Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2018 11:05

Ja jz sm vzela ene parkrat (3 al 4 x) v celem lajfu. Ne vem, koliko je zares učinkovita (čisto 100% ni ), sem jo vedno vzela takrat, ko se mi je zdelo, da ni v resnici bilo nobene resne nevarnosti ( nismo bili 100%, če je bil umik pravočasen, pa nisem bila v tistih dneh), ampak res za vsak slučaj.. Glede počutja, jaz nisem nič posebnega čutila, kot da je ne bi vzela sploh. Drugače itak ne zanosiš vsakič, ko bi seksal v času ovulacije. Še pari, ki načrtno želijo zanosit, jim povečini ne uspe v prvem ciklu, ampak šele 2. al 3.(če nimajo kakšnih posebnih problemov) .. Narediš test nosečnosti v določenem št. dni po tabletki( ne vem točno koliko mora min. pretečt), so pa še drugi ukrepi (tabletke) pred splavom v primeru nosečnosti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 05. Avg. 2018 11:10

Mah ovulacije se ne da točno preračunat, po navadi nastopi 14 dni po prvem dnevu menstruacije. Sam ni to tut 100%, ker nobena ženska nima 28dnevnega ciklusa... ja sej vem, da so tut tablete, predn sploh ta pravi splav greš delat, ampak me je groza, ko pomislim na to.
eh....

ne vem, mogoče se js preveč psihiram...
Slika
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2018 11:41

Mislim približno v dneh ovulacije.. Ja sej itak, da je večinoma tako da ni nič, če vzameš tabletko.. to je samo tako za vsak slučaj, kaj sledi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Avg. 2018 12:04

Druga tema - pačuli, kaj se dogaja v dhaki? Mainstream slovenski ali tuji mediji/reddit in podobne platforme imajo ful različna poročila med sabo.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Avg. 2018 14:54

Kolk časa imaš? :D
Sem morala najprej prebrat, kaj se piše po medijih, da vem, kje smo :) Reddita se mi pa ni dalo brati.
Torej, za začetek, novembra so parlamentarne volitve. Nihče ne pričakuje, da bodo demokratične, ker je koalicija (ki je bolj ali manj ena stranka, Awami League, načeloma bolj leva stranka) že pred 4 leti poskrbela, da se je znebila opozicije.
Kot si najbrž prebrala, je proteste sprožila nesreča, v kateri bi naj umrla 2 študenta bližnjega collega. Študenti, ki so bili takrat tam, pravijo da je številka veliko višja, slišala sem do celo okoli 10 (nekaj bi jih naj umrlo v bolnišnici).
To niti ni tako neobičajno. Promet je pač kar je. Predvsem avtobusi so vpleteni v ogromno nesreč, ker vozijo izredno agresivno in tekmujejo med sabo za potnike.
Nič pa se nikoli ne spremeni, ker je minister, ki je odgovoren za promet, hkrati tudi predsednik zveze lasnikov avtobusnih podjetji. Tako da...
Torej, protesti so bili prvi teden izredno mirni. Mularija je naredila, kar policajem nikoli ni uspelo. Dejansko so uredili vozne pasove, celo prostor je bil za rešilce, na strateških točkah v mestu so ustavljali vozila, ki so kršila pravila, pregledovali vozniška dovoljenja itd. Mimogrede, ustavili so ministra, ki se je vozil po večpasovni cesti v napačno smer (standard za VIP-je) in policaje brez vozniške :D
Mularija ima ogromno podporo javnosti, ki ima dosti kaosa in korupcije. Ker pa so v kratkem volitve, vlada jasno noče imeti nasprotnikov, čeprav v osnovi protesti niso bili politični. Zato so poskušali proteste prekiniti.
Protiprotestniki naj bi napadali študente; po pripovedovanju študentov je bilo precej jasno, da gre za podmladek vladajoče stranke, čeprav le-ti trdijo, da gre v bistvu za predstavnike opozicije (zakaj bi opozicija napadala protestnike, ki na trenutno vlado mečejo slabo luč?). Policija je itak kupljiva in na strani tistega, ki ponudi več, tako da so kljub relativno miroljubnim protestom napadli študente.
Čez vikend je bilo ogromno ranjenih, baje tudi nekaj mrtvih, a številke verjetno ne bodo nikoli znane, ker novinarji nimajo dostopa niti do bolnišnic, da bi izvedeli stanje. Resnica je verjetno nekje vmes med poročanji medijev in tistim, kar pravijo aktivisti.
Danes so policisti odpeljaji precej znanega aktivista in fotografa, ki je ravno en dan pred tem dal intervju za Al Jazeero, prav tako je bilo napadenih dosti novinarjev in fotoreporterjev.
Nesreča, ki je sprožila proteste, se je zgodila praktično za našim naseljem (sem se včasih tudi sama vozila tam z busom in ja, je grozno), a trenutno razen tega, da je zaradi protestov povečan promet (kar je itak skoz, oziroma po tej cesti še posebej pogosto, ker vodi do letališča in je zabasana vedno, ko kak VIP odleti/prileti) na našem koncu ni opaziti kakih posebnosti.
Danes so bili precej hudi spopadi v soseki, kjer sva midva prej živela in kjer živi družina od mojega, ker je tam par univerz in precej študentov.

To se dogaja :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Avg. 2018 11:36

Wow, ok hvala za info. Ful podrobna reportaža dogajanja.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Avg. 2018 21:06

A še katero ful privlači sam koncept kajenja? Ne vem, sem se zadnjič prav zamislila ko sem ugotovila da mi je ful seksi ko kadijo v filmih, serijah.
V RL pa sem mela težave že s tem, da je v sosednji sobi živela kadilka. In da ko grem ven in pridem nazaj domov, si grem ne glede na vse umit najprej glavo in se detajlno stuširat, s tem da moram dokler sem še "umazana" nest cunje na balkon da se zluftajo.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 22. Avg. 2018 21:17

Meni je všeč v kakšnih bolj umetniških slikah. Sploh črno-belih. Pa so mi tudi drugače čiki ogabni. Smrad, draženje v pljučih...itd. Pa sem si vseeno vedno želela, da bi me kdo profi pofotografiral, ko provizorično kadim :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2018 21:31

Ja, meni je tudi sexy ta koncept kajenja tko za videt. Čeprav od mojih tipou (razn en tipa bolj fuck friend, ki je pa kar cel dan oz. vsak dan, tudi travo) noben kadil.

In kaj ta kadilka ni kadila zuni al pač na balkonu? Al je blo tako vohat vseeno?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Avg. 2018 23:11

Zanimivo, meni pa kajenje pri nikomer ni privlacno.. ceprav z veseljem prizgem tu in tam :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2018 23:31

Meni tko za videt je, tudi za ženske. Ni pa fajn, če kdo res non stop kadi npr.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 23. Avg. 2018 2:04

:)
Zadnjič spremenil Chaski, dne 02. Apr. 2021 22:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 23. Avg. 2018 9:02

"Čiki" mi nenormalno smrdijo. že ko se kdo na avtobusni postaji usede poleg mene in kadi, grem kr proč. prav tako mi je nepredstavljivo, da bi bila do te mere odvisna od cigaretov, da bi si takoj zjutraj že morala pržgat. fuj.
najhujši smrad ever pa mi je smrad od čikov + deževno vlažno vreme. to se mi pa želodec obrača.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 11. Sep. 2018 14:24

A se kdo tu slučajno kaj s kakšno vrsto meditacije ukvarja? Kaj bi predlagali za začetnika?
Sem ugotovila, da me bo pobralo, če nekako ne uspem znižati stopnje stresa, ki ga čutim v mnogih situacijah. Mogoče pa meditacija niti ni prava izbira, pa bi mi bolj koristilo kaj drugega.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Sep. 2018 17:22

Js nimam iz svojega lajfa nobenega zdravega predloga, dejansko so za take situacije ciki alpa it zvecer z nekom bliznjim spit kaj alkoholnega in malo pocvekat in se sprostit.
Mi je pa frendica enkrat posiljala neke videe z meditacijo, ma nisem utegnila sploh gledat, me niti ni prevec pritegnilo. Ma ce vtipkas kaj v yt, sigurno najdes kej uporabnega. No pa telesna aktivnost tud pomaga.
Aja pa (vroce) kopeli sem si zacela delat to poletje, ko sm bla doma, kjer je banja, z ingverjem in morsko soljo, in so mi ble ful fajn. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov