Opis z barvami

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MorningStar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 15. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a MorningStar » 11. Sep. 2006 6:16

Siva

Siva je barva melanholije in ponazarja duševno stanje. Lahko odraža nezadovoljstvo. Osebe, ki rade nosijo sivo barvo so precej odmaknjeni in živijo v svojem "svetu".

Rumena

Rumena je barva sonca. Aktivira in poživlja ter osvobaja pred strahovi. Kdor se oblači v rumeno, se počuti odprtega in mladega. To so predvsem aktivni ljudje, ki se radi dokazujejo. V stanovanju, denimo na zidovih, ima rumena pozitiven učinek. Ohranja budnost in prispeva h koncentraciji.

Oranžna

Oranžna razglaša veselje do življenja. Ljudje, ki nosijo oranžna oblačila, so delovni, polni energije in kreativni. Kdor se tudi doma obda z oranžno, običajno zjutraj zgodaj vstaja. Tistim, ki imajo težave z zgodnjim vstajanjem, pa zato priporočajo, da si z oranžno barvo olajšajo začetek novega dne. Britanska barvna terapevtka Suzy Chiazzari svari le pred oranžno barvo v jedilnici - ta namreč spodbuja apetit!

Rdeča

Rdeča je signalna barva. "Rdeča plesna obleka naj bi izražala samozavest, tista, ki jo nosi, naj bi se počutila zapeljivo in dominantno," pravi Chiazzarijeva. Rdeča v spalnici in rdeče spodnje perilo govorita o spolnem poželenju. Kljub temu velja, da preveč rdeče škoduje. Številni ljudje v rdečem okolju tožijo zaradi težav s spanjem. Rdeča luč deluje v nasprotju s tem toplo, dviguje krvni pritisk in pomaga pri prehladnih obolenjih.

Modra

Modra je barva miru. Strokovnjakinja trdi, da je tisti, ki se rad oblači v modro, sposobna oseba, sicer konzervativnega značaja, ki si v zasebnem življenju želi veliko naklonjenosti. Doma je modra zofa oaza miru in je še posebno primerna za ljudi s stresnimi službami. Modra je barva desne možganske polovice in jo povezujejo s sprostitvijo. Za vse, ki hujšate: modri krožnik zmanjšuje tek!

Zelena

Zelena simbolizira harmonijo. Nežni in sramežljivi ljudje pogosto posegajo po naravnih zelenih odtenkih, kot sta travnato ali listnato zelena. Življenje radi opazujejo, vendar s soljudmi prihajajo v stik le, kolikor je to treba. V stanovanju zelena deluje pomirjevalno, še zlasti primerna je za kopalnice ali spalnice. Tudi na organizem, predvsem oči, deluje pomirjevalno. Velja, da zelene rastline v pisarnah prispevajo k prijetnemu vzdušju in razbijejo sicer prevladujočo sivino.

Vijolična

Vijolična je barva domišljije. Že stoletja je barva duhovnikov in magov - vzpostavljala naj bi neposredno povezavo z drugimi ravnmi bivanja. Podobno velja tudi za vijolična oblačila v posvetnem življenju. Barva izraža ekstravagantnost in željo po prestopanju meja. Vijolična v stanovanju pričara razkošje, skrivnostno vzdušje, vendar tudi tukaj velja zmernost, svari Chiazzarijeva.

Bela

Bela simbolizira jasnost. Barva snega je barva nedolžnosti in čistosti, nenazadnje se tudi neveste odevajo v belo. Je letošnja modna barva, izžareva prosojnost in plemenitost ter priča o čisti in občutljivi osebnosti. Belo stanovanje je svetlo, vendar preveč beline deluje bolnišnično in sterilno. Zato je priporočljivo, da bele stene popestrimo s slikami ali rastlinami. Telo se na belo odziva pozitivno, saj so v njej združene vse barve.

Črna

Črna barva zanika. Številne kulture jo označujejo z negativnim predznakom, je barva žalovanja in podzemnega. V črno oblečene osebe se želijo distancirati, vendar kljub vsemu delovati zanimivo. V stanovanju črna deluje mračno in dušeče. Zaradi tega v črno ne barvajte večjih površin, temveč z njo popestrite malenkosti, denimo okvirje slik. Nasploh s črno previdno! Barva namreč paralizira, odvaja energijo in lahko okrepi depresivna stanja.

Roza

Tisti ki nosi roza barvo potrebuje ljubezen v svojem življenju ali bi jo pa rad privabil (največ ženske). To je barva topline in nežnosti. Osebe, ki nosijo roza barvo potrebujejo varnost in ljubezen.
De gustibus et coloribus non est disputandum.
˝O barvah in okusih se ne razpravlja.˝
Uporabniški avatar
MorningStar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 15. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a MorningStar » 11. Sep. 2006 6:19

Jaz bi za celo telo izbrala zeleno barvo, srce bi obarvala oranžno, predel okoli njega pa rumeno. Pa če lahko še četrto barvo :P , da me čist opiše bi izbrala vijolično.
Pisana bi bila ja :cool:
De gustibus et coloribus non est disputandum.
˝O barvah in okusih se ne razpravlja.˝
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 11. Sep. 2006 16:09

Jst bi enkrat zbrala eno drugič drugo barvo, ne vem. Enkrat se čist vidim v oranžni barvi, drugič v rumeni. Trenutno pa zgoraj oranžna nekje do srca, potem modra, noge in roke pa bele. Zakaj tako pa ne vem :oops:

Je pa tudi ful zanimivo kako vidiš svoje prijatelje, katera barva ti predstavlja katerega prijatelja. Sem enkrat reševala en test. Bom poiskala pa prilepila.
Nič ni tako dragoceno, kot tisti del tebe, ki je v drugih in tisti del drugih, ki je v tebi.
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 11. Sep. 2006 18:53

Jst pa cela oranžno roza - takšna barva breskve :D
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Uporabniški avatar
pinkyica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 13. 6. 2006
Kraj: zagorje ob savi

Neprebrana objavaNapisal/-a pinkyica » 12. Sep. 2006 17:18

cela bi bla roza :D
Flirting isn't a sin... it's a hobby.
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 12. Sep. 2006 17:19

Moja glava bi bla zihr vijolična. :D
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 12. Sep. 2006 17:32

malo roza, malo rdeče, pa še malo belo. :)
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 12. Sep. 2006 18:34

Zdaj, ko sem prebrala post od MorningStar (pomen barv...) bi bile moje barve siva, modra in zelena :)
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 12. Sep. 2006 23:17

morningstar zelo lepo razlago si podala ... vendar manjka ena barva :D ... zlata
žblj
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 27. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a žblj » 13. Sep. 2006 0:13

Moje barve: zlato-rumena, zelena, rdeča :D Nabijam. :D
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 13. Sep. 2006 5:42

Rumena, rdeča, bela (če že treba izbrati med tremi, drugače pa mam rada vse barve). Pobarvala pa bi se z vsako malo, vseeno kje. :D
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 13. Sep. 2006 20:50

črna, rdeča pa modra.. :D Za telo pa ne vem kako bi ga pobarvala. Zakaj te tri? :gruebel: Črna, ker sem večkrat oblečena v črno. Rdeča, ker sem hitre jeze. Modra pa po resnic povedan ne vem točn zakaj.
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 13. Sep. 2006 20:57

moje barve bi ble črna, rdeča in bela.. črna in rdeča zato ker sta to že od nekdaj moji najljubši barvi (še posebej mi je všeč kombinacija le-teh), bela pač zato ker morjo bit tri :D všeč mi je pa drugač tud kombinacija črne in bele.
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 14. Sep. 2006 7:27

Recimo trenutno temno rjava, olivno zelena in črna. Drugače mam pa rada skoraj vse barve in bi se lahko vsak dan odločila za nove tri. :D
monicque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: tam kjer je moj srčk

Neprebrana objavaNapisal/-a monicque » 14. Sep. 2006 8:05

črna mora bit, bela za poletje- napogrešljiva in pa modra- morje...
Life is one big drama in which you play main character.
How you play it is up to YOU

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov