Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Feb. 2019 10:19

Nic posebnega. Itak ne zapravljam in kar ostane, dam na kupcek. Bom ze nasla nekaj za zapravit. Verjetno laptop, ker mi je crknil, ampak to bo se kake pol leta pocakalo. Ne vem, pa za dopuste bova letos malo vec zapravila, ker imava neke posebne zelje :)

Kaj te je nazadnje razjezilo in kako si odreagirala?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Feb. 2019 10:33

Am fant ker.. ne vem, me ne poslusa, je prevec vse po svoje.. ma mam tudi js festo in sm tecna. Na zadnje pa en prevoz, ze nekaj casa nazaj, joj nocem pisat celega spisa tuki, sem ze zacela in zbrisala, ker bi bilo prevec..pa se ratam cela agresivna, ko to pisem in podozivljam. Pac eni bi rabli 'rahel' pretres mozganov, da bi slo vse na svoje mesto.. Sem mu na koncu samo zazelela 'srecno pot', itak brezveze energije za tako.
Jao js ce bi bla tip bi bla ekstra agresivna in z marsikom fizicno obracunala po moje.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 27. Feb. 2019 10:42

En tip, ki mi je na vsak način hotel vsilit svoje mnenje in mi poslal vsaj ene 5 linkov, da bi dokazal svoj point. Get a life.
Reakcija je bla pač v smislu “ne razpravljam z vsiljivimi ljudmi, sploh ne preko Whatsapp sporočil”.

O kateri temi ti je nekdo nazadnje vsiljeval mnenje? :mrgreen:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Feb. 2019 10:43

Mah ne vem nobeni, se ne druzim sploh s takimi ljudmi.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 27. Feb. 2019 11:16

Porod z epiduralno vs naraven porod in kako pomembno je, da ženska v celoti občuti in izkusi naraven porod...na živce mi gre to, da nekatere ženske tako zviška gledajo na mamice, ki se odločijo za epiduralno, kot da so zaradi tega kaj manj mame in ženske. Naj se vsaka sama odloči, sploh pa kaj je na koncu zaradi raznih okoliščin najbolje za mamico in dojenčka. Ne pa tekmovanje v tem katera je bolj stoično trpela med porodom.
Porod pač ni za vse neka pravljična izkušnja, če smo realistični in stvari včasih ne gredo ravno kot se načrtuje pred porodom. *trk, trk*



Kaj te največkrat razjezi pri ljudeh?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Feb. 2019 11:36

To zgori je primitivizem za moje pojme, da si sploh upas delat pametno iz takih stvari in sodit kaj morejo drugi naredit.. Tudi primitivizem na splosno me, brezobzirnost, sovrazni govori, zlehtnoba, opravljanje..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Feb. 2019 14:02

Joj, samo stran od takih. Pa naraven porod, pa dojenje, pa cepljenje je fuj fej, pa... nikoli konca.

Največkrat me razjezi, ko je nekdo proti nečem in sploh nima argumentov za to.


Ponavljam.
The world is as you are.
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 28. Feb. 2019 9:44

Zadnje čase še najbolj to, da bi večina rada naredila nekaj na hitro in na pol. Če že delaš naredi tako kot je treba ali pa nič.

Česa se nikoli ne naveličaš?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 28. Feb. 2019 12:58

Pice (lih jo jem)

Ponavljam
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
linamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 27. 7. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a linamalina » 28. Feb. 2019 14:35

Haha, jaz tudi. Pice in Friendsov. :D

Ponavljam.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Feb. 2019 14:56

Friendsov tudi jaz in zelenega caja... pice se tudi ne, ma tako zelo redko kot jo jem, se je niti ne morem, haha.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Feb. 2019 19:10

Tudi js sem najprej pomislila na Friendse :) pa dolocene muzike, vecletnih kolegov, cukra (zal)

Naj jed iz mamine/babicine kuhinje?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Feb. 2019 19:39

Od babičine (nonine) ne vem, se spomnem da me je silila jest neke mineštre, ko sem bila še majhna in zelo špurglava in sem morala dve al tri uri sedet pri mizi, ker tistega kar sem imela na krožniku nisem mogla pojest ( je ni več že več ku 10 let, tako da je že dolgo, kar sem jedla pri njej, ta druge pa še veliko dlje).
Od mame mi je pa odlično čisto vse, ne vem kaj bi sploh izpostavila, bi rekla da je na splošno tudi fora v domačih sestavninah iz vrta, ne samo kuhanju. V zadnjem času so mi bli naj ocvrti lignji, ze od otrostva mi je itak naj pica, mama dela tako iz crne/polnozrnate moke, pa krofi z domačo marelično marmelado so tudi veliko boljši kot kakršni koli kupljeni vsako leto..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 02. Mar. 2019 16:34

Hmm če si odraščal na podeželju je full enih stvari, ki jih nikjer drugje ne morš kupit oz. niti sam pripravit, ker so sestavine pač tolk specifične oz. ne dobiš iste kvalitete.

-Pleskavice od moje mame, ki majo tak fajn okus po naribani čebuli in noro dobro aromo.
-Repa (ne vem, a jo kdo še sploh je. :lol:)
-Goveja juha - pri nobeni sln. družini ali v gostilni mi ni mela tako dober okus kot doma
-domač burek
-filane paprike
-pražen krompir s čebulo
-domača malinova marmelada
-kakšne fajn enolončnice s full domače zelenjave

Krvavice se mi občasno zaluštajo, samo pač teh ni, tudi če pridem domov. Vem pa, da smo jih včasih dobili od kakih sorodnikov/družinskih prijateljev in so bile ene prav dobre. Načeloma pa ne pogrešam full tipične sln. kuhinje, se mi zdi, da gre bolj za neke spomine na otroštvo oz. navado, kar si pogosto jedel v preteklosti. Pa ne maram tolk svinjine oz. je sama ne kupujem, v sln. kuhinji je pač pogosto na jedilniku.

——

S kom si se nazadnje skregala in kaj je bilo jabolko spora?
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Mar. 2019 17:16

S fantom, ki kupuje novo (drago) kolo. Jaz sem rekla, naj se par mesecev pocaka na znizanje - on pa meni da ne razumem, kako hudo mu je brez bicikle in da ne more tako dolgo cakat. Brezvezen kreg, na koncu je dobil znizanega brez cakanja, tako da gud. :lol:

Nosis krila?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov