Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Jul. 2019 9:54

Jaz osebno ne poznam, ker so bili bolj kolegi od fanta in so se bolj druzili preden sva midva zacela bit skupaj. (Ne vem pa ce je bilo tako javno, iz druzbenih omrezij ti na pamet ne bi padlo, da niso monogamni..)Bili so tudi razni partiji z raznimi seksualnimi igricami/dogajanjem.. kar js tudi nisem nikoli bila.. Mogoce se zdaj ne grejo vec tega, takrat so bili vsi se bolj mladi, cist na zacetku 20ih ali najstniki, vsi bolj ljubljancani in bliznja okolica, izven prestolnice verjetno se veliko tezje najdes take primere..
Edino baje so na Krasu neki svingerski klubi, to nam je se v srednji profesor od slovenscine razlagal.. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 12. Jul. 2019 10:14

Svingerski klubi so povsod. Pooovsod. Bi bli preseneceni.. :D

Cryselle hvala za odgovor, zanimivo!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Jul. 2019 12:04

Ja svingerskih klubov je veliko, samo se mi zdi da hodijo bolj starejsi pari 40+ tja? O mladih in odprtih vezah pa ne bi vedla..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 11:37

Cryselle napisal/-a:
Led Zeppelin napisal/-a:Indija.

Ko sem po 28 urah in 4 breakdownih avtobusa prispel v Varanasi, kjer sem ob jutranjem sprehodu po gatih videl tipa kako je vrgel medenico svoje mame v Gangeš


What the f...? Zakaj vreči del trupla v vodo? Ni mi jasno tole ... :/


Varanasi je sveti rkaj Hindujcev, kjer če je tvojo truplo sežgano na gatih ob Gangešu, in je tvoj pepel spuščen v Gangeš, boš šel v Nirvano...nebesa, in se s temu izogneš reinkarnaciji. To je tvoj konec.

No, v Varanasi potuje na stotisoče ljudi umreti, ali čakati nekoga da umre...torej, nad reko so ogromni hospici kjer cele družine živijo z nekom ki bo umrl. Ko umre se pogreba na gatu lahko udeležijo le moški, kjer se plača ogromno za neka posebna drva ki naredijo da ne smrdi po gorečih telesih (dajo tudi cvetove), prižgejo te s plamenom ki neprekinjeno gori že 3500 let.

No, ko zgoriš, za žensko ostane le še medenična kost, za moškim pa kost prsnega koša...to kost v Gagneš vržejo skupaj s tvojim pepelom.

Ne zažigajo le: nosečih žensk, otrok po 10 let, menihov, ljudi ki so jih ubile živali in ljudi ki jih je smrtno pičila kača.

Te povežejo s žicami in obtežijo z kamni, te odvržejo sredi reke da potonejo...in ko pridejo poplva, jih raznosi po raznih drevesih in nizkih vase...to seveda sedaj rešujejo z mesojedimi želvami. https://www.youtube.com/watch?v=v8lu9ntmPJo


Cela zadeva je mindfuck.

https://www.nationalgeographic.com/phot ... d-rebirth/
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 29. Jul. 2019 11:55

Svingerski klubi so povsod. Pooovsod. Bi bli preseneceni.. :D


nikoli ne reci nikoli... ampak to pa res ne vem, če bi se kdaj lahko udeležila. po moje bi fasala živčni zlom, se spakala domov, mela heri poter maraton, mačke žulla pa se jokala. ne vem. tam ležat pa polno nekih klobas okoli tebe, stokanje. bruh.

ČE SE KDO UDELEŽUJE TEGA, i dont judge! ampak jaz nikoli ne bi mogla.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Jul. 2019 13:11

hahah torej bi vsi nekaj jokali :D joj, trupla v reko.. sej se zavedam, da je vse stvar kulture, ampak o bog.. misel na to, da bi drzala kos telesa sorodnika v svojih rokah. Nope. Nope nope nope.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 16:53

Svet je čuden kraj.

Saj bi rekel da je metanje medenice najbolj čudna stvar kar sem jih videl, pa ni :lach: .
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Jul. 2019 16:54

Do tell :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 17:48

-* se vozim po obvoznici v Jaipurju...in za sabo slišim nenavaden zvok, takšen ki ga ne poznaš, in tolče in pridobiva na hitrosti...in pogledam v ogledalo, v njem v diru dva delovna slona ki nosita cement.

-* ležim v parku v Katmanduju, in sem tko...hm, kaj so te lukne a ne...pa povsod so...podgane, na stotine podgan...nasploh, na koncu sem bil že navajen podgan da nisem niti trznil....v Jaisalmerju se mi je ena zaletela v nogo in naredila backflip in zakričala.

-* ko sem bil ob Pakistanski meji 2 noči nismo spali, ker so imeli konflikt s Pakistanci, in smo imeli dnevno 100 nizkih preletov lovcev...tudi prebijanje zvočnega zida.

-* hodim po mestu, in avtobus zbije neko lado punco, punca leži na cesti s preklano glavo in umira, niti en ni trznil...nič se ni premaknilo niti umaknilo.

-* v Nepalu ko sem se peljal do Himalaje, smo se vozili za enim malim avtobusom, kjer je ene 15 tipov sedelo na strehi...in voznik zapelje v jamo, in cel bus poskoči...in je tko ene 10 tipov odfrčalo po luftu )vsi ok :lach: )

Potem so tu še zgodbe iz wcjev, vlakov, busev, lokalov...svet je čuden kraj.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 17:52

saarijarvi napisal/-a:Naslednja v planu je Tajska, ce nas ze lani niso spustili noter grem pa letos najbrz sama se enkrat probat. Za novo leto je v dogovoru Koh Chang s kolegi - ampak se mi itak ne da samo za en teden tja lazit. Bom sla verjetno se malo okoli (tajska / nazaj na filipine / ?? - se priporocam za predloge kako zafilat 1-2 meseca :) ) .. komaj cakam, ceprav imam ze zdej cmok v grlu :D po kaksni Indiji pa ni variante da bi sla sama, tako da svaka cast LZ.



Koh Chang je super, bil 10dni tam....lepe plaže, veliko za voziti, raziskovati, super hribčki za hodit.

Filipine - ne se vračat nekam kjer si že bil.

Sam osebno, mislim da je SE Asia, vse eno in isto, če je bil kdo od teh držav, je vse zelo podobno..razen to da so Tajci res super ljudje.

Tajska, nekaj dni Bankoka ker je super...Chang Mai, Chang Rai , nisem neki fan...super kraj na severu je Pai.

Laos bi ti bil pretih, Vietnam je mal kaos, meni ga predvsem zjebe da je tok dolg, potuješ skoraj 2 dni mes severom in jugom če ne letiš.

Sam bi šel malo Tajske, potem pa kak Hong Kong, Tajvan in Indonezijo....ampak bi izbral en otok, in bil tam 2 tedna.

Tajska je relač, Hong Kong je culture shock, ampak doziran, Indonezija je pa narava.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Jul. 2019 18:46

Led Zeppelin napisal/-a: hodim po mestu, in avtobus zbije neko lado punco, punca leži na cesti s preklano glavo in umira, niti en ni trznil...nič se ni premaknilo niti umaknilo


No tole.. jaz bi pomoje se isti dan kupila karto za domov :cry: ne vem, tu smo ocitno res razvajeni, da so nasim ocem dolocene stvari prisparane.

Hvala za nasvete - na isti kraj bi se vrnila zgolj zato, ker je kolega odprl svoj hostel nekje na odrocnem nenaseljenem otocku in bi ga sli radi obiskat, da vidimo to cudo :) je pa res, da nismo videli niti 1% filipinov.. tega je ogromno.

Najbrz bo tajska najdlajsi postanek, ker je baje najbolj 'u izi' . Zal si ne morem privoscit ne vem kako kaoticnih ekspedicij, ker moram vsak dan bit vsaj 4-6h online (tako da moram konstantno imet vsaj vticnico in wifi nekje zraven. Spet, razvajeni zahodnjaki. :D )
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 19:01

Tajska je odlično razvita, in kamorkoli prideš imaš internet ki je primerljiv z Evropo...njihova SIM 4g pa stane 15 evrov na mesec, in lahko delaš kjerkoli..še avtobus imajo top internet.

Pojdi v Chang Mai, vzemi skuter, in pojdi na 500km trip po severu, lepo 4 dni...lahko potuješ tudi 2-3 tedne, in se ustavljaš, delaš, ješ...Tajska je res super prirojena za delavnega popotnika.

Do Filipinov in Indonezije imam odpor,ker je toliko otokov...in me kar mine :lach: , ja sem bil v Indoneziji...ja na kateremu otoku.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 29. Jul. 2019 20:56

A lahko nekdo pojasni tole z metanjem delov telesa v reko?
Kolikor vem, bogati truplo upepelijo in pepel vržejo v vodo, revni pa mečejo cela trupla v vodo, ker nimajo denarja za upepelitev. Ampak zakaj le del telesa? Ker nimajo denarja za upepelit celega telesa?
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Jul. 2019 21:04

Za tabo kot sem rekel ostane samo ena kost, odvisno od spola...ni važno ali si bogat ali reven :lach:, ogenj je ogenj.

Revni oziroma "nedotakljivi" seveda niso sežgani tam, ker je sežig kar drag, recimo spodoben les in plačilo postopka, bo primerljiv z našim pogrebom.

Ironično, "nedotakljivi" so edini ki delajo na teh gatih za pripravo.

Gati so pa seveda ločei po kastah, nižje kot si, manj si vreden.

Bom dal nekaj slik Varanasija jutri, ognja nisem slikal ker mi ni bilo primerno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Jul. 2019 8:30

Saarijarvi, jaz ti ful ful priporocam Indonezijo. Bali je glede razvitosti turizma in infrastrukture na podobnem nivoju kot Tajska. Ampak ze ce skocis en otok stran, je kot nova drzava, druga kultura, drugacna pokrajina, celo drug jezik. Jaz sem bila do sedaj na stirih otokih + Jakarta + nekaj malega Bali, in imam se ene 3 itinerarije v glavi za naslednjic :)
Letis lahko dokaj poceni iz drugih drzav, edino zunaj najbolj turisticnih krajev zna biti vse malo bolj pocasi in lahko malo traja, da prides kam.
Internet se se kar da, ce nisi prevec stran od civilizacije. Nama je letos uspelo najti kraje brez mobilnega signala, tako da ko ti stranke dopizdijo, se imas kam umaknit :D
Skratka, ena mojih najljubsih drzav za potovat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]