Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Jul. 2019 14:17

Homemade falafel wrap z jogurtovo omakico, kumarami in zeljem.

Tvoj najljubsi zajtrk?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 13. Jul. 2019 14:35

Sadje.



Koliko si do sedaj največ plačala pri obisku frizerja?

(jaz včeraj 180€ :pale: za tolažbo, če se vam zdi, da ste kdaj preveč plačale :D )
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Jul. 2019 14:38

Js nikoli nisem čez 100e, ma to zato, ker nikoli se nisem niti barvala cele glave, samo prameni ali balayage. Nazadnje je blo 105, s popustom 95e, več od tega nisem nikoli.
Kaj si si pa delala pri frizerju?


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 13. Jul. 2019 15:24

Mah, bila sem pri moji frizerki (hotela sem samo malo barvo osvežit in konice strižt), sva pa malo debatirali o laseh po porodu in prišli na Literam temo in sem rekla, da naj mi kar naredi terapijo, ker je imela ravno čas, mene je pa tudi firbec. Vse razen cene - "treat yo self" trenutek. No, logično je pri zelo dolgih laseh tudi zelo visoka cena :D Tako da je zato toliko naneslo. Bom že prebolela, mi je pa to res too much.
Drugače pa za svoje lasne potrebe več kot okoli 50-60€ na obisk ne dajem, velikokrat pa tudi sama doma uredim...
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 13. Jul. 2019 17:26

Ne spomnim se, ker je že full dolgo tega, kar sem se barvala pri frizerju in delala razne eksperimente. Bi rekla, da tudi tam okoli 200€. Itak si puščam svoje lase že 2,5 leta in bi jih rada obdržala v tem stanju. Mogoče si bom v roku enega leta naredila par svetlo rjavih pramenov, ko bom ocenila, da so moji že res zadosti dolgi in povsem zdravi, da mi ne bo problem potem vsake par mesecev odrezati stran poškodovane konice. We’ll see.

Se zanimaš za zdravo prehrano oz. koliko znanja imaš o tem? + imaš dober občutek za kalorije ali se nikoli nisi s tem ukvarjal/a?
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 13. Jul. 2019 17:41

Znanja imam veliko ker sem celo zivljenje brala o tem - s prakso pa to zal ni bilo vedno povezano. :D bo kmalu pol leta od tega, kar sem se aktivno zacela s tem ubadat in sem trenutno precej v tem. Kalorije znam kar dobro ocenit. :D Sem pa tja pogledam tudi kak dokumentarec o zivilski industriji in navadah ljudi po svetu, mi je kr zanimivo. Ne mislim bit pa kak guru, vsak naj jé kar mu pase.


A osebno poznas kaksno znano osebnost?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Jul. 2019 17:59

Znana osebnost ne. Mislim sej tzko se skor reces za slo znana osebnost. Poznam kaksno blogerko in kaksnega clana kasne skupine, ma ne stejem za znano osebnost..


O glede zdrave prehrane.. js pomoje kr neki mam, ker je ze moja mama tak poznavalec bla od vedno..in vedno tudi sama pazila na linijo, zdravje.. Glede kalorij ne gledam tolk (ker je dosti odvisno tudi koliko si fizicno aktiven, kolk mas hitro prebavo..), sm pa ratala ful bolj osredotocena, kar sem hujsala na to, koliko se pocutim polno oz prazno in podobno.. Dejansko se mi zdi, tud ce pojes kako nezdravo stvar cez dan ali kak vecji obrok, na koncu, ce gres spat lacen/ fizicno bolj izcrpan/ filing da si bolj prazen, si skoraj sigurno v kaloricnem deficitu..
(Malo mi je dolgcas na prevozu pa sm kr se eno odgovorila xD)


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Jul. 2019 10:15

Ja, osebno poznam kar nekaj (po)znanih ljudi iz različnih področij (umetnost, politika, šport), en je tudi moj sosed, vendar si z nobeno od teh oseb nisem res blizu.




Rad/a kampiraš ali ti ni?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jul. 2019 10:49

Nikoli sploh se nisem po pravici povedano. Enkrat sem bla na 'roadrtripu' z avtodomom, to je blo pa to, ta stvar mi je fajn bla ja, ceprav je tud ful fajn pol prist domov in bit spet na komot in imet normalna stranisca xD.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Jul. 2019 11:36

Do sedaj sem samo enkrat, pa je bilo čisto ok. Bi pa rajši izbrala kakšno drugo obliko bivanja, kampiranje mi je res kot najcenejša oblika dopusta...

Hodiš poleti kdaj na bazen + kam hodiš?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jul. 2019 11:39

Ne, nikoli. Ma niti ne maram prav bazenov, bi šla raje do kake reke, če že.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Jul. 2019 12:26

Tudi jaz ne hodim več na bazene. Sem pa mlajša šla kdaj na Kodeljevo, pa v Snovik - ko je še bil samo en navaden bazen sredi travnika :D - kasneje so fajn zrihtali :top:


Ponavljam
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Jul. 2019 12:59

Poleti samo k frendom domov, pozimi grem pa rada.

(P.s kampiranje je ful drag šport. Cenejše it v hurgado all inclusive z letalsko karto vred kot v kemp na krk za dva tedna)

Dopust poleti? Kakšen?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 14. Jul. 2019 13:33

Celo poletje delam v cudoviti naravi, tko da je ze to deloma dopust. Si pa naceloma "sparam" denar za daljse potovanje...


Ponavljam
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jul. 2019 8:30

Letos bomo zaradi gradnje v švici in malti :D
Drugače pa smo že bili en teden na gorenjskem, enkrat do konca avgusta gremo kampirat na Kolpo in v Bohinj ali Šobec, morje bo počakalo na september. Plus mini kampiranje, ampak to ni ravno dopust kot tak.


Kaj si nazadnje zlomila, uničila?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov