Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Mar. 2019 6:02

Poslusa kdo tukaj kak zanimiv podcast?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Apr. 2019 5:24

Cryselle napisal/-a: Imaš že kaj sivih las?
Ananhas napisal/-a:Ne


Zdaj čez dobrih 5 mesecev situacija:
Slika

Se mi je zdelo malo smešno. V drugem in tretjem trimesečju sem jih pridelala.
Bom kmalu prekrila.
Drugače pa raziskujem to iz različnih vidikov. Baje naj ne bi bil redek pojav, mi je rekla dr. (Sicer sem zdrava.)
(Mogoče se mi je pa samo preveč fino zdelo, da jih tik pred 30. roj dnem še nisem imela :lach: )
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Apr. 2019 10:37

Aaah, sem vesela, da sem blond, se manj vidi :lach:
Drugace pa jaz poznam punce, ki so ze sredi dvajsetih nasle prve sive lase. In pa tipe, ki ze pred 30im rojstnim dnem zacnejo pridelovat pleso. Tako pac je :nixweiss:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2019 11:41

Lahko ti je nastalo zaradi kaksnih hormonov v nosecnosti in se bo potem prenehalo.. sicer js tle s telefona nc ne vidim sivga. :D

Js imam tudi tako barvo las, da lahko, ce bi kaj imela, niti ne bi vidla takoj..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Apr. 2019 16:51

Kot čisto mali otrok sem bila tudi jaz dokaj svetla (seveda pa ne blond). Očitno imajo moji lasje cel svoj karakter.
Kakorkoli, narastek je še najmanjši problem barvat :D (tudi po dolžini si jih) , bolj me je presenetilo to, da kar naenkrat v roku par mesecev, v nosečnosti. Tako da mislim, da je def. povezano.

(vem, da ni nič posebnega sicer, jih tudi sama poznam ene par, ki so že sredi 20-ih začeli dobivat sivčke. So pa različni dejavniki, od genetike, bolezni, do stresa - npr. poznam punco, ki je skoraj čez noč osivela po eni travmatični izkušnji :/ )

Naj bi neki naravni dodatki vplivali na to, da čim dlje ostanejo lasje...bom za preizkus probala nekaj zadev, še kar berem na to temo.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Apr. 2019 16:53

Hm a ni to s sivimi lasmi povezano tudi z dednostjo? Ker jaz sem svoj prvi siv las opazila pri 19. letih, nekaj podobnega tudi moja sestra. Moja mami je rekla da je pri 25. letih bila že na pol siva.
Tako, da jaz se nikoli nisem preveč obremenjevala s tem, mislim iz zdravstvenega vidika, ker sem mislila da pač tako je v naši družini. Bolj me moti iz estetskega vidika, samo se itak redno barvam.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Apr. 2019 16:57

Je ja. :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Apr. 2019 10:16

Jaz sem prvega dobila tik pred zaključkom študija :). Mam ene 3, pa se ne sekiram, ziher lažje skrit ko plesa :p
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Apr. 2019 10:39

Aja.. js bi se mogla pol pri mami pozanimat kdaj je dobila prve sive lase, mozno da niti sama ne ve, ker se je skos barvala.. (lol ma js se njene prave barve ne vem, ker je imela vse mozne barve ze pobarvane, se mi zdi, da podobno kot moja, samo malo svetlejsa).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Apr. 2019 13:51

Izven pogovora o laseh, ampak Ananhas-jaz sem si te predstavljala kot blondinko z modrimi očmi, ti pa tako kontrastna! :D
Nazaj k lasem... tudi jaz imam že nekaj sivkotov, ampak jih barva skrije. Medtem ko pa ima prijateljice že veliko let prav siv čopek.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Apr. 2019 14:12

Jaz sem si jo tudi vedno predstavljala kot svetlolaso, dokler ni enkrat napisala da ima rjave, potem pa crne. :) ..haha pa saarijarvi sem si enkrat predstavljala da ima tako kaksno plavo barvo las. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Apr. 2019 17:26

Hm, kakor se spomnim jih moja mami dolgo ni imela. Je pa dednost res eden izmed najpogostejših dejavnikov, šele potem pridejo možne bolezni, stres, slab življenjski slog (pomanjkanje spanja, določenih hranil, lahko pripomore k temu, da se hitreje pojavijo itd.)
So pa svetlolaske res na boljšem kar se tiče očitnosti, če je kakšen siv zraven.

(Drugače pa ne, nisem blondinka. :D
So pa moji naravni zelo, zelo temno rjavi (z leti čedalje bolj)- se na dnevni svetlobi oz. soncu vidi mala razlika pri narastku v primerjavi z ostalimi lasmi. Črna sem pa gotovo že več kot dve leti.
)

Bom videla kakšna bo situacija v naslednjih mesecih - če mi jih bo tamala še več pridelala :D (ps - hec, da ne bo kdo triggered, da so mi lasje pomembnejši od otroka :D )

Ashwagandha naj bi baje upočasnila pojav sivih.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Apr. 2019 18:21

Ko sem se potikal v koncih kjer je veliko Rusinj, sem ugotovil da je precej več temnolask kot svetlolask, nad čimer se ne pritožujem saj nikoli nisem bil v svetlolaske.

Bolj kot so iz vzhoda, bolj so temne, ker so se mešali z Mongoli in ostalimi azijskimi narodi.

Moj Kazahstanski crush je dober primer tega, oba starša Rusa, temni lasje, malo bolj ošiljene oči, visoka lička. Cuker tisočletja.

Slika
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Apr. 2019 8:48

OT, včeraj sem v luči nedavnih dogodkov gledala svojo najljubšo risanko iz otroštva, notredamskega zvonarja.

In moram priznati da sem bila pošteno presenečena nad količino šal, ki se današnjemu razsvetljenemu človeku zdijo brutalne očitno pa so bile pred 20 leti popolnoma primerne celo za otroško risanko.

Za si pogledat risanka, sploh ker je vsebinsko in nasploh tako drugačna od ostalih Disneyevih (starih in novih)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 18. Apr. 2019 12:23

Haha ja, vecina stvari posnetih pred 2005-2010 je bila se precej politicno nekorektnih. :D

Slika


a nanny*, ce se komu odreze fotko.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov