Študentski boni

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Miki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Miki » 02. Okt. 2007 11:39

Lep pozdravček,
ker sem novopečena študentka imam nekaj vprašanj v zvezi s študentskimi boni in bi vas prosila, da bi mi odgovorili na naslednja vprašanja:

Zanima me, ali lahko greš jest v restavracijo kadarkoli, ali so za to mogoče določene ure? In drugo: ali je možno, da za moje študentske bone je še kdo drug, ki pa ni študent in se izkaže npr. z kolegovo študentsko? Ali tam to tak strogo preverjajo? In še tretje: ali je mogoče, da si ko greš jest vzameš 2 kratno kosilo (seveda plačaš 2 bona) in daš eno koslilo nekomu, ki ni študent - saj to je pol naš peoblem, a ne?

Prosim vas za odgovore, sploh to tazadnje me zanima, ker bi namreč rada hodla jest s fantom, ki ni študent in me zanima kaj in kako.

Hvala že v naprej,

lp
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 02. Okt. 2007 11:50

1. Jest greš lahko kdajkoli oz do takrat ko je odprto :D
2. Moje dosedanje izkušnje-vedno so preverjali indekse ali študentske izkaznice. Mogoče seveda kdaj nanese da ne bodo.
3. Jaz ko sem bila lani v MBju ni šlo, da bi si vzel 2-kratno kosilo na dva bona. Najboljše ti je, da si naročiš domov. Takrat nas niso preverjali.
Uporabniški avatar
Miki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Miki » 02. Okt. 2007 11:56

Hvala Bulma:-) sam še to... a sliko na študentski tak fejst podrobno pogledajo?:-)
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 02. Okt. 2007 12:03

Pogledajo jo-poglabljajo se ravno ne :) Sicer sem imela izkušnjo da je bulila ženska v tisto fotko. Samo itak ni panike če si ti na tisti sliki :D
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 02. Okt. 2007 12:17

Miki napisal/-a: ali je možno, da za moje študentske bone je še kdo drug, ki pa ni študent in se izkaže npr. z kolegovo študentsko? Ali tam to tak strogo preverjajo?

In še tretje: ali je mogoče, da si ko greš jest vzameš 2 kratno kosilo (seveda plačaš 2 bona) in daš eno koslilo nekomu, ki ni študent - saj to je pol naš peoblem, a ne?

Prosim vas za odgovore, sploh to tazadnje me zanima, ker bi namreč rada hodla jest s fantom, ki ni študent in me zanima kaj in kako.



Na svojo študentsko lahko ješ samo ti, prijatelji ali fant pa ne.
Boni so delno subvencionirani s strani države, ki ta prispevek da za nekoga s statusom študenta. :wink:

Res pa je, da povsod štud.izkaznice ne preverjajo najbolje - lahko da pogledajo samo nalepko na zadnji strani (če imaš potrjen status), ponekod pa preveri tudi tvojo sliko.

Pri dostavi pa ne komplicirajo toliko - če ti dostavljalec že prinese kosilo, mu najbrž ni v interesu, da ga bo nosil nazaj. :)
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 02. Okt. 2007 14:09

Jaz sem enkrat rekla, ko sva šla z mojmu na kosilo na bon ane...in sm pač rekla, da sm doma pozabla izkaznico (mao sem se neumno nardila). pa ni blo nč narobe...on jo je pa pač pokazu ane...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 02. Okt. 2007 15:54

za bone velja samo št.izkaznica, al je ok tudi, če pokažeš indeks?
pa kje se lahko kosila.. povsod kjer majo na bone al vedno v eni in isti restavraciji (npr.če bone kupiš tam)? js pojma nimam
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
*Lally*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 283
Na forumu od: 8. 7. 2007
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lally* » 02. Okt. 2007 15:59

Ko greš kupit bone rabiš osebni dokument in študentsko/index (pa ko jih prvič kupuješ morš prnest še potrdilo o vpisu). Kupiš jih za tam ko hočeš jest (lahk sam za eno restavracijo, če hočeš jest skos v eni, lahko pa za 25 različnih restavracij, sam prej se pozanimaj za v katere restavracije sploh lahko kupiš bone).
Ko pa greš jest, pa rabš bon za tisto restavracijo, pa študentsko/index (ni treba oboje, ker je pač isto, sam druge oblike).
Dost jasno razloženo? :)
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 02. Okt. 2007 17:16

uf, super. hvala :D prvič jih kupujem
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
bigboi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 5. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bigboi » 02. Okt. 2007 17:23

fant naj si nabavi nalepko na črnem trgu ;) Al pa potrdilo o šolanju, pa osebni dokumetn priložiš zravn... Pa rečeš da si zgubu študentsko al še nisi dobil ker si bruc... Potrdilo o šolanju pa dobiš na različnih faxih, npr. včasih si na računalništvu dobu papir prazen že štempljan ti si moral gor sam ime pa priimk vpisat... Tk da nisi niti tam študent rabu bit, si sam frendu reku da jih vzame ene 5 pa je ;)
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 02. Okt. 2007 17:57

Ja sem v lanskem letu pokazala študentsko izkaznico točno 2x in niti enkrat več. :eek:

Enostavno mi ni nobeden reku naj jo pokažem, je pa res da ne študiram v LJ.

Nas so tudi že poznali, ker smo redno hodili na ista določena mesta in smo bili vsaj enkrat v tednu tam.
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 02. Okt. 2007 18:20

Jaz tudi kupujem bone prvič, pa me nekaj malega zanima.
Najprej to..Pri vpisnem listu vse razumem, razen tam, kjer je napisano VPISNA ŠTEVILKA. Kaj to je številka indeksa?
Pa še nekaj...
Ko kupim bone, moram TOČNO povedati za katero restavracijo ali kako? Ali moram izpolnit kaj ali kako je to?

Hvala za odg. ;)
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 02. Okt. 2007 19:04

Povedat moreš točno ime restavracije, ker na bonu potem tudi piše ime gostilne. Pa tudi zato moraš povedat, ker imajo različne restavracije različno vrednost bona... za eno gostilno stane recimo 1 evro za eno pa 3 evre.
Uporabniški avatar
jeanitte
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: koroška

Neprebrana objavaNapisal/-a jeanitte » 02. Okt. 2007 19:05

Jap, vpisna številka je številka indeksa/študentske izkaznice. In jap, točno morš povedat kje hočeš jest - npr. če hočeš bone za McDonalds v Lj, morš povedat za kateri - na kateri ulici se nahaja.

Kam se "splača" it jest (=dobra hrana, solidna cena bona, relacija bliz faxa/stanovanja...), se mal pozanimaj pri starejših, razen če rada eksperimentiraš :D Lahk pa tut tu gor vprašaš, sam morš povedat, kje študiraš, da bojo/bomo vedeli.

lp
...if there are roses, they will blossom...
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 02. Okt. 2007 22:15

Hvala za info. :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov