Spoznavanje ljudi preko socialnih omrežij

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 18. Nov. 2018 17:00

Zdravo,

Zanima me katera socialna omrežja koristite za spoznavanje novih ljudi, klepeta, morda kakšna pijača oz. stvar pogovora.

Sam uporabljam fb ter badoo, ampak kot sama aplikacija je ok, problem so ljude in njihov neinteres in bi rad še kaj druga probaj oz. kaj je trenutno "in" ?

Itak tednsko hodim "ven", tako da poznam kakšna je realnost ne samo virtualnost.

Prosim za predloge, dobre izkušnje,..
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 22. Nov. 2018 19:47

Ne bi rekla, da je SLO ravno primerna država za spoznavanje ljudi preko socialnih omrežij - masa ljudi je namreč za to precej skromna, tudi kar se tiče različne uporabe aplikacij bi rekla, da smo Slovenci še vedno zadaj. Vsaj kolikor sem se pogovarjala s svojimi slovenskimi kolegicami, je pri nas od dating strani širše poznan tinder, ostalo, kar se uporablja v drugih državah, je pri nas čisto nepoznano.

Če razširiš krog spoznavanja na celo Slovenijo ja, se povečajo možnosti, ampak potem so pa kmalu ovira razdalje - 100, 200 km ...

Imam ene dve kolegici, ki sta prečesali verjetno že celo sln. online dating sceno in sta kar razočarani - ugotavljata, da je premalo izbire in uporabe različnih aplikacij/strani, da bi se dalo kaj izbirat.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Nov. 2018 20:23

Meni je vsec couchsurfing hangouts aplikacija - ampak ja, so na njej samo tujci/popotniki. Kul za zabit cas in pirckat, pa se kaj novega izves :) ni pa za dolgorocna prijateljstva, itak.

Imas pa vsaj prenocisce v __ mestu, ce ste si kul.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Nov. 2018 20:23

Ma sej koliko (procentualno) ljudi v Slo. sploh uporablja te online zadeve za spoznavanja? V moji okolici/ družbi, se mi zdi, da nobeden.. :D in ja edino, kar mi pride na pamet, je tinder.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Nov. 2018 20:25

Ko sm uporabljala Tinder se mi je zdelo, da so cisto vsi gor :D je tudi meni zmanjkalo materiala za 'swajpat' ze po kakem mesecu.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Nov. 2018 20:30

Ma ne vem, js sm za kačami za te stvari. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 02. Dec. 2018 10:27

En teden na tinderju, groza !!! nič odziva, sami ignori! napišeš nekaj pa vse mrtvo, kr neki res
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Dec. 2018 10:37

Lol :D Ma meni je tinder drugeče zoprn k moreš svoje slike gor dajat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 02. Dec. 2018 10:38

To ni "lol" tak je in to je groza, ne se zdej smejat. Ja a ni to smiselno da maš svoje ka boš pa mel nekega medvedA, pa ježa, pa polža, naravo, vodo :/ :<
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 02. Dec. 2018 12:29

Ja res groza, ni ga hujše stvari kot da ti random bejbe na tinderju ne odgovorijo. ;D

Po tem kar pišeš se mi zdi, da se čisto preveč obremenjuješ z iskanjem ženske, če ti je namenjeno bo že prišlo samo od sebe. Je pač tako, da so ljudje na internetu neodzivni, ker si še vedno anonimen in neznancem pač nisi dolžan dajati pojasnil, zakaj ne odpisuješ. Naredi si uslugo in se sprijazni s tem.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Dec. 2018 12:33

Aja js sm meddrugim mislna, da je ta vdevek elektrobum ženska :D , js to ne ločim, če niso aktivni uporabniki. xD.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 02. Dec. 2018 13:42

Gre se za princip, da ni osnovne olike. Pač če ti ni všeč, al nimaš časa, al gužva al kaj delaš, ka je to tak težko napisat ? oz. če bi vam puncam tako delali, verjetno se nebi dobro počutile. Zdej vam je luštno srat s polno ritjo, ker je ponudbe več od povpraševanja. »Delajte drugim, kar bi želeli, da drugi delajo vam.«

In ne pisat da se bo že samo naredilo, kaka stvar se sama naredi ? za vsako je treba pokazat trud in zanimanje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Dec. 2018 19:31

Zenska na tinderju dobi malo morje taksnih in drugacnih sporocil na dan. Ce bi odgovarjala vsakemu, ki ji niti ni vsec, je lahko cel dan prilepljena na telefon. Pri kvantiteti se pac prefiltrira kvaliteta, al neki.

Priporocam kak izviren opener, ki ni samo 'hej, kako kaj?' ampak nekaj, kar ze takoj zacne pogovor. Srecno :flower:
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 02. Dec. 2018 22:18

Prava oseba za zvezo/sex oz. karkoli že imaš to željo pride, ko ti je čas namenjen. Nič ne moreš prisilit, lahko pišeš 100im ženskam naenkrat pa lahko niti ena ne bo odpisala. Primerna ženska za dopisovanje lahko pride jutri, lahko par let ne, jbg - nisem hotela rečt, da trud nima nobenega smisla, ampak včasih/velikokrat niti trud okoli spoznavanja novih žensk ni dovolj.

Pa kaj misliš da samo ženske ignorirajo? Imam kolegice, ki uporabljajo dejt aplikacije dnevno in jih tipi ignorirajo po par sporočilih (kljub temu, da jih prvi ogovorijo), ali celo po tednu konstantnega pogovora. Če pride ignor po prvem zmenku, potem je jasno, da ni bilo prave energije, ampak ne mislit, da ignorirajo samo ženske, ker majo oh in sploh veliko ponudbe. Ja ponudba je velika, ampak kolk kandidatov je vmes mogoče primernih, da se lahko vzpostavi nek normalen pogovor? Kolegice mi pravijo, da mogoče par %.

Sama nimam izkušenj s tinderjem, sem pa uporabljala kratek čas okcupid (v Sloveniji čisto nepoznan, ampak vsekakor malo bolj osebna aplikacija kot tinder, kjer je več pooudarka na življenjskem stilu/karakterju, ne samo na slikah) in pač lahko rečem samo to: kaj so mi nucala vsa sporočila, če mi 95% moških, ki so mi pisali ni bilo toliko zanimivih/privlačnih, da bi odgovorila? Kaj naj oseba vsakemu napiše “sorry nimaš mi dovolj zanimivega profila”? In tudi meni se je velikokrat zgodilo, da je oseba (ne boš verjel - moški) začela neodpisovati kljub začetnemu vzpostavljenemu stiku.

Grda resnica je, da ženskam nisi dovolj zanimiv, da bi odpisale in NE dejstvo, da se utapljajo v sporočilih. Če bi jim bil res zanimiv, bi si že vzele čas, da ti odpišejo, ker mora itak vsak ločit (glede na svoj okus) “zrno od plevela”.

Aja pa še ena napaka, ki jo delajo obupani moški: ženska ne odpiše in potem ji v roku enega dneva/par dni pošljejo zaporedoma par sporočil v smislu “zakaj ne odpišeš”. Oseba, ki ima interes, bo slej ko prej odpisala. Zakaj bi si kdo sploh želel biti v kontaktu z nekom, ki ne pokaže dovolj interesa? Tega nisem nikoli razumela.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Dec. 2018 13:44

saarijarvi napisal/-a:Zenska na tinderju dobi malo morje taksnih in drugacnih sporocil na dan. Ce bi odgovarjala vsakemu, ki ji niti ni vsec, je lahko cel dan prilepljena na telefon. Pri kvantiteti se pac prefiltrira kvaliteta, al neki.

Priporocam kak izviren opener, ki ni samo 'hej, kako kaj?' ampak nekaj, kar ze takoj zacne pogovor. Srecno :flower:


Ja ampak ce je tip ne zanima, zakaj swipe-a [v tisto stran, ko se potrdi]*? Naj ga pac izpusti, ce ji ni zanimiv :)

Me pa tole pritozevanje, kako na tinderju ni odziva, vedno spomni na to, kako so indijski moski zasuli forume z vprasanji o ocitnih napakah v aplikaciji, ker ni bilo nobenga matcha. Never not funny :lach: :lach: :lach:

* Ne vem katera stran je za potrditev, ker sem porocena :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov