domače fitnes naprave

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

rexona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a rexona » 11. Nov. 2011 19:41

Pozdravljene!! :)

No evo, jaz mam pa vprašanje... a uporabljate kaj te zadeve?? :)

Ker se res že grozno počutim v svoji koži, bi zdaj čez zimo rada shujšala... Odpovedala sem se že kruhu, testeninam in pa vsem sladkarijam, ampak še bo vseeno treba malo migat za uspešen rezultat :) bi se poslužila fitnesa, a žal je recesija dobila tudi moj žep :)

Torej, orbitreki, tekalne steze, itd... funkcionira?

Al pa za kakršenkoli nasvet glede hujšanja Vam bom neznaaaaaannssskoooooooooooo hvaležna :)

p.s.: pri višini 158 com imam 85 kg :/
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Nov. 2011 20:16

u mater. vse je boljše kot ležanje tak, da se kr sprvi k miganju. Na začetku bo zelo težko. Na to se pripravi, ampak z veliko volje bo vse lažje in lažje.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 11. Nov. 2011 21:07

rexona napisal/-a:bi se poslužila fitnesa, a žal je recesija dobila tudi moj žep :)

Torej, orbitreki, tekalne steze, itd... funkcionira?


Funkcionira, ampak to so drage naprave - ena kvalitetna tekaška steza z naklonom ni glih poceni...Pa še naveličala se je boš, jst jo mam doma, pa se z največjo muko spravm nanjo, če je res sila (takrat ko je fitnes zaprt, zuni pa obup od vremena). Dopoldanske fitnes karte drugače sploh niso drage - tam okoli 30 evrov je študentska.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 11. Nov. 2011 21:12

^^ Ja, pomoje se tudi vseeno bolj splača kakšna ugodna karta kot ena draga naprava, pa še več raznolikosti v vadbi imaš na voljo :nixweiss: Pa verjetno je do zdaj blazno veliko zapravila za hrano, tako da če bo zdaj malo manj jedla, kot sama pravi, se bo verjetno tudi pri prihrankih poznalo :)
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 12. Nov. 2011 1:56

ne gre skupaj - nimaš za karto za fitnes, bi pa imela napravo?

dopoldanske karte so dokaj zastonj, tudi trimesečna če jo vzameš pride še vseeno manj kot neka spodobna naprava. Takointako rabiš samo za zimo, potem pa se športne aktivnosti selijo na prosto in zahtevajo minimalen budget!
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
rexona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a rexona » 12. Nov. 2011 7:49

hvala Vam vsem, ki ste si vzeli čas in mi odgovorili :)

Gledala sem te rabljene naprave, ki jih prodajajo, so bolj poceni.. fitnes dopoldan pa mi ne gre skozi zaradi študija :/

Citiram dot: Pa verjetno je do zdaj blazno veliko zapravila za hrano, tako da če bo zdaj malo manj jedla, kot sama pravi, se bo verjetno tudi pri prihrankih poznalo smile...

Veš, nisem blazno veliko zapravila za hrano, taka sem postala zaradi bolezni... Sladkarij in testenin ter vse te bolj "redilne hrane" sem že prej bolj malo jedla... bolezen žal pač naredi svoje...

Hvala še enkrat vsem...
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 12. Nov. 2011 9:07

Še vedno najbolj nuca dagreš vn tečt. ;)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Nov. 2011 9:12

^^najdeš enga fuuuuul hudga tipa ali pa enga fuuuuul gnilga tipa....

ful hud tip: če me ujameš, sem tvoj!

ful gnil tip: če te ujamem, si moja!

torej loviš ali pa bežiš, odvisno od tipa...ampak uspeh je zagotovljen! :D :D :D
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 12. Nov. 2011 11:13

dobra :gut: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Marx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marx » 12. Nov. 2011 11:57

Fitnes ali kardio naprave ali uteži se doma pogosto ne obnesejo, ker večina ljudi hitro izgubi voljo, postavi napravo v kot in potem se gor nabira samo še prah.

Če kupiš fitnes karto, bo motivacija večja, pa še bolj kvaliteten in zanimiv trening boš lahko naredila, ker imajo veliko različnih in kvalitetnih naprav, ki si jih doma ne moreš privoščiti.

Če nimaš denarja, je bolje kot nakup neke cenene naprave, da se toplo oblečeš in greš ven tečt. Bo bolj koristno in še ceneje :wink:
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 12. Nov. 2011 12:13

v bistvu ni nujno, ker za varen tek rabiš res dobre tekaške čevlje, cene za njih se pa začnejo pri vsa 100 evrih.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 12. Nov. 2011 14:08

pa sej ne rabi takoj začet na polno lavfat z nekimi pro supergami! Roko na srce, verjetno tudi nima dovolj kondicije za to :)

lahko za začetek hodiš vsak dan na lokalni hrib, ali na doooolg sprehod s hitro hojo. Za to ne rabiš drugega kot malo volje in ene čist obične superge!

kupi si kolebnico, stane 10€ (če se potrudiš najt tako, ponavadi so še ceneje), spet ena super vadba za celo telo.

Omisli si žogo, stane te tam od oka 30€ in ti omogoča malo bolj razgibano vadbo, vaje imaš na netu.

Nasploh se lahko zadeve lotiš na veliko bolj low-budget način, kot kupovat neke naprave, na katere boš potem obešala cunje.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Marx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marx » 12. Nov. 2011 14:53

Primerno obutev in športna oblačila rabiš tudi za sobno kolo, orbitrek, tekalno stezo, veslač...
s to razliko, da moraš zraven kupiti še napravo, solidna pa stane precej več od solidne obutve.
Pomoje je tek za rekreativca še vedno eden izmed najcenejših športov.

Nasploh se lahko zadeve lotiš na veliko bolj low-budget način, kot kupovat neke naprave, na katere boš potem obešala cunje.

Jaaa, žoga je kar primerna, gor ne moreš obesiti cunj :D
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Nov. 2011 15:23

Ok, tole je moj nasvet...ko sem si precej grozno poškodoval gleženj, in nisem moral teči ali početi karkoli res aktivnega, so se kile hitro nabile. Ko sem gleženj spravil v stanje da sem lahko hodil vsaj dolgo časa, sem začel hoditi, in to res veliko, kasneje sem po hoji začel vključevati še uteži, dvige na drogu, trebušnjake. Po določenih mesecih, ko sem ojačal določene male mišice, pa sem začel tečti.

Dol sem vrgel uhuhuhu kil, tako da vse se da.

Da shujšaš moraš početi neko aktivnost ki traja zelo dolgo in pri umirjenem pulzu..špeh se topi pod pulzom 120, črtaj krompir, sladkarije, sladke pijače ter KRUH.

Če boš vsak dan hodila vsaj 1 uro (jaz sem hodil na en oreng hrib in s palicami - nordijska hoja) in boš črtala te zadeve ki sem jih naštel zgoraj, se bo rezultat poznal že v roku 1 meseca. In hoja, je zastonj ker si se rodila z nogami, čevlje že imaš, če imaš še psa imaš še dodaten razlog jaz hojo vzemam da si sčistim glavo..in verjemi da ti hitro pride v kri, in ščasoma postane nuja in ne potreba.

Fitness pride v upoštev šele potem, jaz osebno ti ga nebi svetoval..tvoja vadba naj bo kardio vadba, dolga in ne tako intenzivna.
Da pa bi nadzorovala hrano ti svetujem da si kupiš beležko in svak dan pišeš kaj poješ...in verjemi, ko boš zvečer pogledala, boš videla da te nesejo majhne zadeve (prigrizki, itd.)

Prav tako moraš razdelati kaj je tvoj cilj. Tvoj cilj naj bo da boš zdrava, sreča pride zraven.

Želim ti veliko sreče.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
rexona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 7. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a rexona » 13. Nov. 2011 7:34

evo, sem že pridna in sem začela... :) zjutraj in zvečer hodim s pesom na sprehod, malo hodima malo tečema :) močno pazim kaj jem, ta glavne stvari sem pa itak že črtala... se že zdaj malo bolje počutim :D tudi v fitnesu sem se pozanimala, bodo mi naredli en taki mali vadbeni program pa še jedilnik mi bodo sestavli :) lepo je narediti nekaj za sebe... :)

hvala še enkrat vsem :flower:

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov