Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2018 7:03

Hehe, ma to se slisi kot nekaj, kar bi tudi js nrdila. No mogoce se starsi pa res par najbliznjih ljudi. Alpa nekaj res manjsega vse skupaj.

Pozabla prej dodat vpr. tako da bom zdej; ali bi se sploh porocila, zarocila ali raje samo zivela skupaj s partnerjem?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 14. Sep. 2018 7:40

Nisam ravno fan porok, i dont see the point. če najdem partnerja, s katerim se ljubiva, razumeva, podpirava, mi bo čisto dovolj, da skupaj živiva. to je to. zaroke poroke so mi sam nepotrebn "shit".

Ponavljam
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Sep. 2018 7:51

Odvisno. Sem mnenja, da je poroka potrditev veze, obenem pa ni zagotovilo za trdno partnerstvo.
Ker pa govorim čisto za svoj primer, sem poročena in mi to zraven lepega dne pomeni še večjo stabilnost, prepričanost v vezo, pripadnost. Na koncu koncev mi je lepo tudi, da imamo vsi trije isti priimek. Ne razumem pa gonje proti porokam (niso vse kiči miči s sto svati), marsikdo dela za recimo abrahama veliko večji pomp kot eni okrog poroke, pa nihče ne dobi pik ob tem. Seveda vsakemu svoje, meni je lepo, da sem mojemu "žena" in ne "punca/partnerka".


Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2018 8:49

Ma meni se zdi, kolikor vidim v svoji okolici, da gonje proti porokam niti ni in so prisle nazaj v 'modo' v zadnjem casu. Ja js bi oboje, itak in imela zarocni prstan :lach: , ne rabim pa nekega cirkusa za poroko, ker to bi blo ze meni neprijetno, lahko neki cim manjsega. Priimek ne vem ce bi prevzela, mogoce bi mela dva.

Ponavljam + ce bi se porocila cerkveno
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Sep. 2018 10:24

Ne mislim večine, niti se ne gre za Exit. Vidim že v svoji družbi, da sta se dve včasih zagovornici poroke čudežno spreobrnili, ker njuni partnerji poroke nočejo. Na tak način.
The world is as you are.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 14. Sep. 2018 11:24

Jaz se strinjam z Emanuelo, tudi sama sem videla veliko "hejtanja" porok. Ampak zanimivo, da je večina tega prihajala s strani žensk (pa tudi tu to vsekakor ne leti na nikogar na forumu, da ne bo kdo narobe razumel!). Imam 3 znanke, ki povezujejo poroko s tem, da ženska potem nekako izgubi svojo emancipacijo al neki. Jaz nisem razumela, ker se mi ne zdi, da se to karkoli povezuje, ampak vse so bile neke nazi feministke.

Kar se tiče poroke, imam jaz že precej jasno izdelano sliko :D Rada bi nosila obleko tipa ball gown, z dolgimi rokavi, ker bi rada jesensko poroko. vem že približno v kakšnem stilu bi lasje imela urejene.
Dolgo časa sem sanjala, da bi se poročila v Štanjelu, ampak sem sedaj tudi v bolj domači okolici odkrila kotičke, ki so mi zelo všeč, tako da sem glede tega fleksibilna. Rada bi dobrega fotografa, ki mu zaupam in bi res znal primerno dokumentirati ta posebni dan.
Po obredu bi rada povabila ljudi k sebi domov (oz. parcela od staršev, ker je lepa in dovolj velika), kjer bi postavili tisti polodprt šotor za primer slabega vremena. Vse bi bilo okrašeno z lampijončki in fairy lights, ampak ne tumač, pač tko okusno :D Ful mi ne sedejo tiste pogostitve v gostilnah, pa še grozljivo drage so.
Pa da ne pozabim najpomenbnejše stvari - predvsem bi rada, da je ženin zakon :D

To je samo tak plan v moji glavi, ne vem pa, koliko bi se ga dejansko dalo realizirati. Ampak glede na to, da ni ženina nikjer na obzorju, se mi ne mudi ;)

Ponavljam vsa ta poročna vprašanja :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 14. Sep. 2018 11:37

Glede na to da imam rad tradicionalna dekleta, in one mene, se bom poročil ja.

Kakšen bo obred, osebno nimam neke izdelane slike, rekel bi samo limit ljudi, rekel bi da pobijem celo njeno stran če moram igrati kakšne igre v katerih izpadem debil. Hočem govejo župco, dunajca, pražen krompir...napil se ga ne bom, tako da bom še uporaben kasneje, hočem imeti obleko, in to je to. Aja, pa ne vržem več kot ekvivalent enega dobrega potovanja, tako da če ima ekstravagantne želje, bo lahko lepo skočila na banko, meni pa povedala kdaj pridem tja.

Simple človek, simple želje.


------------------

Ponavljam
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2018 11:39

Firestorm napisal/-a:Jaz se strinjam z Emanuelo, tudi sama sem videla veliko "hejtanja" porok. Ampak zanimivo, da je večina tega prihajala s strani žensk (pa tudi tu to vsekakor ne leti na nikogar na forumu, da ne bo kdo narobe razumel!). Imam 3 znanke, ki povezujejo poroko s tem, da ženska potem nekako izgubi svojo emancipacijo al neki. Jaz nisem razumela, ker se mi ne zdi, da se to karkoli povezuje, ampak vse so bile neke nazi feministke.


Ma meni se glede na opazanja zdi da je blo hejtanje porok bolj aktualno nekaj let nazaj? Vem zdej ze za kar nekaj znancev, ki so se porocili. Se mi res zdi kot da so nekaj nazaj prisle te poroke v modo. Mam eno znanko, ki je porocna fotografinja in mam ze kar cez glavo skos videvat te objave porok, nevest, parckov v fb feedu haha.

Aja odnos zensk in moskih do poroke, meni se zdi, da se kar vse tabliznje prijateljice zelijo porociti. Glede tipov s katerimi sem do zdej bla je blo pa tko, da jim je vseeno, ce se punca zeli porocit, se pac bodo/ bomo. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Sep. 2018 12:42

Tistim, ki nekaj pomeni se bodo, tistim, ki ne - se pač ne bodo. Nobene višje matematike. :) Pomeni pa ljudem res različne stvari.
Imam veliko poročenih prijateljic/znank in tudi veliko neporočenih - nisem pa še doživela, da bi katera drugim pametovala zakaj se poročit oz. zakaj se ne.

Meni osebno zakon predstavlja družino in pripadnost in iz tega vidika mi nekaj pomeni. Sploh, ker tukaj v Slo nimam veliko družine, mi je bilo lepo se tako povezat z njim, mu pripadat (preden se kakšen feminazi oglasi, nisem mislila dobesedno :wink: ). Oba sva bila tudi na točki v življenju, ko sva bila pri'pravljena se res predat odnosu in gradit skupaj prihodnost. Pa kot je rekla Emanuela, bo najin fižolček rojen v družino tako kot si jo jaz predstavljam, imel skupni priimek, kar mi je tudi všeč.
Poročila sva se pa samo civilno. Cerkveno nama osebno (zaradi prepričanj) ne pomeni nič.
Sem pa bila na veliko cerkvenih porokah in je tudi lepo. Vsakemu svoje.



Kakšno je tvoje mnenje o tem, da je ženska tista, ki zaprosi? Se ti zdi kul ali si bolj tradicionalna?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2018 13:11

Js vem, da ne bi nobenega zaprosila haha. Ce katera zeli, tudi prav, sem pa iz okolice vedno bila delezna, da je fant zaprosil punco.
( Js sem sicer, ko sem nekje zgoraj napisala, da je tipom vseeno, mislila, da skozi pogovore in izrazena mnenja o teh temah, tipi spoznajo, kaksne so zelje, pogledi partnerk in potem oni zaprosijo, ne da bi punce zaprosile.. )

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Sep. 2018 13:13

Heh. Mislim da je cisto ok, če ženska zaprosi. Definitivno boljše, kot da tipa dobesedno izsiljuje do tega da kupi prstan (mi je to grozljivo patetično :) ).

Drugače sama ne bi zaprosila, ker mi osebno ni toliko do poroke. Ko bo vprašal, bom brez dvoma rekla ja, ampak do takrat mi pa tudi nič ne manjka :).


Ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 14. Sep. 2018 13:35

hayley napisal/-a:
Firestorm napisal/-a:Jaz se strinjam z Emanuelo, tudi sama sem videla veliko "hejtanja" porok. Ampak zanimivo, da je večina tega prihajala s strani žensk (pa tudi tu to vsekakor ne leti na nikogar na forumu, da ne bo kdo narobe razumel!). Imam 3 znanke, ki povezujejo poroko s tem, da ženska potem nekako izgubi svojo emancipacijo al neki. Jaz nisem razumela, ker se mi ne zdi, da se to karkoli povezuje, ampak vse so bile neke nazi feministke.


Ma meni se glede na opazanja zdi da je blo hejtanje porok bolj aktualno nekaj let nazaj? Vem zdej ze za kar nekaj znancev, ki so se porocili. Se mi res zdi kot da so nekaj nazaj prisle te poroke v modo. Mam eno znanko, ki je porocna fotografinja in mam ze kar cez glavo skos videvat te objave porok, nevest, parckov v fb feedu haha.

Aja odnos zensk in moskih do poroke, meni se zdi, da se kar vse tabliznje prijateljice zelijo porociti. Glede tipov s katerimi sem do zdej bla je blo pa tko, da jim je vseeno, ce se punca zeli porocit, se pac bodo/ bomo. :D


Hm, zj ko si to napisala razmišljam, pa sem ugotovila, da se ima v bistvu kar veliko mojih kolegic namen poročiti, tako da verjetno so mi res bolj v spominu ostale tiste izjeme, ki so ful pridigo naredile, zakaj se ne bi smeli poročati :D
Drugače je pa itak tako, da se pač poroči če ti paše, drugače pa ne. Meni gre samo na živce, da nekateri (omenjene znanke) tako malo zviška gledajo na tiste, ki si poroke želijo. Ker meni na kraj pameti ne pade, da bi komu pametovala, da je bolje biti poročen kot ne. Vsakemu svoje.

Drugače pa ne, jaz ne bi nikoli zaprosila fanta, ni to zame :D
se mi pa absolutno ne zdi nič narobe, če ženska vpraša, če je to pač njen slog. :)

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Sep. 2018 14:35

Glede tega sem mnenja, da bi naj zaprosil moški. Ne morem se znebiti občutka, da v primeru ženske pobude oz zaroke odzadaj tiči veliko večja želja po poroki na njeni strani kot partnerjevi. Sicer nimam nič proti tem, kakor komu paše, sama pa imam rada vsaj na enih področjih deljene vloge glede na spol.


Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 14. Sep. 2018 15:00

Če me ženska zaprosi, grem do prijatelja da me udari po gobcu, potem pa zbežim v tujino.

LOL, da me zaprosi ženska.

Najbolj da prevzamem njen priimek, ali da imava oba, ker je tako bolj kjut. Hihihi

-------------------------

Kako poletje si imela?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Sep. 2018 16:40

LZ dejansko imamo na šihtu tak primer, kjer je on prevzel njen priimek, ker je ona visoko na korporativni prehranjevalni verigi. Ženska ki brezpogojno prevzame možev priimek je stvar preteklosti, ko v kuhinji ni bilo važno kako se pisešt, oz še boljše da se pišeš po "hišno" da se vidi kam spadaš :D. Ampak ženska, ki je s svojim priimkom prigurala do doktorata, zlezla karierno do kjer je zlezla s svojim priimkom, in se je poročila šele npr pri 35 po mojem mnenju ne bi smela imeti potrebe prevzet priimka svojega moža samo zaradi pritiska okolice, ker se drugače LZji te Slovenije zgražajo.
Rant over :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov