Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Jun. 2018 20:04

^ omg to je ena taka social situacija v kateri bi js umirala zraven.. sploh ce bi bla se zadi sama v tisini z nekim mulcem :tot:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Jun. 2018 20:34

Nene, sej smo govorili samo potem sta si onadva izmenjala še kak sočen komentar :D. Ugl mi je kar popravilo dan :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 23. Jun. 2018 10:26

trenutna misel: sem ravno skuhala lešnikovo kavo, da gre zj čez noč v hladilnik. sem se zj čez poletje fajn navadila, da zvečer skuham za 3 dni dozo in potem lepo mrzlo spijem zjutraj <3 o njami, pa ta kava tako nenormalno diši, že ko ti jo tam svežo zmeljejo in daš vrečko v torbo še cel teden vse diši.


kje pa to dobiš? kako pripraviš? do tell! :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Jun. 2018 10:34

Exit napisal/-a:
trenutna misel: sem ravno skuhala lešnikovo kavo, da gre zj čez noč v hladilnik. sem se zj čez poletje fajn navadila, da zvečer skuham za 3 dni dozo in potem lepo mrzlo spijem zjutraj <3 o njami, pa ta kava tako nenormalno diši, že ko ti jo tam svežo zmeljejo in daš vrečko v torbo še cel teden vse diši.


kje pa to dobiš? kako pripraviš? do tell! :D


Cafetino v stari Ljubljani prodaja :D majo ful enih vrst in okusov, pa lepo na grame vzameš, lahko tudi cela zrna ali pa tam pred tabo zmeljejo. Lah si tudi na spletu pogledaš, kaj vse imajo :)
Jaz samo normalno v džezvi skuham, dam v hladilnik, zjutraj zalijem s hladnim mlekom pa dodam ledene kocke ali ledeno mleko (si zamrznem namesto ledenih kock mlečne) in je ful fajn zadeva :D zj itak po okusu lah dodaš sladkor, stepeno smetano...itd, ampak potem je že bolj sladica.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Jun. 2018 12:00

Jaz si tudi naredim ledeno kavo za par dni vnaprej, v velikem kozarcu za vlaganje, kot pravi hipster. Ampak jaz je niti ne skuham, ampak naredim cold brew. Pac, zmesas (po moznosti bolj grobo mleto) kavo in vodo v razmerju nekje 1:4 (ali po okusu) in pustis vsaj 12 ur v hladilniku. Zjutraj precedis in dodas mleko, led, sladkor, karkoli. Aja, jaz se malo z vodo razredcim, sploh, ce ne dodam mleka, ker je precej mocna :kaffe:
Pa tale cafetino moram ocitno preveriti, ko boom naslednjic v Lj.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Jun. 2018 12:21

Se spomnim da v ta cafetino je enkrt moja prijateljica ful rada hodila.
Drgace pa glede kave, to ne bi bil zame dober recept, ker js obozujem, da je kava vroca in crna. Mrzla mi ful ni.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Jun. 2018 13:51

cold brew nisem pa še nikoli poskusila. sj a okus je na koncu kaj drugačen od skuhane ohlajene kave?
Drugač pa ja, sprobaj naslednjič cafetino, lušten plac z omamnim vonjem :P

meni je pa mrzla kava ful dobra, verjetno boljša od vroče. pa ni šans, da pijem čisto črno, moram nujno mleko imeti zraven.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Jun. 2018 14:18

Js ce vidim, da je npr neka ze skuhana in je ze bolj mlacna, ne vroca, moram prav novo si skuhat, ker zame more bit vroca. :D Drugo je ce grem v lokal in namenoma narocim ledeno al cafe sekerato..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Jun. 2018 15:43

Ja, naj bi imela bolj poln, manj grenek okus.
Jaz si drugače za zjutraj najraje naredim vročo kavo, potem za čez dan, ali če prvo kavo spijem kasneje v dnevu, pa paše tudi ledena. Sploh poleti. Kar je pri meni 10 mesecev na leto.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Jun. 2018 19:52

najs, potem bo pa za sprobat :D
jaz ponavadi ne pijem prav veliko kave, bolj kakšne 2x, 3x na teden, ampak zdjle poleti mi pa blazno hladna paše. sploh zjutraj.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Jun. 2018 10:13

hayley napisal/-a:In ja, to je pa tolk 'ocitna napaka', da tudi js ne pricakujem, da kdo zares ne bi vedel tega tu gor. :D


Ja če npr. osebno poznaš forumaša oz. si z njim že debatiral kaj na to temo, potem je očitna napaka, če ne, potem ne.
Ugl. jaz ne vidim nobene fore v tem, da zanalašč narobe pišeš. Že tko je pismenost med Slovenci na ne ravno sprejemljivem nivoju in takoj podpišem, da se na fakultetah uvede nekakšno obvezno predavanje na temo Slovenskega pravopisa. Pa nisem po izobrazbi slovenistka. :P
Drugače pa tudi kdaj v priznanjih vidim napačno rabo predloga s/z (ne bom zdej pisala direktno osebe, ki mi je padla v oči :oops: ) in nekak jaz to tudi štejem med tiste napake, ki bodejo v oči, večina Slovencev pa verjetno tega še opazi ne in bi me označila za grammar nazija. :P
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jun. 2018 10:24

Lol, mislim, da vsi vemo, da LZ kdaj mesa s/z :D

Hocem rect, da je blo tako ocitno narobe napisano, da je videt, da ni bilo misljeno resno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 24. Jun. 2018 10:30

hayley napisal/-a:Lol, mislim, da vsi vemo, da LZ kdaj mesa s/z :D


:wink:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jun. 2018 11:26

Jaz sem takoj po prebranem vedela, da se Sarissima heca. Tudi jaz včasih napišem kaj takega, recimo zakvaj ali kjul, pa ne bi rekla, da mi pravopis ne leži. Na forumu se ne sekiram posebej, tudi ko kdo dela napake.
Huje bi se mi zdelo pisanje v narečju- mene verjetno ne bi vsi razumeli. Oz me zagotovo ne bi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 24. Jun. 2018 11:41

Oh come on :D sej je forum :D ampak ja. mene tut muči nepravilna raba predlogov s/z :D tko prov zaboli me :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]