Predsodki

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Feb. 2011 23:08

1. Bi šli z transvestitom na ples? Ne. Ples ni glih moja ljubezen, drugo pa ne vem, kaj bi se glih moralo zgoditi, da bi se znašel s transvestitom v družbi. nerealno vprašanje zame.

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne. Raje bi se švercal. poleg tega moraš biti umetnik, da izgubiš denarnico, poleg tega se zelo redko vozim z avtobusom pa še takrat mi ni potrebno plačat. nerealno vprašanje zame.

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Vprašanje, odvisno od prijatelja, pristopa, teže njegovega stanja...

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? kr tako padajo proteze?:eek: bogi starček, seveda bi mu pobral, prej bi mu pa še pomagal najti kakšen plac, kjer bi lahko protezo opral, če bi jo želel nositi.

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? ne vem...če bi imel, bi verjetno podzavestno mojo ritko skup tiščal...:D

6. Bi upali seksat na javnem kraju? sem že, seveda bi.

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.)? bi, čeprav je verjetnost srečati, zaljubiti se, itd, zelo majhna.

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? ne. ne pijem žganja oz. zelo redko, sploh je pa spet nerealno vprašanje, da bi prišlo do situacije, da bi mi klošar ponudil žganje. prej bi me fehtal za gnar in cigarete. ne bi pil, tudi za neklošarjem mi ni prijetno piti iz steklenice.

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? ne bi mi bilo prijetno, če bi svojo goloto kazal v moji družbi.

10. Bi šli na nudistično plažo? da

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? smo v dobi mobilnih telefonov. to bi naredil bolj diskretno.

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? če bi vedel, da ga ima, mi ne bi bilo vseeno. kljub znanju, da se aids ne prenaša z rokovanjem, imam še vedno en strah oz. respekt.

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? raje z nekom, ki je 20 let mlajši od mene, kajti ženska pri 59-tih letih...mogoče ena od tisočih ali več, ki se je ne bi branil...:D

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? bi.

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? mislim, da nisem tak idiot, da ne bi bil sposoben obuti enakih čevljev. nerealno vprašanje zame.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 13. Feb. 2011 23:54

vse je NE, razen 6. DA
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Feb. 2011 1:17

1. Bi šli z transvestitom na ples? Če ne bi bil oblečen v žensko in naličen, ja :D

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne.

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Povabila bi ga k sebi v stanovanje. Nekak ne bi še bolj spodbujala tega, da se ga še bolj naseka.

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ja.

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Ja.

6. Bi upali seksat na javnem kraju? Ja, če ne bi bilo publike :D

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.? Ne, pa ne zaradi barve kože, ampak ker me preprosto spolno ne privlačijo. Kot me npr. ne privlačijo popolnoma svetli moški.

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne.

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Hmmm, težka. Če bi se zavedal te svoje težave in jo skušal odpravit...Sicer pa ne, ker nekako takšno obnašanje ni v skladu z mojimi načeli.

10. Bi šli na nudistično plažo? Da.

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Ne, imamo mobitel :D

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? Da.

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Mogoče.

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Da.

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? Ne.

Sicer pa sem mnenja, da zgornja vprašanja ne odražajo ravno naših predsodkov. Razlika je med predsodki in npr. preferencami. Npr. osebno nimam nič proti črncem, ampak spolno me ne privlačijo in ne bi imela črnca za spolnega partnerja. Kot tudi ne bi imela npr. svetlolasega bledoličneža, zelo suhega ali zelo debelega fanta. Pa lahko rečemo, da s tem diskriminiram vse suhe, debele, albine? Ker pač preferiram rjavolase čupce na lepem telesu?

Kaj pa, če bi se vprašanje glasilo: bi imeli invalida za partnerja? Me zanima, katera bi na to vprašanje tako suvereno odgovorila z "da".

Enako je npr. z ekshibicionistom. So določena dejanja, s katerimi se ne strinjam. In enako, kot ne bi bila prijateljica z moškim, ki doma na mrtvo pretepa svojo ženo in otroke, ne bi mogla bit prijateljica z osebo, ki bi pred osnovno šolo šla kazat svojega tiča 12-letnicam. To ni predsodek, to je osebna preferenca.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 14. Feb. 2011 10:15

Ne razumem sicer, kako se vprasanja navezujejo na predsodke.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 14. Feb. 2011 12:07

1. Bi šli z transvestitom na ples? Da

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? da

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Najverjetneje bi poiskala kakšen izgovor, da se mu izognem

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ne

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Ga imam

6. Bi upali seksat na javnem kraju? da

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.? Da, čeprav ne vem kaj bi se moralo zgodit, da bi me taki moški privlačili

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Najverjetneje ne

10. Bi šli na nudistično plažo? Da

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Odvisno v kakšni družbi bi bil, najverjetneje ne...bi ga poklicala po mobitelu

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? O tem ne razmišljam, vendar ne vem kaj bi storila, če bi bila postavljena pred dejstvo

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Da

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Da, vendar na diskreten način

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? za pusta ja...drugače pa ne
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
KberryS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 9. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a KberryS » 14. Feb. 2011 15:12

1. Bi šli z transvestitom na ples? Ne

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Seveda, pjan prijatelj zna biti zelo zabaven in iskren.. :)

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ne

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Vrjetno ne..

6. Bi upali seksat na javnem kraju? Da

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.? Nikakor.!

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Dokler mi obljubi, da bo okbleko obdržal na sebi, seveda..

10. Bi šli na nudistično plažo? Ne

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Ne

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? Da

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Da

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Da, ker če bi bila js v isti situaciji, bi bila vesela, če bi mi kdo povedal..

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? Ne
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 14. Feb. 2011 17:41

1. Bi šli z transvestitom na ples? Če ne bi bil ravno takrat narjen v žensko, pol bi, ampak če pa bi bil, pa ne vem zakaj bi jaz hodila v družbi transvestita kot ženskega spremljevalca.

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne.

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Odvisno od priložnosti.

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ne.

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Seveda, jih tudi imam.

6. Bi upali seksat na javnem kraju? Šur, ampak vseeno ne vsem na očeh, ampak nekje skrita :D

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.)? Aha :D ampak spet če bi me privlačil..kaki oni extremno črn me najbrž ne bi, kaki svetlejši pa bolj verjetno.

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne.

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Hmm..ne vem, najbrž bi ga poskušala razumet, ampak polek mene se ne bi smel razkazovat :D

10. Bi šli na nudistično plažo? Načeloma ne.

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Najbrž bi poskusila in se potem spomnila, da ga lahko pokličem :)

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? Mislim da bi, ampak ne vem, kaj bi dejansko naredila, če bi do tega prišlo.

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Če bi dobro zgledal, ja.

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Odvisno od odnosa, zdajšnjemu najbrž ne bi :lach:

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? Se mi je že zgodilo ko sem bila mala, ampak razen če ne bi imelo namena (pust?) potem ne bi.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 14. Feb. 2011 20:38

Joj dejansko več kot pol folka nima pojma kaj je predsodek..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 14. Feb. 2011 20:58

Potem pa ti lepo razloži in nas popravi, da se bomo lahko naučili. :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 14. Feb. 2011 21:25

1. Bi šli z transvestitom na ples? Ok. - človek je takšen kakršn je, ti meniš, da je zaradi svoje izbire transseksualnosti oduren/grd/nagnusen/nočeš imeti stika z njim.

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne. Kje je tukaj predsodek? Se ti zdijo ljudje okoli tebe odurni in ogabni, da bi jih prosil za denar? Morda v tem, da boš ti izpadel kot debil? Predsodek je morda zgolj do tega ja, beračenja.

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Ne. Kaj ma veze če je pijan? To je vaš prijatelj. Pijan je že, pijanost je torej edini konflikt tukaj, zaradi pijanosti nebi šel z njim tja in tja. Kje je potem predsodek tu? Do pijanosti? Pač se to tukaj ne navezuje na osebo, ki je pijana, ampak na dejstvo, da je ta oseba v določenem stanju je. In vi ničesar ne pred-sojate ampak presojate dejstvo, katerega poznate(bistvo predsodka je, da ti sodiš brez podlage, ne moreš trditi če je to res, kaj praviš, ne vidiš tega, videl boš ko osebo spoznaš).

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ne. Wtf? Spet, predsodek do protez? Ali predsodek do starih ljudi, da vas bo poslal v tri pm, če jo poberete? Slednje ja, prvo ne.

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Ok.

6. Bi upali seksat na javnem kraju? Ne. Zopet, do česa točno imaš tukaj predsodek? Do seksa na javnem mestu ali ljudi, ki to počnejo? Do slednjega imaš lahko- ljudje, ki seksajo na javnem mestu so pomoje imbecili, ki jim ni mar za svet---> tega ne veš, samo sodiš, preden si dejansko spoznal osebo. Njegovo dejanje seksa na javnem mestu ga ne definira.
7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.)? Ok.

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne/Ok. Ok v primeru, da nebi pili, ker menite, da je vsak brezdomec boln, slinav, svinjski..

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Ok.

10. Bi šli na nudistično plažo? Ne. Do česa zopet imate predsodek? Do ljudi, ki hodijo na nudistične plaže? Lahko preprosto rečeš "ljudje, ki imajo radi nudistične plaže se mi zdijo čisto vredu, to je njihova osebna odločitev, meni pa žal ne ustreza". In to ni predsodek.

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Ne. --> ta mi sploh ni jasen. Kakšno nestrpnost pa tle izražate, če se zaderete na ves glas čez mesto?

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? Ok.

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Zopet, osebna preferenca, jaz nebi seksala z moškim, starejšim 20 let od mene, ker menim, da bi bi bilo brezpomensko, nisem za one night stand, iščem razmerje in razmerje s človekom, ki je toliko starejši od mene nebi uspelo, ker imava različne prioritete v življenju. Če pa rečem, da nebi seksala z moškim, starejšim 20 let, KER je slab ljubimec, patetičen starec, ki išče mlajše, ima mlahavega tiča..je predsodek.

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Ne. HA?? Predsodek do iskrenosti. Ja, svašta.

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? Ne. Spet, kaj pred-sojate? Sami sebe?


Evo, Ne-ji so namenjeni temu- da ni ocenjevanje glede predsodkov, se gre za osebne odločitve, na katere nimajo vpliva drugi ljudje oziroma njih ne sodite, oni niso bistveni za vaše osebne odločitve, vaše odločitve so narejene na podlagi drugih stvar, ne predsodbe ljudi. Ok- so predsodki.

Predsodek je negativna reakcija na določeno osebo, še preden stopiš v akcijo z njo. Še preden pride do spoznanstva, do dejanja, ki jo predsojaš na osebi. Predsodek je neutemeljen, je plod domišljije ali izkustev, ki niso povezana z dotično osebo, predsodek pa se navezuje nanjo.


Primer : vsi metalci so nagnusni, mastnolasi, grdi in neumni(pa niti slučajno nisi imel stikov z vsemi metalci tega sveta).
Tista finoča je res debilna, kar vidim po njenem oblačenju- zlate torbice, čevlci, sam na oblačenje gleda, pa še cipa je vrjetn --> osebe sploh ne poznaš.
Temu hipiju je edini cilj v življenju, da se zadane in ga pije.
Ect :P
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 15. Feb. 2011 1:21

1. Bi šli z transvestitom na ples? Ne

2. Izgubili ste denarnico in ne morete na avtobus. Bi prosili neznanca za denar? Ne

3. Pijan prijatelj vas povabi v gostilno, bi šli ali bi našli kak izgovor? Šel bi

4. Starčku je padla proteza na tla,bi mu jo pobrali? Ja

5. Bi imeli za prijatelja istospolno usmerjenega? Ne

6. Bi upali seksat na javnem kraju? Ja

7. Bi imeli za partnerja temnopoltega (črnca npr.? Ne

8. Bi pili iz steklenice z žganjem,ki vam jo ponudi klošar? Ne

9. Bi se še družili s prijateljem za katerega ste pravkar zvedeli, da je eksibicijonost? Ne

10. Bi šli na nudistično plažo? Ne

11. Vidite prijatelja na drugi strani ceste, kjer je polno ljudi. Bi se drli na ves glas, da bi vas opazil? Ja

12. Bi se rokovali s človekom, ki ima aids? Ja

13. Bi seksali z nekom, ki je 20 let starejši od vas? Ja

14. Bi rekli svojemu šefu, da mu nekaj štrli iz nosa in naj se obriše? Ja

15. Bi šli v mesto z dvama različnima čevljema? Ne
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 15. Feb. 2011 8:22

na vprašanja ne bom odgovarjala, ker nimajo veze s predsodki. imam pa predsodke do:
- Romunov oz. kaj so ti klošarji ki "po novem" čepijo pred cityparkom in te še vprašat ne zna za en €,
- Kitajcev,
- žensk za volanom - ne mislim da s(m)o vse ženske slabe voznice, ampak so določene stvari, ki jih bo na cesti naredila samo ženska in se potem še delala kot da ni nič.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Feb. 2011 10:17

Vprašanja res niso dober primer predsodkov, se pa takoj vidi pri mekatreih Q/A vsaj koliko prostora si pušča človek. Marsikdo svoje predsodke (ali enega ali dva) jemlje zelo resno in od njih ne odstopa, tudi če bo v situaciji ko mu bo dokazano nasprotno, medtem ko drugi spet dopuščajo/dopuščamo še vedno nekaj malega možnosti, da predsodek opustijo/opustimo, vkolikor nam je dokazano ''narobe''. Recimo, tudi jaz sem pred leti imela predsodke do Hrvatov, ker o njih res ni bilo slišat nič lepega, pa sem v tem času spoznala par super Hrvatov in predsodka ni več.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Feb. 2011 12:51

Evo bom jaz sestavil nova vprašanja, pa dopolnite:

1. -Imate predsodke do invalidnih ljudi? NE, opažam pa da se včasih obnašam preveč pokroviteljsko. Imam pa predsodke do čustvenih invalidov.

2. -Imate predsodke do temnopoltih ljudi? NE

3. -Imate predsodke do židov? NE, oz. nimam nobenih izkušenj

4. -Imate predsodke do romov? Deloma DA, saj vedno pokvarijo pozitivno izkušnjo.

5. -Imate predsodke do gejev/lezbijk? NE, sploh pa sem big fan lezbijk

6. -Imate predsodke do nacionalistov/nacistov? DA, saj zlorabljajo domoljubnost

7. -Imate predsodke do kakšnih narodov (sosedov..)? NE (razen mnenja da imajo Hrvati podobno bedne politike kot mi)

8. -Imate predsodke do kadilcev? DA (če kadijo v bližini starih ljudi, malih otrok, ali če kadijo v stanovanjih v katerih živijo ljudje ki ne kadijo)

9. -Imate predsodke do ljudi ki uživajo mamila? DA, ker imam v bližnji družini izkušnje, in ko se zadeva pripelje do te meje ko začne uničevati tuja življenja

10. -Imate predsodke do alkoholikov? DA

11. Imate predsodke do starejših ljudi? NE

12. -Imate predsodke do ljudi ki imajo različne barve las? NE, čeprav mi je blond barva najmanj ljuba

13. -Ali imate predsodek do katerekoli rase, da je manj sposobna ko bela? NE

14. -Imate predsodke do ljudi ki prosjačijo? deloma JA, ampak zato ker ne poznam njihovih zgodb, in ne vem kateri izrablja

15. -Imate predsodke do zelo vernih ljudi? deloma JA, saj nekateri zelo posiljujejo z prepričanji, so zelo moralistični

16. -Imate predsodke do Jehovih prič? NE, imam sosede

17. -Imate predsodke do katerih okultnih skupin (satanizem)? JA, me strašijo

18. -Imate predsodke do muslimanov? NE

19. -Imate predsodke do budistov? NE, škoda ker nismo vsi budisti

20. - Imate predsodke do državno represivnih organov (policija, vojska)?NE

21. -Imate predsodke do katerekoli subkulture (metalci, punkovci, č*furji, alternativci, emoti) ? NE (so mi pa č*furji in emoti smešni)

22. -Imate predsodke do zdravilcev, vedeževalcev, prerokovalce? JA, ker imam občutek da pobirajo denar

23. -Imate predsodke do ljudi ki ne želijo imeti otrok? NE

24. -Imate predsodke do vegeterijancov? NE (če mi spečejo meso)

25. -Imate predsodke do debelih ljudi? NE

26. -Imate predsodke do katerega praznika? DA- Noč čarovnic

27. -Imate predsodke do res lepih ljudi? NE

28. -Imate kak predsodek o nasprotnemu spolu? NE (samo dejstva:) )

29. Imate predsodke do bivših kaznjencev, kriminalcev? NE, jim pa ne zaupam takoj

30. -Imate predsodke, do priseljevanja novih rasnih skupin, nacionalnosti v Slovenijo? NE, mora pa biti kvota, pa izbiranje (zdravniki,...... ljudje ki ustvarjajo visoko dodano vrednost)

31. Ali katere rasne skupine, nacionalnosti, vernosti , subkulture nebi imeli za svojega soseda?
Romov, ker jih je veliko, ker so glasni. Kakih anarhistov, nacistov, satanistov. Pa kake orto balkanske familije, ker so full glasni+ne maram njihove glasbe, oni majo pa kos fešte.

To je to, kar jaz dojemam pod predsodke-če ima še ker naj doda. :)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 15. Feb. 2011 13:19

1. -Imate predsodke do invalidnih ljudi? Ne. Ne moreš pa preprečit svojega nenaravnega obnašanja ob kakšnem. En deček na invalidskem vozičku na našem faksu mi je bil celo noro všeč. :) Zdj ga pa ne vidim več. :(

2. -Imate predsodke do temnopoltih ljudi? Ne.

3. -Imate predsodke do židov? Ne.

4. -Imate predsodke do romov? Ne.

5. -Imate predsodke do gejev/lezbijk? Ne.

6. -Imate predsodke do nacionalistov/nacistov? Ne štejem za pravo vprašanje o predsodkih- ocenjujem jih na podlagi njihove osebne izbire biti nacist, niso prisiljeni v to, niti rojeni v to, da so nacisti.. Torej ničesar ne "pred-sojam" ampak presojam dejstvo- da so nacisti. Ne prenesem jih. Kot sem že rekla, predsodek do ljudi s predsodki, ni predsodek. Informacijo na podlagi katere jih ocenjujem, že imam. Ta informacija mi potrjuje, da so takšni, kakršni mislim, da so. Če nebi bili nacisti, takšni nebi bili.

7. -Imate predsodke do kakšnih narodov (sosedov..)? Ne

8. -Imate predsodke do kadilcev? Ne. Ne maram pa kadilcev, ki se ne ozirajo na želje ljudi okoli sebe- spet, podlago že imam.
9. -Imate predsodke do ljudi ki uživajo mamila? Ne. Samo žal mi je zanje.
10. -Imate predsodke do alkoholikov? Ne.

11. Imate predsodke do starejših ljudi? Ne.

12. -Imate predsodke do ljudi ki imajo različne barve las? Ne.

13. -Ali imate predsodek do katerekoli rase, da je manj sposobna ko bela? Absoluten ne.

14. -Imate predsodke do ljudi ki prosjačijo? Ne/ja, bolj ne, kot ja, ker ne poznam njihove dejanske situacije.

15. -Imate predsodke do zelo vernih ljudi? Ne.

16. -Imate predsodke do Jehovih prič? Ne.

17. -Imate predsodke do katerih okultnih skupin (satanizem)? Ne.
18. -Imate predsodke do muslimanov? Ne.

19. -Imate predsodke do budistov? Ne.

20. - Imate predsodke do državno represivnih organov (policija, vojska)? Ne.

21. -Imate predsodke do katerekoli subkulture (metalci, punkovci, č*furji, alternativci, emoti) ? Ne.

22. -Imate predsodke do zdravilcev, vedeževalcev, prerokovalce? Ne, kdor služi na neumnosti drugih je kvečjemu pameten.

23. -Imate predsodke do ljudi ki ne želijo imeti otrok? Ne.

24. -Imate predsodke do vegeterijancov? Ne.

25. -Imate predsodke do debelih ljudi? Ne.

26. -Imate predsodke do katerega praznika? Ne.

27. -Imate predsodke do res lepih ljudi? Ne. Haha "res lepi" ljudje, kdo so to?! :D

28. -Imate kak predsodek o nasprotnemu spolu? Ne.

29. Imate predsodke do bivših kaznjencev, kriminalcev? Podzavestno mogoče, se poskušam upirat temu.

30. -Imate predsodke, do priseljevanja novih rasnih skupin, nacionalnosti v Slovenijo? Ne.

31. Ali katere rasne skupine, nacionalnosti, vernosti , subkulture nebi imeli za svojega soseda?
Ne, bmk za moje sosede.
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron