kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Avg. 2018 15:11

Jaaaa nooo, sj to. Sem se tako težko uprla, da nisem z očmi zavila, ko je to izjavila. Pa sploh zato, ker se mi je zdelo, da sem ujela par stavkov nizozemščine in se mi je sploh vse skupaj zdelo totalno bizarno.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Avg. 2018 22:25

Ko gres na daljso pot z busom in veeeedno nekje nekaj skripa med voznjo :cry:

Ful mi je fascinantno, da vecine ljudi taksni zvoki ocitno sploh ne ganejo - jaz pa se obracam in vzdihujem in vrtim z ocmi kot ena zivcna razvalina. Bi bilo zanimivo kaj prebrat na to temo (zakaj smo eni obcutljivi na to sranje, drugi pa ne)
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 23. Avg. 2018 23:23

Kardashiaaaans!!! Ugh, upam, da njihova slava čimprej mine, ker sem res že sita, da hočeš-nočeš članke o njih videvam povsod. Men so to tak nepomembni in neumni ljudje, da mi je prav fascinantno, da so tak popular. :evil:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Avg. 2018 6:42

No ja, glede na to, koliko sluzijo, ze niso neumni.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 24. Avg. 2018 13:44

Če gledaš njihove izjave, blamaže, škandale, s čim se ven mečejo, s čim mislijo, da so kul ... Ja, so neumni, sorry. To, s čim vse služijo denar, meni ne pove, da so pametni. V bistvu so pa za njihovo slavo itak zaslužni oboževalci, tako da bi mogoče morala govoriti o pameti oz. neumnosti koga drugega.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Avg. 2018 14:24

Ja za moje pojme je to vse del publicitete in zrežirano, strategija, da je čim večja gledanost in čim več pozornosti pritegnejo in so zanimivi za jih opravljat. Ker v ZDA, sploh LA so itak vsi materialistični do amena. Folk jih opravlja, se zgraža, kdor se, a oni samo denar vlečejo in imajo svoje biznise.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 24. Avg. 2018 23:22

Verjetno imaš prav, torej če že imajo kaj pameti, pa dostojanstva sigurno nimajo. Rajši živim s slovenskim minimalcem kot njihov lajf. Ampak vem, da ima večina zvezdnikov čist drugačno mentaliteto kot mi, navadni smrtniki.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Sep. 2018 15:42

Ker je ravno Cosmo...

Slika

Meni se zdi to ekvivalent anoreksični (in s tem mislim resnično anoreksični, ne samo vitki) manekenki na naslovnici. In to nikakor ni body positivity, še manj "role model", ne glede v kakšen celofan skušajo zavit.

Sad.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 08. Sep. 2018 10:42

Spet poudarjajo totaln ekstrem. tole je res obese, in nikakor ne more bit ok za zdravje...
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Sep. 2018 16:36

Mja, mislim, da so se z vsem "body positivity" malo zabrisale meje in stik z realnostjo... ljudje so preveč občutljivi dandanes. Če nekdo navede dejstva in statistike ali izrazi zaskrbljenost je že body shejmanje in nestrpnost. Teh "plus size" žensk je zdaj ogromno na socialnih omrežjih, ki hočejo širit to sporočilo, da se imajo rade in so samozavestne v svojem telesu (čeprav imajo meltdown vsakič, ko dobijo neželen komentar) in da jih mora družba sprejet take kot so. In komentarji, ki niso v stilu "you go girl!", so že nestrpnost.

Podpiram in se strinjam s tem, da je vsaka oseba kot človek deležna in vredna spoštovanja (ne glede na kg, raso itd.) ter zmerljivke niso nikoli na mestu in pravi pristop. Samo ta sporočila, ki jih nosi body positivity tudi ne rešujejo ravno problema debelosti. Kot razumem je njihovo sporočilo, da so lepa vsa telesa, ne glede na velikost in obliko in da je potrebno sebe imet rad in se sprejet takega kot si (tudi, če si obese). Meni se zdi to potuha in sporočilo, da je ok, če si len in nemotiviran - tudi mlajšim osebam. Zakaj bi nekaj naredila za svoje telo, ki terja trud in švicanje ter vztrajnost, če pa je lažje reči, da je ok in sem amazing tudi če imam 30kg preveč. Meni se to ne zdi empovering in inspirational, prej delusional. Ne vem, meni je taka mentaliteta tuja in sem bila tudi drugače vzgojena. Najsi gre za telo, uspeh v šoli/karieri, naj bi se človek trudil biti kar se da dobra verzija sebe. Delat stvari v skladu s tem, da se doseže pozitiva (ker se imaš rad) in ne iskat potuh, izgovorov in se smilit sebi, pa druge krivit potem za neuspehe ali nesprejemanje, ker si se zaradi svojih slabih odločitev in stila življenja znašel v ne ravno dobrem stanju/položaju.
Body positivity za moje pojme ne bi smelo biti "ok je tudi, če sem klinično presuha/predebela/brez motivacije/nezdrava/zasvojena s hrano" ampak to, da se trudiš bit zdrav, dokaj fit in da nekaj pozitivnega narediš zase - to bi moralo bit body positivity. Če imaš bolezen zaradi katere se hitreje rediš, še bolj paziš (npr. policistični jajčniki - imaš ženske s 140kg, ki trdijo, da je to zaradi policističnih jajčnikov, pozabijo pa omenit, da jim je gibanje tuje in da so njihovi obroki količinsko za 2 osebi), če se rediš, ker si depresiven/a in se tolažiš s hrano, je zame body positivity spet to, da narediš korak k rešitvi aka greš do psihitra, na psihoterapijo - delaš v smeri reševanja. Ne pa, da so vse te stvari izgovor zakaj si tak in, da je ok, če si tak.
Čakam na gibanje, ko bodo študenti na instagramu začel objavljat slike svojih indeksov kjer so padli vse izpite v semestru, ker so bili malo lazy in nemotivirani ampak da se sprejemajo take kot so in je ok - in bo folk komentiral "you go girl!" "so inspirational" :D

In precej preobilnih ljudi ima veliko izgovorov, da ostajajo taki kot so. Mislim saj v končni fazj je telo njihovo, mene se ne dotikajo (razen, ko moram poslušat pritoževanje oseb, ki ne naredijo nič za izboljšanje in se imajo za žrtve in so jim vsi drugi in vse drugo krivi, da so pretežki - to mi gre na živce). In bodimo realni, procent tistih, ki so obilni zaradi raznih bolezni je majhen v primerjavi s takimi, ki so debeli zato, ker preveč in nezdravo jejo in so premalo aktivni. In ljudje kot je Tess so enablerji tega - ker je ok, če si predebel, da si čudovita in da je nekaj narobe z družbo, če te ne sprejema ali če komentira, da bi bilo bolj zdravo in lepo imet manj kg. Ko pride do obilnih (samooklicanih feministk) so spet moški potrebni in plitvi pra*ci, če jim kot pretežke ženske niso privlačne. Oni so krivi in jih itak niso vredni.

Če bi osebe vso energijo usmerile v izboljšanje sebe in svojega zdravja, namesto v poziranje po instragramih in prepričevanje drugih kako super zadovoljne so kljub temu da izgledajo bolno, bi lahko dosegle lepe rezultate. Ker dejstvo je, da boš prej in lažje spremenil sebe kot pa spremenil mnenje drugih, družbe oz. jih prepričal, da te morajo sprejet in ti ploskat ne glede na to kakšen si. Z vsiljevanjem se ne pride nikamor. Ljudje imajo svoje mnenje, svojo predstavo o tem kaj jim izgleda zdravo in privlačno in dvomim, da se bo to kdaj spremenilo.

Igranje žrtve je itak zelo "in" v teh časih, glede raznih družbenih tematik, ne samo obilnosti. In je treba hodit okrog ljudi po jajcih, da ne bo kdo butthurt. Problemi in napetosti se ustvarjajo kjer jih ni oz. kjer je rešitev problema zelo očitna in jasna a je kjub temu potrebna politična korektnost pri izražanju tega. Dobrodošli v času special snowflakes.

Pa da se razume, govora je o resnično predebelih (+ poor me, entitled) ljudeh, ne o ženskah, ki imajo nekaj kg viška in so kljub temu aktivne, sexy in zdrave.

TLTR sorry :D
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 09. Sep. 2018 17:58

Ananhas :top:
Si zdej povzela moje mnenje o tej temi do pikice, tako da dodat nimam več kej.

Mogoče edino to, da te ženske, ki so predebele in želijo, da jih moški sprejemajo takšne, kot so (in vsakega moškega, ki raje pogleda za vitkejšo žensko označijo za prasca, ki jih ni vreden, ker itak ne ve kaj zamuja :wink: :lol: ) se imajo dostikrat za neke oh in sploh jake feministke, ki spreminjajo svet na bolje, in okoli paradirajo z majicami ''women are the future'' - če poveš svoje (drugačno) mnenje na to temo, si pa itak pra*ica, ki ne podpira žensk in boš že prišla na svoj račun, ko te bo dec privezal za štedilnik. :P Pač nekaj v smislu: ženske so kul, ampak samo dokler sledijo naši novodobni feministični ideologiji. Nekak smz, da se Orwellow quote ''All animals are equal, but some animals are more equal than others.'' lahko super prenese v današnji čas. :)

+ tudi debeli moški niso na naslovnicah revij/reklamnih panojih in se noben od njih ne buni ........ moški kot seksualni objekt? to sploh ne obstaja, a-a, kje pa. :D


Pač mene iskreno bolj skrbi za ženske v nerazvitem, patriarhalnem svetu, ki grejo celo skozi obrezovanje kot majhne deklice, ki nimajo dostopa do izobrazbe, so prisiljene rojevat otroke, ko so same še otroci :nein: ... ne vem, bi rekla da je to bolj pomemben problem, kot pa ''body positivity, free the nipple'' in podobni trendi.

------------------

Da ne bom off-topic: na živce mi grejo ljudje, ki na družbenih omrežjih/skupinskih chatih sprašujejo stvari, ki jih lahko preveriš z enim google klikom.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Sep. 2018 18:30

Tudi jaz se strinjam z vsem napisanim, mi grejo pa vseeno na zivce ''moral-policaji'' v komentarjih, ki jih kao oh in sploh skrbi za zdravje doticnih ljudi. Mislim, da danes ze vsak priblizno ve, kaj je zdravo in kaj ne, ne rabijo za to se internetnih dohtarjev. Malo je smesno, da se predebelim/presuhim ljudem stalno tezi o zdravju - ne pa tudi tistim, ki kadijo / cel dan presedijo / se soncijo / prevec zurajo, bla bla bla. Dvojna merila.

Podobno kot mi grejo na zivce vegani, ki terorizirajo ljudi zaradi fotke narezanega prsuta in se zgrazajo, kako lahko se kdo je meso :D kot da so oni brez greha. Jaz se tudi lahko odlocim, da bom zacela tezit veganom, ki se vedno kupujejo oblacila za 5€ v h&m-ju (child labour), uporabljajo plasticne vrecke, ilegalno downloadajo filme, itd.. Poanta je, da se vsak lahko igra moralnega policaja za tisto, kar mu pase. Pa se ni treba. Vsak naj gleda, da bo sam najboljsa (in najmanj skodljiva) verzija sebe.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Sep. 2018 18:41

Veliko folka pristavi lonček oz. komentira ravno zato, ker ti te zadeve tiščijo pod nos v novicah, revijah, medijih, realnem lajfu in ne moreš, da ne bi komentiral od časa do časa. :D

Sicer pa mogoče v prihodnosti dobimo še "drugs positivity", "sunburn positivity", in tako dalje...


* o feminizmu bi se tudi lahko razpisala... but not today :D
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 09. Sep. 2018 19:17

saarijarvi napisal/-a:Malo je smesno, da se predebelim/presuhim ljudem stalno tezi o zdravju - ne pa tudi tistim, ki kadijo / cel dan presedijo / se soncijo / prevec zurajo, bla bla bla. Dvojna merila.


Ma meni se pa zdi, da se ravno debelim ljudem ne teži kaj dosti, smz, da imajo večinoma ljudje še vedno zadržek, češ ''joj bogi/boga, ker ne more shujšat/jesti vsega, kar hoče ali pa ''boga, ker more vsak dan gledat suhice na naslovnicah revij''. Če pa kdo reče suhim ljudem ''a ti sploh kaj ješ?'' je pa še vedno dokaj normalno za dosti ljudi. Ne ravno vljudno, ampak nekaj, kar pač se lahko reče.

Kadilci so pa itak na tapeti že par desetletij in ptički na vejah čivkajo, kakšne posledice ima kajenje za zdravje in se ljudem sploh več ne da ukvarjat s tem, ker je blo tolko že napisanega/povedanega na to temo. No saj tudi te cigaretne škatlice z groznimi slikami, ki so zdaj v veljavi že nekaj let, dosti povedo, da obsojanje kajenja še zdaleč ni out of fashion.

Kar se tiče današnjega feminizima v zahodnem svetu, mene že zmoti, da se temu sploh še reče feminizem in ne morem mimo tega, kako je lahko kazanje niplov pomembnejša tema v medijih kot pa npr. obrezovanje žensk. :nein: Me zanima, koliko časa si bomo še lahko, glede na št. ljudi, ki so v parih letih prišli v Evropo, še lahko zatiskali oči, da to niso problemi zahodne družbe.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Sep. 2018 19:54

- ma meni po pravici povedano gredo na zivce vsi, ki se vtikajo v druge ljudi. Druga je, ce je to ozja familja, ozji krog ljudi, ki ti pove res iskreno mnenje in ti zeli dobro..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov