, poznam velik tetk, gospa, punc itd, ki so ble prelene, da bi laufale in so zato začele hodit, da bi se znebile hudo prekomerne teže. In je delovalo. Sicer na dolgi rok, pa vendar.

Nasploh bojda velja, da ena ura dokaj intenzivnega gibanja, kamor recimo spada tudi malo hitrejša hoja, pospeši metabolizem, da naslednjih 6-12 ur velik hitreje dela. Pa tuki ne mislim prov une hitre hoje, ki jo poznamo tud kot disciplino z olimpijade, ker tist po moje dolgoročno prej škodi... zarad kolkov! ... pa še ful smešno zgleda :rofl:

Skratka, hodt je fajn.

Jst če bi se spravla seštevat, kolk sem v življenju prepešačla, se pravi, če bi znala točno ocenit, bi po moje iz prehojenega zlo dolga trasa ratala :ja:
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 01. Jun. 2006 18:32

pa zavedat se je treba d vsaka minutšteje, d ni treba hodt eno uro, d bi maščobe izgorevale
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 02. Jun. 2006 2:26

js tudi rada hodim.. še posebej v hribe. včasih mi je bila to fuuul muka... zdej pa prav uživam, ker se sprostim, nadiham svežega zraka... skratka, fajn je!! res!!!
My dreams are my reality...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 02. Jun. 2006 18:14

men je blo v hribe včasih tud ful muka, sam zdej sm pa prov t nrveč fan, sploh tist filing, tišina, mir, razgled, svež zrk. ful cenm to
SkY-MaN
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 30. 12. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a SkY-MaN » 06. Avg. 2006 20:06

ja jst tud vsak dan hodim po uro,sedaj bom zacela se s hitro hojo.
mala.lubika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 18. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mala.lubika » 06. Avg. 2006 20:25

jst pa kamorkoli gre grem peš..no skor vedno...izpita še itq nimam...pač grem raj peš...pa se shodim..pa pol bolš spim ponoč..:D
T€žK0 j€ rR@zUm€t| d@ s| n|č t|§t€mU k| j€ t€b| Us€
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 06. Avg. 2006 21:01

Itak grem posod peš - v šolo na trening s treninga, z lubijem delava maximalno velik sprehod zmeri ko lahko. Jaz ogromno hodm. Doma sm na kr velikem hribu - ok strmem je bolje rečeno in vsak dan ene 2x gor pa dol pa je kr velik že :D
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 10. Avg. 2006 14:06

Pozimi bolj poredko hodim, poleti pa kr dost. Čeprav sem se zadnje čase kar polenila, pa še zdej bomo mel projekt, bom vsak dan tolko hodla da bom za celo leto nadoknadla :)
Nič ni tako dragoceno, kot tisti del tebe, ki je v drugih in tisti del drugih, ki je v tebi.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 19. Avg. 2006 17:11

Uf, jaz sem pa zadnje čase prav zasvojena s hojo... Prepešačim tudi dokaj velike razdalje, v obe smeri, in se včasih kar ne morem ustaviti, ko enkrat 'padem noter', hehe :freak: ... Nabiram kilometre... Ampak to počnem z veseljem in se potem tudi zelo dobro počutim :mukkies: ... Še posebno, odkar imam svoje stanovanje blizu centra (in nimam izpita ter posledično avta), koracam v vse možne smeri :tanz: ...
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 19. Avg. 2006 20:07

jst hočeš nočeš se moram vsak dan sprehajat 3x z kužijem...tko, da vse skp nanese okol 1,5h hoje...in ker ga mam že 15 let,sm se že tok navadla hodt, da če sm npr. bolana al pa kej druga, ful začnem pogrešat hojo...
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 20. Avg. 2006 8:51

Jaz tud kr dosti hodim. Vsak dan mam pol ure do faksa v eno smer. Če je čas pa še s kužkom na sprehod zvečer. Rada hodim ker se fajn sprostim pa razmislim vse.:)
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 20. Avg. 2006 14:32

Jz pa hodim tolk kot mam od doma,do frendic, pa do lokala, pa do enga kraja kjer se zbiramo, tko, da je vsega skupi zihr za ene pol urce na dan minimalno. Pol pa seveda še šopingi, ko cel dan hodim po ljubljani in jo prečešem podolgem in počez :)
Uporabniški avatar
angel_girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 29. 6. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a angel_girl » 21. Avg. 2006 1:10

midve s frendico smo se odločile pa hodimo kako urco na da, približno 3-4 km narediva...drgač sem iz vasi pa pol gremo do druge vasice pogledat pa tko :) je prav fajn, pa ko se pogovarjaš niti ne veš da si toliko prehodil in tako mimogrede še nekaj naredil dobrega zase... :D drgač pa to praksirava šele 1 teden in mi je prav žal da nisva prej začeli :?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 24. Jan. 2011 9:58

Jaz vsak dan pešačim vsaj pol ure. Na poti v službo in zaenkrat še peš domov cca. 15-20 minut, pa med malico cca. 15-20 minut, popoldne pa kakšno uro na sprehodu s psom ali brez.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov