Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2019 6:57

V bistvu tezko ocenim samo sebe, po navadi bolj druge vidis, tako da bi mogla koga vprasat zase..(po moje malo/delno sramezljivo, zadrzano energijo bolj do tujcev, delno pa zivahno tako na splosno..)
(Fant mi je enkrat med stvarmi ki so mu vsec pri meni rekel, da sem taka 'polna zivljenja', ce se kakor koli to steje pod energije..)
Ko sem bila pa majhna/ otrok sem sigurno imela bolj sramezljivo, mirno energijo..

Ponavljam+ dodajam tisto s kom ste imeli najbolj strasten sex (se mi zdi da je samo ananhas odgovorila?)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 10. Jul. 2019 8:55

Ananhas - ne bi rekla, da je neka takšna (zrežirana) serija, kjer se vse vrti okoli denarja, dober primer za si ustvarjat neko mnenje o poligamnih skupnostih. :lol:

To kar ti opisuješ je poliginija (mož živi z več ženami oz. partnerkami) ali pač obratno poliandrija (ženska in več moških). Ampak v realnosti so to v zahodni družbi zelo zelo redke oblike bivanja (sicer en primer podoben poliandriji poznam iz zasebnega življenja, ampak to še zdaleč niso najbolj razširjenje oblike nemonogamije, ker koliko razumem, ima pri teh dveh oblikah itak samo ena oseba dovoljenje spati z drugimi, in pri tem primeru, ki sem ga jaz omenila, ni tako, samo pač ženska živi z dvema moškima, ki med sabo nista spolno aktivna). Obstajajo druge oblike, za katere se pari dosti pogosteje odločajo: (varanje :wink: ), odprta razmerja (en primarni partner s katerim po navadi tudi živiš in stranski partner(ji), swinganje, polifidelija (ljubezenska razmerja znotraj zaprte skupine ljudi). Ugl. toliko je enih oblik, ampak ljudje, če že se odločijo za nemonogamni stil življenja, potem ali v obliki odprtega razmerja ali kot poliamorija, kjer imaš več enakovrednih partnerjev hkrati. Seveda se te oblike med sabo malo prekrivajo, odvisno kakšna pravila si partnerji postavijo.

In ja, dolgoročno dobro funkcionira verjetno res redkim, ampak po drugi strani pa se potem človek vpraša, koliko je srečnih monogamnih zvez brez potlačenih seksualnih želja. Šele če bi vedeli cifre na obeh straneh bi bilo mogoče realno sklepati, katera oblika dejansko vodi v večje zadovoljstvo, tako na seksualnem kot psihičnem področju.

Energija odvisno od razpoloženja: sem slišala že več mnenj: zadržana, glasna, samozavestna, mirna. Vse je odvisno v kakšni družbi sem in kako se v njej počutim.

Ponavljam
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jul. 2019 9:07

Ma meni se tudi zdi da je možno, ampak definitivno ne najbolj enostavno :). Čustva - ja definitivno lahko hkrati razvijaš neka močna romantična čustva do več ljudi bi rekla, tako da se mi ne zdi neverjetno da bi jih teoretično lahko zapakiral v uspešno zvezo več ljudi.


Kako hendlaš naključne zaljubljenosti/crushe ko si v vezi?
+ Ali vam vaš partner pove ko/če ima kdaj sam te "napade" ;)?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 10. Jul. 2019 9:11

Ne rabim hendlat, ker itak ne bi bila s tako osebo, ki ji ne bi bile jasne osnove seksualne privlačnosti do te mere, da bi mi prepovedal, da me ne sme še nekdo drug privlačit. In ne bi rekla, da so to napadi, ampak pač čisto normalen del tega biti človek. :)

Ponavljam
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jul. 2019 9:27

(Nisem mislila nujno pred partnerjem, ampak js grem sama sebi takrat na živce :D. Ko gledaš nekoga, in si objektivno: "ok, ta človek me sploh ne privlači, kaj meni ni jasno", ampak mojim hormonom al ne vem čemu to še vedno ni jasno :D. Glede ostalega se pa strinjam :ja: )
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 10. Jul. 2019 9:54

No moj odgovor ostaja podoben: se mi zdi ena izmed najbolj normalnih stvari na tem svetu, da imaš simpatije do drugih ljudi in si želiš biti z njimi tudi intimen, nobene slabe vesti. Zame to definitivno ne spremeni naklonjenosti do partnerja, če pa ja, potem pa to itak pomeni, da mi očitno ni toliko do njega kot sem/sva mislila in je stvar jasna.

Povem vedno odkrito, tudi če mi je ena oseba simpatična bolj kot pa samo na seksualnem nivoju. In ni noben big deal. Nobenih prepovedi. Ko enkrat lahko vzpostaviš tako iskreno komunikacijo z nekom, si težko predstavljaš, da bi bil še enkrat z nekom, ki bi sočil v luft, ko bi mu priznal, da ti je nekdo všeč.

Ampak realno - zgodi se zelo redko, da se dogajajo simpatije na nekem višjem, čustvenem nivoju. Že zgolj zato, ker te ljudje dostikrat vidijo kot prepovedano robo, ki je v zvezi, in ne razumejo koncepta, ki ga živiš. Večina na žalost še vedno misli, da ljudi v takšnih zvezah razganja od ljubosumja, ampak da zaradi pohote in želje po f**anju vsevprek sprejemajo takšne kompromise. Kar je pač v veliko primerih daleč od resnice. (Sploh ne pomnim več, kdaj sem imela nazadnje ONS, pomoje ko sem bila najstnica. :D)
Zadnjič spremenil Cryselle, dne 10. Jul. 2019 10:08, skupaj popravljeno 1 krat.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2019 10:06

Js bolj tezko na to odgovarjam, ker nisem nikoli imela zelo dolge zveze, vec kot 3 leta.. ONSje sem seveda imela, ko sem bila samska ze vsaj eno leto, da ne bo pomote..(med 1. In 2. zvezo)
Po mojem je najvecji problem ce imas crush, da te nekdo zelo privlaci karakterno, ne (samo) na videz.. Bi rekla da ko si mlajsi itak zvezo koncas, ce imas crush na koga drugega.. Pri prvem fantu je bilo vec stvari narobe in sem koncala, ko mi je bil nekdo drug vsec, pa on me niti ni neki zlo privlacil vec po vsem kar se je zgodilo.. pri drugem, se mi pa ni zgodilo nikoli, da bi mi med zvezo bil nekdo vsec, ce sem vidla kdaj enega lepega natakarja in sem ocenila, da zlo dobro zgleda je to itak nekaj drugega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 10. Jul. 2019 10:22

Jaz nisem nikoli razumela tega strahu, da bi te partner zamenjal za neko tretjo osebo, ki vstopi v njegovo življenje. Če se to zgodi, potem sem lahko kvečjemu vesela, da ne zapravljam časa več s človekom, s katerim nisva pravi match.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 10. Jul. 2019 12:47

^ Cryselle, a potem furata neke vrste odprto zvezo? Tell me more :D

Si vedno poveva ce nama je kdo vsec in se hecava zaradi tega. S tem da jaz recem, da me nekdo naredi celo giggly, on pa bolj da je videl bejbo z reeees bolano dobro ritjo :lach: spet se vidi, da zenske padamo bolj na karakter, moski na kaj drugega.

Vsekakor se tudi meni zdi, da so manjsi crushi normalni - ce ti pa kdo res popolnoma zmesa glavo je to najbrz znak, da ti v zvezi nekaj manjka in je potem dobro razmisliti, kako naprej.

Katere karakterne lastnosti na nasprotnem spolu te znajo 'zmesat' na tak nacin? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2019 13:01

^ js sem bolj razumela v smislu, da dopuscata, da so jima vizualno drugi ljudje privlacni, ne da spijo z ostalimi (odprta veza) ali pac?

Uuf moj pa ne, bi bil uzaljen/ zameril, ce bi zacela razlagat, da mi je nekdo vsec. Ce bi mi bil kdo, bi se po mojem mogla kar odlocit, kaj izbrat, preden kaj prevec zinem.. On po mojem je pa ze pogledu za kako punco v kratkem krilu al kaj podobnega, mene ne moti.

Karakterne lastnosti.. ma po eni strani kaksen tak bolj druzaben, malo bolj glasen, kominikativen (ker moj ni tolk druzaben se mi zdi), ne najdem prav prave besede tocno zdaj za opisat.. Pol po drugi strani mi je bil pa enkrat vsec en ( nisem bila v zvezi takat), ki je bil tak ful ambiciozen, po moje niti zveze ni hotel imet (alpa ni nobene dovolj zanimive srecal), ker je bil tako samo v faxu (medicinec), vsaj ni je imel takrat ze par let, pa ful je bil tak..odlocen, skrben, s tako mocno energijo, ko si imel pogovor.. samo to je bil bolj tak vtis, nisem ful dobro poznala tega folka..(hocem reci, da teh dveh primerov karakterjev/ oseb nisem tako dobro poznala kot poznam zdaj fanta in da lahko imata po drugi strani neke lastnosti, ki spet mi ne bi bile vsec, katere nisem takoj opazila in jih fant npr. nima..)


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 11. Jul. 2019 12:15

Tiste ob katerih se počutim kot ženska. :D
Drugače pa na splošno energija, ki jo oddaja in kako se nosi. Všeč mi je intenzivnost/intenzivna prezenca in da zna z ljudmi. Smisel za humor tudi ne škodi. Dokončno pa ponavadi itak obrne tisti "je ne sais quoi" pri nekomu.


Zate idealna poletna temperatura?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Jul. 2019 12:36

'Da zna z ljudmi' - to je verjetno izraz, ki mi zgoraj ni prisel na pamet pri opisovanju lastnosti. To mi je sicer ze moj rekel, da sem js bolj taka, da 'znam z ljudmi' od njega, pa ze od bivsega sem to slisala.. (ceprav ne vem, ce spet to tako zelo drzi zame..)
Smisel za humor je pa nekaj, kar me je bolj 'zmesalo' pri mojmu..


Temperatura nekje 26-29.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 11. Jul. 2019 15:05

Ko sem na morju mi je vseeno, v mestu pa max 25, 26

Ali lahko spis ob tiktakanju ure?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Jul. 2019 15:17

Js ja, moje cimre pa ne.


Ti?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Jul. 2019 16:46

Ne. Kot otrok sem včasih spala pri babici in dediju. Dedi ima polno dnevno ur. Zjutraj so vse stale, ker sem jih ustavila, groza.


Ponavljam.
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov