kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Jun. 2019 13:53

- ta dan
- debilen folk
- js
- situacije na katere nimam vpliva
- služba
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Jun. 2019 20:15

Ljujde, ki stalno slikajo salco kave v rokah z nekim lepim razgledom odzadaj. Koga boli đoko za tvojo salco, sej sam ozadje bi se razumela. Ampak ne, #moood :roll:

staram se.
banananjammm
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 8. 3. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a banananjammm » 27. Jun. 2019 14:51

Ko smo že lih pri fotkanju... Folk, ki nonstop slika, kaj je za kosilo, večerjo in to objavlja na Instagramu... Pa koga briga, kaj ješ! Tega ne bom nikol razumela.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Jul. 2019 13:58

Dejstvo, da si ene ženske dajo za profilko fotko, ki vsebuje Snapchat filter. In to ne kar en z ušesi, ampak ta hardcore wnb full face makeup. Kaj mi je še bolj smešno je pa dejstvo, da eni komentirajo "oh, kako smo lepi, kako mlado izgledamo" in dobijo v odgovor "ja, malo se je treba zrihtat".
Saj vem, da me ne briga, ampak dobro no.
Dodajam-ljudje, ki pišejo v imenu svojih ljubljenčkov. In to v dojenček načinu kao zmatlan sem, bom pančkou, potem me bosta pa ati in mami nesla ven lulčkat. Brrr.
The world is as you are.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 08. Jul. 2019 11:59

https://4d.rtvslo.si/arhiv/kultura/174620303

To pomeni le, da se bodo telefoni podražili. :boese: Bravo, ribič Luka! :flop:
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 08. Jul. 2019 22:00

emanuela napisal/-a:Dejstvo, da si ene ženske dajo za profilko fotko, ki vsebuje Snapchat filter. In to ne kar en z ušesi, ampak ta hardcore wnb full face makeup. Kaj mi je še bolj smešno je pa dejstvo, da eni komentirajo "oh, kako smo lepi, kako mlado izgledamo" in dobijo v odgovor "ja, malo se je treba zrihtat".


Hah, ravno mi pred nekaj dnevi razlagal en tip, da je to posebna kategorija žensk pri online dejtanju. Ne moreš druga kot pomislit, da je v ozadju nesamozavest ali pa pač človek z ne ravno lepim obrazom (gledano po nekih povprečnih družbenih standardih, ker drugače pač itak veliko okoli pojma lepote je subjektivno) ali pa enostavno kombinacija obojega. Ker tej filtri te res spremenijo do neprepoznavnosti. Povečajo usta, oči, poudarijo ličnice in zmanjšajo nos - nek trenutni družbeni ideal lepote obraza pač.

Na živce mi grejo ljudje, ki se ne znajo sprostit in ki res nimajo niti malo otroka v sebi več. Pa taki, ki vse kritizirajo. Človek živiš v EU, imaš toliko pravic in možnosti o katerih eni lahko samo sanjajo. :rolleyes:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Jul. 2019 11:51

Se spomnim, da je tudi meni enkrat en sodelavec, ki je spoznaval potencialne kandidatke preko neta, "jamral" kako nobena ne izgleda tako kot na slikah, ko se dobita v živo. :D
S pojavom Instagrama je šlo pa vse na en čisto nov nivo, se mi zdi. Precej izumetničeno.
Sicer ne vem v čem je poanta, glede na to, da ljudje (vsaj okolica) vejo kako nekdo izgleda v živo. Očitno je pač treba popravljat toliko časa, da se doseže nek "Instagram standard".
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 09. Jul. 2019 17:42

Tudi jaz ne vidim nobene logike zakaj ustvarjat neko wnb idealno podobo na slikah, ki jih objaviš na nekem dating profilu - itak slej ko prej se vsak hoče dobit v živo in se samo osramotiš na koncu.

Razen če hočeš izključno nekoga samo za pisanje, ampak kolk ljudi je pripravljenih se dopisovat brez srečanja? Skoraj nobeden, razen če gre obema zgolj za sexting.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Jul. 2019 20:11

Hm, hoces noces se vsi zelimo prikazat v najboljsi luci, zato izberemo samo tiste slike, na katerih smo si vsec. Mislim itak, nekje je meja, tona elektronskega make upa in pasja useska so res no-go (in dobesedno skrivanje).. ampak sej na prvi date tudi ne pridemo v pizami in z mastnimi lasmi. :D Sploh pri raznih tindrih je tako, da se clovek za swipe odloci na podlagi enosekundnega vtisa, se pac moras prikazat v najboljsem perju.

aj mi je še bolj smešno je pa dejstvo, da eni komentirajo "oh, kako smo lepi, kako mlado izgledamo" in dobijo v odgovor "ja, malo se je treba zrihtat".


te so najboljse, ja :lach: :lach: :lach: to je bil tisti filter za na cover neke fejk revije, ane?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 09. Jul. 2019 20:31

Ja da izbereš slike, na katerih si si najbolj všeč in izgledaš urejeno, je normalno. Tudi kak neizumetničen filter je ok. Ampak: ožanje nosu, risanje linije ust z barvico preko naravnih ustnic, push-up modrci + kot pod katerim prsi zgledajo C ne pa A, dodajanje las ... nope ... sam sebi narediš sramoto, ko te oseba vidi v živo.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jul. 2019 8:56

Čeprav ko človek enkrat zleze pod rjuhe bi si skoraj upala trditi da je tipom vseeno če ma ženska usta z barvico narisana ali ne :D. Plus se mi zdi da je za ful tipov bolj važno da zunaj ko so pred kolegi dobro zgleda, tudi če je doma bolj škart roba ko "odpakiraš" vso plastiko s katero je navlečena.

Ne vem, tu bi skoraj rabile moški pogled :D. LZ?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2019 9:00

Haha, ne vem js sem slisala da je minus, ce je zenska taka, 'da je ne prepoznas zjutraj' :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 10. Jul. 2019 9:05

Odvisno tudi od kulture. V nekaterih je še vedno pričakovano, da se ženska napacka s kilo mejkapa, sploh če je samska.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jul. 2019 9:09

Ma kaj pa vem, morda se ne gibam v takih krogih. Se ti zdi da pri nas okolica to zahteva/pričakuje? Ali si na kaj drugega mislila?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2019 9:25

Js bi rekla da nobenemu tipu s katerim sem jaz bila ni vsec kila makeupa, ampak bolj naraven videz, ne morem pa govorit za vse..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov